ОБМІН ДОСВІДОМ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДО СПІВПРАЦІ

Нещодавно Директор НПП «Синевир» Микола Дербак, разом із колегами природних парків та заповідників України з робочим візитом відвідали ландшафтний парк  “Пуща Ромінтська” , що знаходиться на території дружньої нам країни – Польші. Візит відбувся у рамках  обміну досвідом по співпраці з природними парками та став важливим кроком на шляху до збереження й сталого використання багатства природи обох країн.

У процесі зустрічі, представники обох сторін взаємно ділилися інформацією про свої досягнення, здобутки й проблеми, що допомагало зрозуміти особливості кожної території та виявити нові шляхи для збереження природи.

Адже не секрет, що обидві країни мають унікальні природні ресурси та природні парки, які притягують увагу як місцевих жителів так і туристів з усього світу. Співпраця між парками може допомогти в обміні знань про кращі практики управління та догляду за природними ресурсами, а також – стимулом для розвитку спільних проектів та ініціатив у сфері природоохоронної діяльності.

Під час перебування у польських колег, українська делегація з великим задоволенням запросила друзіввідвідати чарівні природні парки України, щоб поділитися з ними незабутнім досвідом та показати усю красу наших парків.

Однією з перших таких природоохоронних установ став Національний природний парк «Синевир». Саме сюди з робочим візитом завітав представник Польші, Голдапського повіту – директор ландшафтного парку “Пуща Ромінтська” Яромір Краєвський. Відвідавши нацпарк, гість отримав унікальну можливість зануритися в дикий світ лісів та озер,дослідити багатство та різноманіття природи на цих теренах, побачити красоту краєвидів карпатських гір, які відзначаються величними лісами, річками та дикою флорою й фауною.

Перше місце, яке відвідав гість, було захоплююче відвідування інформаційного візит-центру національного парку. Там директор Микола Дербак представив детальний огляд історії та природних особливостей цього мальовничого місця. Він дізнався про важливість збереження екосистем та заходи, які вживаються для збереження природного багатства цього гірського краю.

Далі, гість вирушив на екскурсію по живописних місцях парку, де під супроводом досвідчених працівників апарату та гідів, він дізнавався про діяльність природоохоронної установи, великі гірські простори лісу, туристично-привабливі місця, відкриваючи перед собою усю чарівність дикої природи. Важливим моментом відвідин парку було стати свідком життя лісових мешканців, а саме – чути спів рідкісних видів птахів, побачення здичавілих тварин, таких як ведмеді, олені, косулі, та багато іншого, що захоплювало серце своєю красою.

Також, директор дружнього нам парку, мав змогу взяти участь у робочих зустрічах, під час яких обмінювався досвідом з українськими колегами. Одним з пріоритетів – інтерес щодо управління національними парками та збереженняй відтворення рідкісних видів флори і фауни. Він дізнався про труднощі та досягнення, з якими стикаються українські екологи та природознавці, і зміг поділитися власним досвідом управління польським ландшафтним парком.

Після напружених днів спостережень і насичених обмінів досвідом, польський гість і його українські колеги зустрілися на гостинному обіді, де національні страви Закарпаття були представлені в широкому асортименті. Це стало чудовим шансом для неформального спілкування та поглиблення культурного розуміння між двома парками.

Впевнені, що робочий візит Яроміра Краєвського, фахівцям нашого парку приніс плідні результати: обмін досвідом, нові знання та можливості для майбутньої співпраці. Це сприятиме подальшому збереженню та розвитку природної та культурної спадщини обох країн, а також збільшенню свідомості про важливість охорони навколишнього середовища в цілому.

Напередодні від`їзду до Польші, гість щиро подякував дирекції нацпарку за запрошення та надану можливість побачити живописні пейзажі та багатообразність природи України.

«Мій візит до Національного природного парку «Синевир» став незабутнім досвідом, який підтверджує нашу спільну місію збереження, відновлення  та захисту природи. Відчуваю, що ця зустріч ще більш зблизила наші парки та сприятиме подальшому розвитку дружніх відносин між нашими парками, а також розвитку та реалізації спільних проектіву майбутньому» – наголосив Яромір Краєвський.

Загалом, обмін досвідом по співпраці з природними парками України та Польщі є вигідним для обох сторін, адже він допомагає об’єднати зусилля для збереження природних багатств, сприяти зміцненню дружніх міжнародних зв’язків між двома країнами, зміцнює екологічну свідомість суспільства, сприяє розвитку сталого екотуризму, що є важливим чинником в збалансованому розвитку регіонів.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії