ДВОМ МІСЦЕВИМ ГРОМАДАМ ТЕРЕБЛЯНСЬКОЇ ДОЛИНИ
ПАРКОМ СПЛАЧЕНО БЛИЗЬКО 16 млн. грн. ПОДАТКІВ
У період воєнного стану, коли країна стикається з численними викликами та труднощами, ефективне використання ресурсів, зокрема податків, стає ключовим завданням для забезпечення сталого розвитку місцевих громад. На Тереблянській долині, сприятливі умови для цього саме створює Національний природний парк «Синевир», який вчасно сплачує податки та збори до місцевих бюджетів Синевирської та Колочавської громад.
НПП «Синевир», як державна установа, є платником багатьох податків і зборів. Найбільші з них – податок на додану вартість, земельний податок, єдиний соціальний внесок, податок з доходів фізичних осіб, військовий збір, екологічний та туристичний збори.
Частина з них наповнює державний бюджет, а частина – місцевий.
До державної казни вже надійшли сплачені НПП «Синевир» 11 млн. 825 тис. грн. податків.
Інші податки та збори, на загальну суму 15 млн. 978 тис. грн., сплачені до місцевих бюджетів двох сільських громад – Синевирської та Колочавської.
Зокрема, до місцевого бюджету Синевирської ОТГ всього від НПП «Синевир» перераховано 8 млн. 148 тис. грн., куди ввійшла частина вищеперерахованих податків та зборів.
Для порівняння у 2022 році, таких же податків було сплачено до сільради на загальну суму 8 млн. 814 тис. грн., різниця становить лише на 666 тис. грн. менше.
Натомість до місцевого бюджету Колочавської ОТГ перераховано 7 млн. 830 тис. грн. відповідно, що на 955 тис. грн. менше ніж торік.
Порівняльний аналіз зазначених показників дає підстави стверджувати про незначні зменшення надходжень до місцевих бюджетів у 2023 році, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
Важливо підкреслити, що така частка сплачених податків природоохоронною установою парку місцевим бюджетам сільських рад зменшилася лише на 1 млн. 621 тис. грн.
Впевнені, що перераховані податки та збори, які сплачуються парком, потужно сприяють забезпеченню місцевих бюджетів сільрад необхідними коштами для відбудови та поновлення інфраструктури, забезпечення освіти, медичних послуг та інших важливих сфер. Це є вагомим внеском у розвиток місцевих громад, особливо в умовах воєнного конфлікту, коли фінансові ресурси стають обмеженими.
Важливо пам’ятати, що ці кошти можуть стати справжнім рушієм для сталого розвитку та поліпшення якості життя населення обох громад.