Подбаймо про тварин

 

 

На базі  Синевирського ОЗЗСО І-ІІІ ст. фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Тетяна Тільняк та Любов Гречин разом з класними керівниками закладу Марина Дем’ян та Камелія Захарчук  провели навчально-практичне заняття на тему: «Роль реабілітаційних центрів на території НПП «Синевир».

Під час проведення заняття застосовано нетрадиційну подачу матеріалу, яка об’єднала навчальну та природоохоронну тематики. Така методика є доступною, захоплюючою і легко сприймається учнями. Вони активно долучаються до спілкування та обговорення.

Вчителі навчального  закладу розповіли учасникам  заходу про взаємодію природних явищ, об’єктів та процесів, які відбуваються в природі. Як їх порушення впливає на стан здоров’я, людини, а також на численність та існування різних рослин і тварин. І які зміни  зараз, в час війни, відбуваються в природі, яких наслідків зазнає  рослинний і тваринний світ.

Про  збереження  тваринного світу на прикладі Реабілітаційних центрів, які знаходяться на території НПП «Синевир» розповіли  фахівці нацпарку.

Учні дізнались, для чого створено два спеціалізовані притулки, Реабілітаційний центр бурих ведмедів і хижих птахів, які функції вони виконують, та для чого їх потрібно створювати.

В РЦБВ знайшли прихисток 30 ведмедів, які в минулому зазнали жорстокого поводження  або утримувались в неналежних умовах.

Цікаво було почути учням і про Реабілітаційний центр хижих птахів,  де утримуються рідкісні види  птахів, яких контрабандою не вдалось вивести закордон.

Варто відзначити, що учасники  заходу активно долучалися до бесіди, відповідали на запитання та висловлювали свої думки. На завершення, дійшли висновку – як би не було важко в країні, не варто забувати про тварин, створювати їм належні умови для існування.

На завершення фахівці парку подякували дирекції закладу за представлену можливість та співпрацю у  проведенні  таких  заходів.

Захід проведено у рамках співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, керівник Александр Бокотей) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International , координатор проекту Ivan Tymofeiev ).

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії