Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії