Працівники НПП «Синевир» взяли участь у міжнародній конференції

Автор: Микола КУРУЦ

 

28 – 30 жовтня на базі ДВНЗ «Ужгородський національний університет» відбулася Х міжнародна науково-практична конференція «Нові технології в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні». Конференція присвячена 15-тій річниці з дня заснування географічного факультету вищезазначеного університету, який і організував захід за сприяння науково-дослідного геодезичного, топографічного і картографічного інституту (Черкаська область), Закарпатської регіональної філії державного підприємства «Українське аерогеодезичне підприємство», компанії ZAKRPOS, компанії ТНТ-ТРІ, НПП «Синевир», НПП «Зачарований край» та ін.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий форум відбувся з  дотриманням карантинних норм та вимог. До заходу долучилися партнери та гості з різних регіонів України, Словаччини, Чехії, а також група представників національного парку «Синевир», яку очолив заступник начальника наукового відділу Юрій Ярема. У збірці матеріалів Х міжнародної науково-практичної конференції було опубліковано 4 статті від НПП «Синевир» із загальною тематикою природокористування. Загалом участь у конференції взяли понад 70 науковців, фахівців та управлінців.

Вітальним словом зустріч розпочав к.т.н., декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич, який наголосив на тому, що тематика конференції надзвичайно важлива. Адже зараз на ринку праці є потреба у спеціалістах, які володіють саме такими знаннями і навичками, які обговорюватимуться і стоять на порядку денному. «Я радий, що наша зустріч стає традиційною, адже вона щоразу дає великі можливості вдосконалювати систему назрілих нових технологій у розв’язанні різноманітних геодезичних робіт та завдань, – зокрема зазначив  Іван Калинич.

Завідувач кафедри географії та раціонального природокористування ДВНЗ «Ужгородський національний університет» д.ф-м.н., професор Степан Поп зазначив, що географічний факультет за свою нетривалу історію став важливим осередком наукового і освітнього життя України. Висловив радісні слова щодо налагодження співпраці з багатьма шановними і поважними колегами, які долучилися до організації конференції. Побажав усім плідної роботи, якісного й ефективного обміну думками та власними ідеями.

В рамках відкриття конференції слово надали представникам влади, учасникам вищих навчальних закладів та іншим партнерам і гостям заходу, котрі побажали усім плідної роботи, творчого підходу в діяльності та активної подальшої співпраці.

Після урочистого відкриття конференції, учасники перейшли до пленарного засідання та безпосереднього обговорення питань програми порядку денного. Зокрема, науковці ґрунтували свої виступи на нових технологіях в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні, виступаючі доповідали з презентаційними матеріалами та дискутували щодо актуальних питань даної тематики, де разом знаходили спільні ефективні підходи до вирішення актуальних проблем.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії