Працівники НПП «Синевир» взяли участь у міжнародній конференції

Автор: Микола КУРУЦ

 

28 – 30 жовтня на базі ДВНЗ «Ужгородський національний університет» відбулася Х міжнародна науково-практична конференція «Нові технології в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні». Конференція присвячена 15-тій річниці з дня заснування географічного факультету вищезазначеного університету, який і організував захід за сприяння науково-дослідного геодезичного, топографічного і картографічного інституту (Черкаська область), Закарпатської регіональної філії державного підприємства «Українське аерогеодезичне підприємство», компанії ZAKRPOS, компанії ТНТ-ТРІ, НПП «Синевир», НПП «Зачарований край» та ін.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий форум відбувся з  дотриманням карантинних норм та вимог. До заходу долучилися партнери та гості з різних регіонів України, Словаччини, Чехії, а також група представників національного парку «Синевир», яку очолив заступник начальника наукового відділу Юрій Ярема. У збірці матеріалів Х міжнародної науково-практичної конференції було опубліковано 4 статті від НПП «Синевир» із загальною тематикою природокористування. Загалом участь у конференції взяли понад 70 науковців, фахівців та управлінців.

Вітальним словом зустріч розпочав к.т.н., декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич, який наголосив на тому, що тематика конференції надзвичайно важлива. Адже зараз на ринку праці є потреба у спеціалістах, які володіють саме такими знаннями і навичками, які обговорюватимуться і стоять на порядку денному. «Я радий, що наша зустріч стає традиційною, адже вона щоразу дає великі можливості вдосконалювати систему назрілих нових технологій у розв’язанні різноманітних геодезичних робіт та завдань, – зокрема зазначив  Іван Калинич.

Завідувач кафедри географії та раціонального природокористування ДВНЗ «Ужгородський національний університет» д.ф-м.н., професор Степан Поп зазначив, що географічний факультет за свою нетривалу історію став важливим осередком наукового і освітнього життя України. Висловив радісні слова щодо налагодження співпраці з багатьма шановними і поважними колегами, які долучилися до організації конференції. Побажав усім плідної роботи, якісного й ефективного обміну думками та власними ідеями.

В рамках відкриття конференції слово надали представникам влади, учасникам вищих навчальних закладів та іншим партнерам і гостям заходу, котрі побажали усім плідної роботи, творчого підходу в діяльності та активної подальшої співпраці.

Після урочистого відкриття конференції, учасники перейшли до пленарного засідання та безпосереднього обговорення питань програми порядку денного. Зокрема, науковці ґрунтували свої виступи на нових технологіях в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні, виступаючі доповідали з презентаційними матеріалами та дискутували щодо актуальних питань даної тематики, де разом знаходили спільні ефективні підходи до вирішення актуальних проблем.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії