ОБГОВОРЕННЯ 10-ТИ РІЧНОЇ СТРАТЕГІЇ ПАРКУ ТРИВАЄ

Сьогодні, за участю представників ФЗТ (Франкфуртського зоологічного товариства) – заступника керівника Українсько-Карпатської програми ФЗТ Василя Мочана, національного координатора Анни Куземко, офіс-менеджера Марії Галайко, начальників природо охоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир», а також заступників директора парку, начальників та фахівців адміністрації природоохоронної установи пройшла чергова робоча зустріч, що спрямована на колективне розроблення проєкту територій природно-заповідного фонду НПП «Синевир» з урахуванням всіх аспектів природоохоронної діяльності, включаючи наукові дослідження, управління ресурсами і саме головне – життя та діяльність місцевого населення.

З початку установчої зустрічі це по рахунку вже третя, на засіданнях яких детально обговорювалися ключові аспекти і напрями подальшої діяльності та просування у підготовці та розробленні такого документу, як план управління.

У ході презентації, напрацьованих спільно моментів, всі учасники долучилися до активного обговорення поточного стану природо заповідної території парку, виявляючи ключові цінності, проблеми та виклики. Йшлося про найважливіші цінності НПП «Синевир» та пріоритети щодо їх збереження. Широко розглядалися питання щодо неприпустимої експлуатації природних ресурсів, впливу людського фактору на навколишнє середовище, а також можливі втрати біорізноманіття та інших екологічних проблем.

Йшлося про аналіз факторів та першопричини, які створюють прямі загрози для основних природоохоронних цінностей. Черговий раз обговорено 10-ти річну стратегію НПП «Синевир» і, що саме потрібно зробити для того, щоб досягнути запланованої мети у подальшій реалізації цього документу.

Варто нагадати, що всі розділи, винесені на колективне обговорення, відповідають технічним завданням та критеріям, що затверджено Міндовкіллям.

Нарада завершилася прийняттям плану подальших дій, який включає в себе питання на наступний етап зустрічі з зацікавленими сторонами – представниками влади, бізнесу, фахівців парку та ін.

Наступну зустріч заплановано провести 20 грудня 2023 року в приміщенні Візит-Центру НПП «Синевир», де буде представлено повний збір відомостей та інформації про природні умови та ресурси парку, соціально-економічний розвиток регіону, взаємодію з громадськістю та включено необхідні пропозиції та зауваження до обговорених питань.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії