Підписали договір про співпрацю

Нещодавно до Національного природнього парку «Синевир» з робочим візитом завітав науковий співробітник інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича – Віктор  Папп. За результатом цієї зустрічі було узгоджено та підписано договір про співпрацю між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва  ім. П. І. Прокоповича.

Договір укладено з метою співробітництва в природоохоронній та науковій сферах відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також наукової теми – «Збереження, удосконалення та вивчення цінного генетичного матеріалу різних типів карпатських бджіл та забезпечення їх масової репродукції» відповідно до тематичного плану ННЦ Інституту бджільництва ім. Прокоповича НААН України.

Предметом Договору є співробітництво щодо довготривалого збереження, покращення та репродукції цінного генофонду популяції автохтонних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми в умовах їх природного ареалу, зокрема на територіях, які географічно співпадають з територією НПП «Синевир». Йдеться також про забезпечення й покращення селекційно-племінної роботи з українськими карпатськими бджолами для підвищення їх господарсько-корисними характеристиками.

Основними пріоритетними напрямами співпраці між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва є: по-перше – це створення на території парку суцільного масиву чистопородної породи популяції карпатських бджіл в окремій визначеній географічно відокремленій гірській екосистемі, що включає населені пункти с. Вільшани, с. Мерешор, с. Колочава, с. Негровець, с. Синевир, с. Синевирська Поляна, с. Слобода; по-друге – це сприяння у створенні та забезпеченні повноцінного функціонування відносно ізольованого лінійного пункту природного парування бджолиних маток в ур. Розтока, що розташоване на території Син-Полянського ПОНДВ. Саме такі високогірні  пункти парування (облітники) дають можливість забезпечити проведення сучасних ефективних селекційних програм з відселекціонованими українськими карпатськими бджолами.

Проведення даних заходів та вивчення бджіл відіграють важливу роль в охороні, збереженні та відтворенні біологічного різноманіття як окремих так і природоохоронних об’єктів в цілому. Тому проведення даних робіт є необхідним заходом у виконанні завдань, що поставлені перед НПП «Синевир». У свою чергу це  сприяє досягненню кінцевої мети функціонування парку як природоохоронної структури в цілому.

Новини

Виготовлення «окопних свічок» для потреб фронту

    З початком повномасштабних бойових дій на території України зі сторони вторгнення агресора РФ, небайдужі громадяни докладають багато зусиль щоб підтримати воїнів-захисників на передових позиціях. Національний природний парк «Синевир» вкотре не залишається осторонь та всіляко допомагає ЗСУ. Зокрема з настанням більш суворих погодних умов та зниженням температури на сході України, зараз є актуальним для […]

  • Новини установи

Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. […]

  • Без категорії

У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби. Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига. Під час проведення навчання, Василь Вікторович […]

  • Новини установи