ПРОГУЛЯНКА НА «БОКОРІ» ПО СИНЕВИРСЬКОМУ ОЗЕРІ

Озеро Синевир та навколишні гірські пейзажі завжди приваблюють мандрівників своєю неповторною красою. Проте, якщо ви шукаєте не просто милування краєвидами, а прагнете справжнього занурення в історію та культуру регіону, прогулянка на «бокорі» по озеру Синевир – це саме те, що вам потрібно. Це не просто розвага, а унікальна можливість відчути дух Карпат та залишити в пам’яті незабутні враження.
Слово «бокор» походить від старовинного ремесла лісосплаву, яке було невід’ємною частиною життя гірських мешканців. Бокори – це були плоти, що складалися з міцно зв’язаних між собою стовбурів дерев, які використовувалися для транспортування деревини річками. Це була важка, небезпечна, але життєво необхідна робота для багатьох поколінь горян.
Сьогодні ж «бокор» на Синевирі – це стилізований невеликий дерев’яний пліт, створений для перевезення та прогулянки туристів по водяному плесу озера. Він дозволяє відчути себе частиною давнього ремесла, не наражаючи себе на небезпеку, як це було у справжніх лісорубів.
Кожен рух бокора по водній гладі озера нагадує про сторінки минулого, коли лісосплав був основним засобом існування для мешканців цих гір. Ви немов перенесетесь у часи, коли річки Карпат були жвавими артеріями, по яких пливли тисячі кубометрів деревини. Це чудова нагода розповісти відвідувачам про історію краю та його працьовитих мешканців.
Пливучи на бокорі, ви відчуваєте повне єднання з оточуючою природою. Тихе погойдування на хвилях, свіже гірське повітря, спів птахів та шум лісу створюють атмосферу спокою та гармонії. Ви зможете розгледіти навколишні гори, вікові смереки, що віддзеркалюються у воді, та, можливо, навіть побачити плаваючих рибок.
Це ідеальна можливість для створення неймовірних фотографій, які стануть чудовим спогадом про вашу подорож.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії