НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний супровід із числа фахівців природоохоронної установи.

Відвідування парку дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування – це особливий досвід, який відкриває перед ними світ природи та можливості для особистісного зростання. Для цих дітей, які можливо не мають звичного досвіду сімейних відпусток чи вихідних за місто, відвідування наших цікавих і привабливих місць стає не лише приємним відпочинком, але й можливістю відчути себе частиною природи та спільноти.

Всі вони отримали можливість зануритися у великий світ природних див та екосистем. Фахівці парку розповіли їм про різноманіття флори та фауни, про важливість збереження природних ресурсів та екологічного балансу.

Подорожуючи стежками парку – навколо озера Синевир, Реабілітаційного центру бурих ведмедів, діти відкрили для себе нові речі, які можливо для них раніше були невідомими – спостереження за гірськими краєвидами, водяним дзеркалом озера, за дикою природою, тваринами тощо.

Переконані, що подібні ініціативи сприяють не лише соціальній адаптації цих дітей, а й формують в них почуття приналежності до природи.

Насамкінець вихователі центру разом з дітками щиро подякували дирекції парку за порозуміння та співпрацю, а також фахівцям-екскурсоводам за цікаві легенди та розповіді про чарівний гірський край, його флору і фауну.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії