ПОДБАЙМО ПРО ПЕРНАТИХ ЗИМУВАЛЬНИКІВ…

 

 

Щороку взимку інспектори служби державної охорони (СДО) НПП «Синевир» виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. Для цього нерідко заручаються допомогою учнів загальноосвітніх закладів та просто небайдужих громадян.

Загалом цього року власноруч працівники нацпарку змайстрували та розмістили на території парку близько сотні годівничок, які прикрашають дерева та радують птахів. В основному це місця біля рекреаційних зон відпочинку та поблизу адмінбудівель природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ).

Такі заходи не лише допомагають птахам пережити холодну зиму, а й залишають приємний спогад та відчуття відповідальності.

У свою чергу, щоб допомогти пернатим перезимувати, нещодавно інспектори СДО Остріцького ПНДВ виготовили 26 годівничок, які почепили у людних місцях, а також подвір’ї ПНДВ.

Проте виготовити годівничку, звісно, половина справи. Адже необхідно щоденно стежити, щоб там було чисто та вдосталь їжі. І в цьому інспекторам СДО найбільше допомагають діти та небайдужі подорожуючі.

То ж працівники парку закликають не лінуватися і підгодовувати пернатих зимувальників, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії