Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії