ОБГОВОРЕННЯ 10-ТИ РІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ПАРКУ ТРИВАЄ

Сьогодні, за участю представників ФЗТ (Франкфуртського зоологічного товариства) – заступника керівника Українсько-Карпатської програми ФЗТ Василя Мочана, національного координатора Анни Куземко, офіс-менеджера Марії Галайко, начальників природо охоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир», а також заступників директора парку, начальників та фахівців адміністрації природоохоронної установи пройшла чергова робоча зустріч, що спрямована на колективне розроблення проєкту територій природно-заповідного фонду НПП «Синевир» з урахуванням всіх аспектів природоохоронної діяльності, включаючи наукові дослідження, управління ресурсами і саме головне – життя та діяльність місцевого населення.

З початку установчої зустрічі це по рахунку вже третя, на засіданнях яких детально обговорювалися ключові аспекти і напрями подальшої діяльності та просування у підготовці та розробленні такого документу, як план управління.

У ході презентації, напрацьованих спільно моментів, всі учасники долучилися до активного обговорення поточного стану природо заповідної території парку, виявляючи ключові цінності, проблеми та виклики. Йшлося про найважливіші цінності НПП «Синевир» та пріоритети щодо їх збереження. Широко розглядалися питання щодо неприпустимої експлуатації природних ресурсів, впливу людського фактору на навколишнє середовище, а також можливі втрати біорізноманіття та інших екологічних проблем.

Йшлося про аналіз факторів та першопричини, які створюють прямі загрози для основних природоохоронних цінностей. Черговий раз обговорено 10-ти річну стратегію НПП «Синевир» і, що саме потрібно зробити для того, щоб досягнути запланованої мети у подальшій реалізації цього документу.

Варто нагадати, що всі розділи, винесені на колективне обговорення, відповідають технічним завданням та критеріям, що затверджено Міндовкіллям.

Нарада завершилася прийняттям плану подальших дій, який включає в себе питання на наступний етап зустрічі з зацікавленими сторонами – представниками влади, бізнесу, фахівців парку та ін.

Наступну зустріч заплановано провести 20 грудня 2023 року в приміщенні Візит-Центру НПП «Синевир», де буде представлено повний збір відомостей та інформації про природні умови та ресурси парку, соціально-економічний розвиток регіону, взаємодію з громадськістю та включено необхідні пропозиції та зауваження до обговорених питань.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії