Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин

 

Підсніжники, проліски, первоцвіт, шафран – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти на території НПП «Синевир». Саме ці квіти по-своєму прекрасні, так як з’являються одними із перших і віщують про початок весни. Своєю красотою першими пестять людей своєю свіжістю та ароматом весняного повітря.

Ранньовесняну флору біологи об’єднують однією назвою – ПЕРВОЦВІТИ. У первоцвітів розпускання квітів відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні.

Окрім цього первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги.

Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на бажаючих зірвати та збути первоцвіти.

У зв’язку із охороною та збереженням первоцвітів у НПП «Синевир» видано наказ №35 від 10.02.2023 року, згідно якого створено рейдові групи в складі служби державної охорони по патрулюванню в місцях масового зростання ранньовесняної флори щодо недопущення її зривання.

То ж прохання до всіх – не зривати первоцвіти, а милуватися їх красотою та чарівністю на місцях, де виростають.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії