Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин

 

Підсніжники, проліски, первоцвіт, шафран – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти на території НПП «Синевир». Саме ці квіти по-своєму прекрасні, так як з’являються одними із перших і віщують про початок весни. Своєю красотою першими пестять людей своєю свіжістю та ароматом весняного повітря.

Ранньовесняну флору біологи об’єднують однією назвою – ПЕРВОЦВІТИ. У первоцвітів розпускання квітів відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні.

Окрім цього первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги.

Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на бажаючих зірвати та збути первоцвіти.

У зв’язку із охороною та збереженням первоцвітів у НПП «Синевир» видано наказ №35 від 10.02.2023 року, згідно якого створено рейдові групи в складі служби державної охорони по патрулюванню в місцях масового зростання ранньовесняної флори щодо недопущення її зривання.

То ж прохання до всіх – не зривати первоцвіти, а милуватися їх красотою та чарівністю на місцях, де виростають.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії