Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

Виготовлення «окопних свічок» для потреб фронту

    З початком повномасштабних бойових дій на території України зі сторони вторгнення агресора РФ, небайдужі громадяни докладають багато зусиль щоб підтримати воїнів-захисників на передових позиціях. Національний природний парк «Синевир» вкотре не залишається осторонь та всіляко допомагає ЗСУ. Зокрема з настанням більш суворих погодних умов та зниженням температури на сході України, зараз є актуальним для […]

  • Новини установи

Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. […]

  • Без категорії

У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби. Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига. Під час проведення навчання, Василь Вікторович […]

  • Новини установи