ОБЛІК ФАУНИ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Цими днями на території Національного природного парку «Синевир» інспекторами служби державної охорони природно-заповідного фонду було проведено щорічний зимовий облік фауни. Цей захід має на меті визначення видового складу, чисельності та місць перебування диких тварин у різних угіддях парку.
Облік здійснювався під час невеликого снігового покриву, що стало можливим періодом для відстеження слідів тварин. До проведення обліку були залучені провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре обізнані з видовим складом місцевої фауни та вміють точно визначати давність і напрямок слідів.
Основними методами обліку були: маршрутний облік за слідами на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також картування слідів шляхом обходу угідь. Ці методи дозволили отримати орієнтовні дані про чисельність та розподіл тварин на території парку.
За результатами цьогорічного обліку, спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, порівняно з минулим роком. Зокрема, зросла кількість карпатського оленя, козулі, кабана та ін. Працівники парку припускають, що однією з причин такого приросту є міграційні процеси, спричинені антропогенним впливом та широкомасштабним вторгненням РФ на територію України.
Проведення зимового обліку фауни є важливим інструментом для відстеження міграційних процесів, здійснення охорони диких тварин та збереження місць їхнього існування. Крім того, під час обходу угідь проводився огляд годівниць, призначених для підгодівлі фауни, а також визначення місць для встановлення нових.
Таким чином, облік фауни на території НПП «Синевир» є невід’ємною частиною природоохоронної діяльності, спрямованої на забезпечення належного рівня охорони диких тварин та збереження їхніх природних місць існування. Це ще раз підтверджує важливість подібних моніторингових досліджень для збереження унікальної природи парку.

Новини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії

“КОЖЕН ПОДИХ – ДАР ПРИРОДИ»

У рамках екоосвітньої діяльності фахівці Національного природного парку “Синевир” провели пізнавальний та захоплюючий екоурок для учнів 1–5 класів Вільшанської гімназії. Захід відбувся під символічною весняною назвою – “Кожен подих – дар природи”. Мета уроку – поглибити знання дітей про рослинний і тваринний світ нацпарку, значення природи в житті людини, розвинути у них бережливе ставлення до […]

  • Без категорії

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДИРЕКТОРА НПП «СИНЕВИР» ДО ПОЛІСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Нещодавно Поліський природний заповідник з робочим візитом відвідав директор Національного природного парку «Синевир» — Микола Дербак. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю заповідника, обмін досвідом та налагодження тіснішої співпраці між природоохоронними установами. У рамках візиту для Миколи Юрійовича було організовано екскурсію орнітологічною стежкою, під час якої він мав змогу ознайомитися з біорізноманіттям регіону та методами […]

  • Без категорії