НПП «СИНЕВИР» – ЕКОНОМІЧНИЙ СТАБІЛІЗАТОР МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

ДВОМ МІСЦЕВИМ ГРОМАДАМ ТЕРЕБЛЯНСЬКОЇ ДОЛИНИ

ПАРКОМ СПЛАЧЕНО БЛИЗЬКО 16 млн. грн. ПОДАТКІВ

 

У період воєнного стану, коли країна стикається з численними викликами та труднощами, ефективне використання ресурсів, зокрема податків, стає ключовим завданням для забезпечення сталого розвитку місцевих громад. На Тереблянській долині, сприятливі умови для цього саме створює Національний природний парк «Синевир», який вчасно сплачує податки та збори до місцевих бюджетів Синевирської та Колочавської громад.

НПП «Синевир», як державна установа, є платником багатьох податків і зборів. Найбільші з них – податок на додану вартість, земельний податок, єдиний соціальний внесок, податок з доходів фізичних осіб, військовий збір, екологічний та туристичний збори.

Частина з них наповнює державний бюджет, а частина – місцевий.

До державної казни вже надійшли сплачені НПП «Синевир» 11 млн. 825 тис. грн. податків.

Інші податки та збори, на загальну суму 15 млн. 978 тис. грн., сплачені до місцевих бюджетів двох сільських громад – Синевирської та Колочавської.

Зокрема, до місцевого бюджету Синевирської ОТГ всього від НПП «Синевир» перераховано 8 млн. 148 тис. грн., куди ввійшла частина вищеперерахованих податків та зборів.

Для порівняння у 2022 році, таких же податків було сплачено до сільради на загальну суму 8 млн. 814 тис. грн., різниця становить лише на 666 тис. грн. менше.

Натомість до місцевого бюджету Колочавської ОТГ перераховано 7 млн. 830 тис. грн. відповідно, що на 955 тис. грн. менше ніж торік.

Порівняльний аналіз зазначених показників дає підстави стверджувати про незначні зменшення надходжень до місцевих бюджетів у 2023 році, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Важливо підкреслити, що така частка сплачених податків природоохоронною установою парку місцевим бюджетам сільських рад зменшилася лише на 1 млн. 621 тис. грн.

Впевнені, що перераховані податки та збори, які сплачуються парком, потужно сприяють забезпеченню місцевих бюджетів сільрад необхідними коштами для відбудови та поновлення інфраструктури, забезпечення освіти, медичних послуг та інших важливих сфер. Це є вагомим внеском у розвиток місцевих громад, особливо в умовах воєнного конфлікту, коли фінансові ресурси стають обмеженими.

Важливо пам’ятати, що ці кошти можуть стати справжнім рушієм для сталого розвитку та поліпшення якості життя населення обох громад.

Новини

Сьогодні, 22 квітня, ми вкотре відзначаємо Всесвітній день Землі. У цей непростий час для України, коли наша земля потерпає від війни, особливо гостро відчувається цінність кожного клаптика рідної природи. Згадайте про безмежні степи, величні Карпати, блакитні озера – всю ту неймовірну красу, яку ми маємо оберігати в Україні Якою ми бачимо нашу Землю через 10, […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Четвертий рік поспіль, ми зустрічаємо Великдень у непростий час — під звуки тривог, у боротьбі за свободу, гідність і мир. Та попри всі випробування, це свято залишається символом надії, оновлення та незламності духу. Світле Христове Воскресіння нагадує нам про силу віри, про важливість підтримки одне одного, про те, що життя й добро завжди перемагають темряву. […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії