ПОДБАЙМО ПРО ПЕРНАТИХ ЗИМУВАЛЬНИКІВ…

 

 

Щороку взимку інспектори служби державної охорони (СДО) НПП «Синевир» виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. Для цього нерідко заручаються допомогою учнів загальноосвітніх закладів та просто небайдужих громадян.

Загалом цього року власноруч працівники нацпарку змайстрували та розмістили на території парку близько сотні годівничок, які прикрашають дерева та радують птахів. В основному це місця біля рекреаційних зон відпочинку та поблизу адмінбудівель природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ).

Такі заходи не лише допомагають птахам пережити холодну зиму, а й залишають приємний спогад та відчуття відповідальності.

У свою чергу, щоб допомогти пернатим перезимувати, нещодавно інспектори СДО Остріцького ПНДВ виготовили 26 годівничок, які почепили у людних місцях, а також подвір’ї ПНДВ.

Проте виготовити годівничку, звісно, половина справи. Адже необхідно щоденно стежити, щоб там було чисто та вдосталь їжі. І в цьому інспекторам СДО найбільше допомагають діти та небайдужі подорожуючі.

То ж працівники парку закликають не лінуватися і підгодовувати пернатих зимувальників, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.

Новини

Цікава знахідка гриба Трюфеля білого

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого. Цей Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, […]

  • Без категорії

На 78-му році пішов із життя колишній директор НПП «Синевир» ЦЮБИК МИРОН МИХАЙЛОВИЧ

Сьогодні, 03 березня 2023 року, на 78-му році життя відійшов у засвіти чесний, поважний, добрий порадник і мудрий учитель, біолог, колишній директор Національного природного парку «Синевир», начальник Управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, один з провідних природоохоронців України Мирон Михайлович Цюбик. За роки роботи Мирон Михайлович відзначався високим професіоналізмом, компетентністю, надихав колег власними […]

  • Без категорії

3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

    Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи. Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам […]

  • Без категорії