Природа і комфорт: на “Синевирі” буде глемпінг

Національний природній парк «Синевир» – один із чотирьох парків України, який бере участь у проекті «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

Його реалізовують Асоціація Єврорегіон “Карпати-Україна” спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Що ж таке глемпінг? Дослівно з англійської глемпінг перекладається як гламурний кемпінг (злиття слів glamour та camping), який на практиці означає поєднання традиційного відпочинку в наметі з комфортними умовами готельного типу.
Від намету глемп відрізняється тим, що він обладнаний м’якими повноцінними ліжками, ванними кімнатами та туалетами, кондиціонером та кухнею, включаючи набір зручних меблів для відпочинку.
Головною особливістю глемпінгу є мінімізація шкоди для природи. Глемпи легко монтуються та не потребують при їх зведенні капітального втручання в навколишнє середовище.

Сучасний формат відпочинку у глемпінгах набув популярності у середині 2000-х у Великій Британії, коли під час літніх фестивалів почали використовувати комфортні кемпінги для вибагливих відвідувачів.
Для України це досить новий формат відпочинку. Втім у парку переконані – поєднуючись з іншими рекреаційними ресурсами «Синевиру», глемпінг привертатиме увагу туристів та матиме позитивну динаміку розвитку.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії