Підписали договір про співпрацю

Нещодавно до Національного природнього парку «Синевир» з робочим візитом завітав науковий співробітник інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича – Віктор  Папп. За результатом цієї зустрічі було узгоджено та підписано договір про співпрацю між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва  ім. П. І. Прокоповича.

Договір укладено з метою співробітництва в природоохоронній та науковій сферах відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також наукової теми – «Збереження, удосконалення та вивчення цінного генетичного матеріалу різних типів карпатських бджіл та забезпечення їх масової репродукції» відповідно до тематичного плану ННЦ Інституту бджільництва ім. Прокоповича НААН України.

Предметом Договору є співробітництво щодо довготривалого збереження, покращення та репродукції цінного генофонду популяції автохтонних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми в умовах їх природного ареалу, зокрема на територіях, які географічно співпадають з територією НПП «Синевир». Йдеться також про забезпечення й покращення селекційно-племінної роботи з українськими карпатськими бджолами для підвищення їх господарсько-корисними характеристиками.

Основними пріоритетними напрямами співпраці між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва є: по-перше – це створення на території парку суцільного масиву чистопородної породи популяції карпатських бджіл в окремій визначеній географічно відокремленій гірській екосистемі, що включає населені пункти с. Вільшани, с. Мерешор, с. Колочава, с. Негровець, с. Синевир, с. Синевирська Поляна, с. Слобода; по-друге – це сприяння у створенні та забезпеченні повноцінного функціонування відносно ізольованого лінійного пункту природного парування бджолиних маток в ур. Розтока, що розташоване на території Син-Полянського ПОНДВ. Саме такі високогірні  пункти парування (облітники) дають можливість забезпечити проведення сучасних ефективних селекційних програм з відселекціонованими українськими карпатськими бджолами.

Проведення даних заходів та вивчення бджіл відіграють важливу роль в охороні, збереженні та відтворенні біологічного різноманіття як окремих так і природоохоронних об’єктів в цілому. Тому проведення даних робіт є необхідним заходом у виконанні завдань, що поставлені перед НПП «Синевир». У свою чергу це  сприяє досягненню кінцевої мети функціонування парку як природоохоронної структури в цілому.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії