ПОДБАЙМО ПРО ПЕРНАТИХ ЗИМУВАЛЬНИКІВ…

 

 

Щороку взимку інспектори служби державної охорони (СДО) НПП «Синевир» виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. Для цього нерідко заручаються допомогою учнів загальноосвітніх закладів та просто небайдужих громадян.

Загалом цього року власноруч працівники нацпарку змайстрували та розмістили на території парку близько сотні годівничок, які прикрашають дерева та радують птахів. В основному це місця біля рекреаційних зон відпочинку та поблизу адмінбудівель природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ).

Такі заходи не лише допомагають птахам пережити холодну зиму, а й залишають приємний спогад та відчуття відповідальності.

У свою чергу, щоб допомогти пернатим перезимувати, нещодавно інспектори СДО Остріцького ПНДВ виготовили 26 годівничок, які почепили у людних місцях, а також подвір’ї ПНДВ.

Проте виготовити годівничку, звісно, половина справи. Адже необхідно щоденно стежити, щоб там було чисто та вдосталь їжі. І в цьому інспекторам СДО найбільше допомагають діти та небайдужі подорожуючі.

То ж працівники парку закликають не лінуватися і підгодовувати пернатих зимувальників, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії