Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії