Підписали договір про співпрацю

Нещодавно до Національного природнього парку «Синевир» з робочим візитом завітав науковий співробітник інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича – Віктор  Папп. За результатом цієї зустрічі було узгоджено та підписано договір про співпрацю між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва  ім. П. І. Прокоповича.

Договір укладено з метою співробітництва в природоохоронній та науковій сферах відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також наукової теми – «Збереження, удосконалення та вивчення цінного генетичного матеріалу різних типів карпатських бджіл та забезпечення їх масової репродукції» відповідно до тематичного плану ННЦ Інституту бджільництва ім. Прокоповича НААН України.

Предметом Договору є співробітництво щодо довготривалого збереження, покращення та репродукції цінного генофонду популяції автохтонних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми в умовах їх природного ареалу, зокрема на територіях, які географічно співпадають з територією НПП «Синевир». Йдеться також про забезпечення й покращення селекційно-племінної роботи з українськими карпатськими бджолами для підвищення їх господарсько-корисними характеристиками.

Основними пріоритетними напрямами співпраці між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва є: по-перше – це створення на території парку суцільного масиву чистопородної породи популяції карпатських бджіл в окремій визначеній географічно відокремленій гірській екосистемі, що включає населені пункти с. Вільшани, с. Мерешор, с. Колочава, с. Негровець, с. Синевир, с. Синевирська Поляна, с. Слобода; по-друге – це сприяння у створенні та забезпеченні повноцінного функціонування відносно ізольованого лінійного пункту природного парування бджолиних маток в ур. Розтока, що розташоване на території Син-Полянського ПОНДВ. Саме такі високогірні  пункти парування (облітники) дають можливість забезпечити проведення сучасних ефективних селекційних програм з відселекціонованими українськими карпатськими бджолами.

Проведення даних заходів та вивчення бджіл відіграють важливу роль в охороні, збереженні та відтворенні біологічного різноманіття як окремих так і природоохоронних об’єктів в цілому. Тому проведення даних робіт є необхідним заходом у виконанні завдань, що поставлені перед НПП «Синевир». У свою чергу це  сприяє досягненню кінцевої мети функціонування парку як природоохоронної структури в цілому.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії