Проведено засідання НТР

Засідання науково-технічної ради (НТР) НПП «Синевир» розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять захисників та захисниць, які загинули під час бойових дій за визволення України від окупаційних військ. Відкрив засідання голова НТР Микола Дербак, який ознайомив присутніх з порядком денним, водночас розповів про основні заходи, які реалізовано в НПП «Синевир» впродовж 1-го півріччя поточного року. Основну увагу присутніх зосередив на питаннях охорони та розвитку територій ПЗФ, досягненнях природно-заповідної установи у всіх сферах діяльності, а також міжнародних проектах до яких нацпарк активно долучається у процесі своєї діяльності.

У вступному слові Микола Юрійович відзначив, що в першому півріччі поточного року колектив парку працював злагоджено й посилено, що дало відповідні результати його діяльності. Директор наголосив, що ці успіхи були б неможливими без згуртованого колективу, плідної співпраці членів наукової ради, розуміння, ініціативності керівників і працівників всіх відділів нацпарку.

Озвучив перелік найбільших проєктів, реалізація яких планується впродовж другого півріччя поточного року – приведення у відповідність проектної документації щодо продовження реконструкції Музею лісосплаву, залучення додаткових коштів на завершення будівництва додаткового вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, а також його візит-центру, відновлення та ремонт доріг до туристичних локацій тощо.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх ознайомив присутніх з виконанням планів роботи всього парку. Окремо розповів про виконання тих робіт, які успішно були реалізовано першому півріччі 2023. У своєму виступі зауважив, що важливе місце у природоохоронній діяльності посідає виконання програми Літопису природи, робота на стаціонарах, вивчення рідкісних видів тощо.

Про особливості діяльності НПП «Синевир» за пройдений період року, доповіли начальники профільних відділів нацпарку. Кожен розповів про здійснену роботу свого відділу впродовж півріччя. У виступах основну увагу акцентовано на різнопланових заходах, які здійснювалися тим чи іншим підпорядкованим підрозділом, а також озвучено проєкти перспективних планів роботи на наступний рік.

Зокрема, професор,  декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич, зацікавив присутніх у реалізації задуму щодо геодезичного вивчення озера Синевир на території парку. Йшлося про те щоб найближчим часом встановити на території водозабору оз. Синевир дослідні майданчики для ландшафтного й біологічного моніторингу, здійснення аналізу, функціонування, розвитку та збереження природного середовища. Задля впровадження такої ідеї, попередньо обговорено порядок проведення геодезичних робіт з подальшим встановленням метеостанції для здійснення комплексного моніторингу стану й дослідження лісів з відповідною циклічністю тощо.

Далі НТР розглянула перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2023 рік, який представив начальник відділу служби державної охорони ПЗФ – Василь Субота. Спочатку доповідач зупинився на виконанні відповідного плану за перше півріччя 2023 року, а також відповів на запитання і зауваження членів НТР.

Детально зупинився на потребі щодо проведення вибіркових санітарних і інших рубок. Запропонував членам Науково-технічної ради погодити запропонований проект ліміту на використання природних ресурсів у межах ПЗФ НПП «Синевир».

Обговорено питання щодо проведення ремонту під’їзної дороги до озера Синевир та заборони проїзду автотранспорту, крім службового, спецтехніки та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Ремонтні роботи включатимуть відновлення дорожнього покриття протяжністю 800 метрів та водовідведення. Така ініціатива націлена на покращення загального стану інфраструктури парку, забезпечення безпеки відвідувачів, підвищення якості рекреаційного відпочинку та комфортного пересування всіх туристів. Дане питання погоджено й підтримано одноголосно всіма членами ради.

До обговорення доповідей та звітів активно долучалися члени ради – заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доктор біологічних наук – Федір Гамор,  доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль та ін.

На завершення засідання науково-технічної ради прийнято відповідні рішення, де визнано роботу установи задовільною за всіма ключовими напрямами, підтримано проєкти лімітів та взято до відома і погоджено перспективні плани роботи на 2024 рік.

Закрив засідання голова ради Микола Юрійович, який наголосив на тому, що науково-технічна рада в національному природному парку є важливою подією, де об’єднуються провідні науковці, експерти та представники парку для обговорення актуальних питань щодо збереження та ефективного використання природних ресурсів.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії