НПП «СИНЕВИР» – ЕКОНОМІЧНИЙ СТАБІЛІЗАТОР МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

ДВОМ МІСЦЕВИМ ГРОМАДАМ ТЕРЕБЛЯНСЬКОЇ ДОЛИНИ

ПАРКОМ СПЛАЧЕНО БЛИЗЬКО 16 млн. грн. ПОДАТКІВ

 

У період воєнного стану, коли країна стикається з численними викликами та труднощами, ефективне використання ресурсів, зокрема податків, стає ключовим завданням для забезпечення сталого розвитку місцевих громад. На Тереблянській долині, сприятливі умови для цього саме створює Національний природний парк «Синевир», який вчасно сплачує податки та збори до місцевих бюджетів Синевирської та Колочавської громад.

НПП «Синевир», як державна установа, є платником багатьох податків і зборів. Найбільші з них – податок на додану вартість, земельний податок, єдиний соціальний внесок, податок з доходів фізичних осіб, військовий збір, екологічний та туристичний збори.

Частина з них наповнює державний бюджет, а частина – місцевий.

До державної казни вже надійшли сплачені НПП «Синевир» 11 млн. 825 тис. грн. податків.

Інші податки та збори, на загальну суму 15 млн. 978 тис. грн., сплачені до місцевих бюджетів двох сільських громад – Синевирської та Колочавської.

Зокрема, до місцевого бюджету Синевирської ОТГ всього від НПП «Синевир» перераховано 8 млн. 148 тис. грн., куди ввійшла частина вищеперерахованих податків та зборів.

Для порівняння у 2022 році, таких же податків було сплачено до сільради на загальну суму 8 млн. 814 тис. грн., різниця становить лише на 666 тис. грн. менше.

Натомість до місцевого бюджету Колочавської ОТГ перераховано 7 млн. 830 тис. грн. відповідно, що на 955 тис. грн. менше ніж торік.

Порівняльний аналіз зазначених показників дає підстави стверджувати про незначні зменшення надходжень до місцевих бюджетів у 2023 році, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Важливо підкреслити, що така частка сплачених податків природоохоронною установою парку місцевим бюджетам сільських рад зменшилася лише на 1 млн. 621 тис. грн.

Впевнені, що перераховані податки та збори, які сплачуються парком, потужно сприяють забезпеченню місцевих бюджетів сільрад необхідними коштами для відбудови та поновлення інфраструктури, забезпечення освіти, медичних послуг та інших важливих сфер. Це є вагомим внеском у розвиток місцевих громад, особливо в умовах воєнного конфлікту, коли фінансові ресурси стають обмеженими.

Важливо пам’ятати, що ці кошти можуть стати справжнім рушієм для сталого розвитку та поліпшення якості життя населення обох громад.

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії