Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

ПРАКТИКА НА СИНЕВИРІ – НЕЗАБУТНІ ЕМОЦІЇ ПРО ГІРСЬКИЙ КРАЙ

Співпраця між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова (під патронатом ректора Віктора Андрущенка) та Національним природним парком «Синевир» (директор Микола Дербак) вкотре доводить, що справжня наука виходить далеко за межі студентських аудиторій. Цього року 22 студенти 2-3 курсів географічного факультету проходять комплексну польову практику на своїй навчально-науковій базі, що розташована на території мальовничого Квасовецького природоохоронного […]

  • Без категорії

ЮНІ ПРИРОДОДОСЛІДНИКИ ВІДКРИВАЮТЬ ТАЄМНИЦІ ДИКОГО ОЗЕРА

Учні Синевирського ліцею 3-Б класу, в супроводі класного керівника Василини Шпілька, здійснили захопливий екологічний похід до Дикого озера, яке є однією з мальовничих природних перлин Національного природного парку «Синевир». Справжньою провідницею у таємниче царство флори та фауни для дітей стала фахівець відділу екоосвітньої роботи парку Марина Печкан. Її розповіді, що лунали просто неба під шелест […]

  • Без категорії

ОДИН ДЕНЬ ІЗ ЖИТТЯ ОЛЕНІВ

Реабілітаційний центр диких тварин «Квасовець» є справжнім прихистком для тварин, які з різних причин потребують допомоги людини. Тут створено максимально наближені до природних умови проживання, що дозволяє мешканцям центру почуватися безпечно, комфортно та природно. Яскравим підтвердженням цього є один звичайний літній день із життя благородних оленів, який вдалося зафіксувати за допомогою фотопасток та відеокамер спостереження. […]

  • Без категорії