ОБМІН ДОСВІДОМ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДО СПІВПРАЦІ

Нещодавно Директор НПП «Синевир» Микола Дербак, разом із колегами природних парків та заповідників України з робочим візитом відвідали ландшафтний парк  “Пуща Ромінтська” , що знаходиться на території дружньої нам країни – Польші. Візит відбувся у рамках  обміну досвідом по співпраці з природними парками та став важливим кроком на шляху до збереження й сталого використання багатства природи обох країн.

У процесі зустрічі, представники обох сторін взаємно ділилися інформацією про свої досягнення, здобутки й проблеми, що допомагало зрозуміти особливості кожної території та виявити нові шляхи для збереження природи.

Адже не секрет, що обидві країни мають унікальні природні ресурси та природні парки, які притягують увагу як місцевих жителів так і туристів з усього світу. Співпраця між парками може допомогти в обміні знань про кращі практики управління та догляду за природними ресурсами, а також – стимулом для розвитку спільних проектів та ініціатив у сфері природоохоронної діяльності.

Під час перебування у польських колег, українська делегація з великим задоволенням запросила друзіввідвідати чарівні природні парки України, щоб поділитися з ними незабутнім досвідом та показати усю красу наших парків.

Однією з перших таких природоохоронних установ став Національний природний парк «Синевир». Саме сюди з робочим візитом завітав представник Польші, Голдапського повіту – директор ландшафтного парку “Пуща Ромінтська” Яромір Краєвський. Відвідавши нацпарк, гість отримав унікальну можливість зануритися в дикий світ лісів та озер,дослідити багатство та різноманіття природи на цих теренах, побачити красоту краєвидів карпатських гір, які відзначаються величними лісами, річками та дикою флорою й фауною.

Перше місце, яке відвідав гість, було захоплююче відвідування інформаційного візит-центру національного парку. Там директор Микола Дербак представив детальний огляд історії та природних особливостей цього мальовничого місця. Він дізнався про важливість збереження екосистем та заходи, які вживаються для збереження природного багатства цього гірського краю.

Далі, гість вирушив на екскурсію по живописних місцях парку, де під супроводом досвідчених працівників апарату та гідів, він дізнавався про діяльність природоохоронної установи, великі гірські простори лісу, туристично-привабливі місця, відкриваючи перед собою усю чарівність дикої природи. Важливим моментом відвідин парку було стати свідком життя лісових мешканців, а саме – чути спів рідкісних видів птахів, побачення здичавілих тварин, таких як ведмеді, олені, косулі, та багато іншого, що захоплювало серце своєю красою.

Також, директор дружнього нам парку, мав змогу взяти участь у робочих зустрічах, під час яких обмінювався досвідом з українськими колегами. Одним з пріоритетів – інтерес щодо управління національними парками та збереженняй відтворення рідкісних видів флори і фауни. Він дізнався про труднощі та досягнення, з якими стикаються українські екологи та природознавці, і зміг поділитися власним досвідом управління польським ландшафтним парком.

Після напружених днів спостережень і насичених обмінів досвідом, польський гість і його українські колеги зустрілися на гостинному обіді, де національні страви Закарпаття були представлені в широкому асортименті. Це стало чудовим шансом для неформального спілкування та поглиблення культурного розуміння між двома парками.

Впевнені, що робочий візит Яроміра Краєвського, фахівцям нашого парку приніс плідні результати: обмін досвідом, нові знання та можливості для майбутньої співпраці. Це сприятиме подальшому збереженню та розвитку природної та культурної спадщини обох країн, а також збільшенню свідомості про важливість охорони навколишнього середовища в цілому.

Напередодні від`їзду до Польші, гість щиро подякував дирекції нацпарку за запрошення та надану можливість побачити живописні пейзажі та багатообразність природи України.

«Мій візит до Національного природного парку «Синевир» став незабутнім досвідом, який підтверджує нашу спільну місію збереження, відновлення  та захисту природи. Відчуваю, що ця зустріч ще більш зблизила наші парки та сприятиме подальшому розвитку дружніх відносин між нашими парками, а також розвитку та реалізації спільних проектіву майбутньому» – наголосив Яромір Краєвський.

Загалом, обмін досвідом по співпраці з природними парками України та Польщі є вигідним для обох сторін, адже він допомагає об’єднати зусилля для збереження природних багатств, сприяти зміцненню дружніх міжнародних зв’язків між двома країнами, зміцнює екологічну свідомість суспільства, сприяє розвитку сталого екотуризму, що є важливим чинником в збалансованому розвитку регіонів.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії