Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин

 

Підсніжники, проліски, первоцвіт, шафран – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти на території НПП «Синевир». Саме ці квіти по-своєму прекрасні, так як з’являються одними із перших і віщують про початок весни. Своєю красотою першими пестять людей своєю свіжістю та ароматом весняного повітря.

Ранньовесняну флору біологи об’єднують однією назвою – ПЕРВОЦВІТИ. У первоцвітів розпускання квітів відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні.

Окрім цього первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги.

Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на бажаючих зірвати та збути первоцвіти.

У зв’язку із охороною та збереженням первоцвітів у НПП «Синевир» видано наказ №35 від 10.02.2023 року, згідно якого створено рейдові групи в складі служби державної охорони по патрулюванню в місцях масового зростання ранньовесняної флори щодо недопущення її зривання.

То ж прохання до всіх – не зривати первоцвіти, а милуватися їх красотою та чарівністю на місцях, де виростають.

Новини

Цікава знахідка гриба Трюфеля білого

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого. Цей Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, […]

  • Без категорії

На 78-му році пішов із життя колишній директор НПП «Синевир» ЦЮБИК МИРОН МИХАЙЛОВИЧ

Сьогодні, 03 березня 2023 року, на 78-му році життя відійшов у засвіти чесний, поважний, добрий порадник і мудрий учитель, біолог, колишній директор Національного природного парку «Синевир», начальник Управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, один з провідних природоохоронців України Мирон Михайлович Цюбик. За роки роботи Мирон Михайлович відзначався високим професіоналізмом, компетентністю, надихав колег власними […]

  • Без категорії

3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

    Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи. Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам […]

  • Без категорії