Обговорили питання поводження з побутовими відходами у Синевирській громаді

   

26 жовтня у національному природному  парку «Синевир» відбулася робоча нарада щодо вирішення питань поводження з побутовими відходами у межах Синевирської територіальної громади. У засіданні взяли участь директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Едуард Арустамян, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, голова Синевирської ТГ Іван Чуп, заступник голови Синевирської ТГ Марія Красняник, керуючий справами виконавчого комітету Колочавської ТГ Василь Малета, заступники директора та керівники відділів національного парку.

Едуард Арустамян зокрема зазначив, що сміття – це та проблема, яку необхідно вирішувати першочергово. Ми звикли, щоб держава для нас багато робила і це правильно, і так має бути, але  ми на місцях мусимо теж багато робити. У громади є бачення вирішення проблеми і це добре. Поряд з цим необхідним є посилення інформаційної та освітньої роботи з людьми, а також з боку НПП «Синевир» – жорстка реакція служби державної охорони на факти забруднення довкілля побутовими відходами.

Микола Дербак розповів про численні заходи, проведені національним парком «Синевир» задля збереження і очищення довкілля. Мова йде про постійні екологічні акції, безперервні інформаційно-освітні заходи з різними цільовими аудиторіями, звернення через ЗМІ і релігійні громади тощо. НПП «Синевир» має діючу угоду з приватним підприємцем про вивезення сміття, але є прагнення, щоб усі жителі регіону і підприємці мали відповідні угоди і діяла чітка система комунального обслуговування у Синевирі і Синевирській Поляні. У селах Колочавської ТГ це питання вичерпано і даний досвід варто переймати.

Голова Синевирської ТГ Іван Чуп переконаний у необхідності сортування сміття. Громада вивчила досвід Колочави і готова його переймати, бо тут є дійсно хороші напрацювання. Наразі укладено угоду з приватним підприємством про надання послуги з розроблення схеми санітарного очищення населених пунктів Синевирської ТГ. Також укладено угоду з комунальним підприємством «Чисте Міжгір’я» про приймання та розміщення ТПВ. Однак зараз планується робота комплексного комунального обслуговування мешканців громади. Наразі є необхідність у придбанні великого контейнера, після наповнення якого здійснюватиметься вивіз сміття. Місцеві жителі для складування сміття матимуть змогу придбати малі контейнери або відповідні пакети.

Заступник голови Синевирської ТГ Марія Красняник зокрема акцентувала увагу на тому, що  необхідно запровадити стабільну періодичність вивезення сміття і його пресування, щоб не возити повітря. Усі ці питання зараз громада опрацьовує до найменших деталей.

Керуючий апаратом виконавчого комітету Колочавської ТГ Василь Малета поділився досвідом його громади. Найперше тут було створено благодійний фонд, який співпрацював з приватним підприємцем, що спеціалізується на прийманні сміття. Громада уклала угоду про оренду автомобіля, яким розпочати вивезення сміття. Згодом, у рамках одного проєкту, придбано власне авто. Наразі планується придбання склобою і пресу для ПЕТ-пляшок.

Під час робочої наради досягнуто спільної думки: проблема збору і вивезення сміття має бути вирішена якомога швидше. Це в інтересах усіх: громади, національного парку і кожного мешканця краю зокрема. Тож конкретні дії мають бути з усіх сторін і кожного жителя окремо.

Після засідання учасники наради оглянули територію.

Новини

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ НПП «СИНЕВИР» ЯК ЕЛЕМЕНТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

Національний природній парк «Синевир» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями місцевих жителів. Зараз історико-культурні туристичні об’єкти НПП «Синевир» є одними з основних елементів рекреаційної привабливості регіону. 400 років тому на території сучасного НПП «Синевир» були тільки дрімучі незаймані ліси. Першими поселенцями були втікачі від кріпацького гніту. З XV ст. тут виникають […]

  • Без категорії

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії