ОНЛАЙН ІНТЕРНЕТ-КАМЕРИ ТРАНСЛЮЮТЬ КРАСУ ПАРКУ

 

  

   

   

Керівництво НПП «Синевир» плідно співпрацює з Нідерландською компанією Silence TV Europe, Представництвом в Україні інституту реінтродукції, які вже не вперше впроваджують на території заповідника міжнародні багатовекторні проєкти з відтворення біологічного розмаїття та налагодження фото/відео моніторингу за цікавими і привабливими куточками гірського краю .

Останнім часом встановлення онлайн інтернет-камер у національних природних парках стало досить популярною практикою. Одним з прикладів є Національний природний парк «Синевир», на території якого встановлено вже декілька веб-камер. Завдяки цьому відвідувачі можуть спостерігати за поведінкою дикої природи, такої як ведмеді, мігруючі птахи та інші тварини. Крім того, це дає можливість показати красу та різноманітність дикої природи гірського краю, проводити моніторинг стану дикої природи та вчиняти дії для її збереження.

Сьогодні розпочато реалізацію нового проєкту, який включає в себе встановлення спеціального обладнання на території Реабілітаційного центру бурих ведмедів – три онлайн-камери, сервер для фото/відео реєстрації бурих ведмедів, систему супутникового інтернет-зв’язку STARLINK, що допоможе організувати та забезпечити зв’язок у важко доступних місцях , а також чергове підсилення моніторингового обладнання на найбільшій водній перлині Закарпаття – озері Синевир.

Все це обладнання передано телеканалом «Silence TV” (Нідерланди) доставлено та розмитнено Нідерландською благодійною організацією «SPUTNYK» в особі керівниці пані Бея, яка вже десятки років залюбки надає допомогу українцям у різних сферах діяльності, а також Інститутом реінтродукції котрий проводить науково досліднгі роботи.

За допомогою встановленого програмно-апаратурного комплексу, що призначений для ретрансляції телевізійного сигналу, доступ до публічного перегляду матимуть багато країн світу. Трансляція йтиме в онлайн-режимі у вільному доступі на ютуб-каналі, фейсбук-сторінці, телеграм-каналі та SILENSE TV. Це дозволяє глядачам з усього світу побачити красу природи та диких тварин в їх природному середовищі.

Застосування онлайн-камер у нацпарку не тільки дає можливість спостерігати за дикою природою, але й сприяє її збереженню та популяризації серед людей. Ці камери дозволяють користувачам Інтернету в режимі реального часу стежити за погодними умовами та неймовірними таймлапсами, спостерігати за життям тварин у дикій природі, вивчати їх поведінку та отримувати цінні знання про навколишнє середовище. Зокрема, допомагатимуть людям з усього світу дізнаватися про природу та біорізноманіття нашого краю та відчувати зв’язок з ними безпосередньо з дому.

Крім того, вони дозволяють фахівцям наукового відділу природоохоронної установи та екологам збирати цінні дані про популяції тварин, стан лісів, водних ресурсів та інші параметри. Також всі бажаючі отримають можливість для публічного перегляду мальовничих краєвидів озера, проводити дослідження та системно аналізувати й вивчати видовий склад орнітофауни водойми.

Це важливо для підтримки сталого розвитку та збереження природних ресурсів.

Отже, цінуючи співпрацю і партнерство у природоохоронній сфері, директор НПП «Синевир» Микола Дербак щиро вдячний Нідерландській компанії Silence TV Europe, а також керівнику Нідерландської благодійної організації «SPUTNYK» – пані Бея, за передану допомогу у вигляді сучасних технічних засобів.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії