Природа і комфорт: на “Синевирі” буде глемпінг

Національний природній парк «Синевир» – один із чотирьох парків України, який бере участь у проекті «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

Його реалізовують Асоціація Єврорегіон “Карпати-Україна” спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Що ж таке глемпінг? Дослівно з англійської глемпінг перекладається як гламурний кемпінг (злиття слів glamour та camping), який на практиці означає поєднання традиційного відпочинку в наметі з комфортними умовами готельного типу.
Від намету глемп відрізняється тим, що він обладнаний м’якими повноцінними ліжками, ванними кімнатами та туалетами, кондиціонером та кухнею, включаючи набір зручних меблів для відпочинку.
Головною особливістю глемпінгу є мінімізація шкоди для природи. Глемпи легко монтуються та не потребують при їх зведенні капітального втручання в навколишнє середовище.

Сучасний формат відпочинку у глемпінгах набув популярності у середині 2000-х у Великій Британії, коли під час літніх фестивалів почали використовувати комфортні кемпінги для вибагливих відвідувачів.
Для України це досить новий формат відпочинку. Втім у парку переконані – поєднуючись з іншими рекреаційними ресурсами «Синевиру», глемпінг привертатиме увагу туристів та матиме позитивну динаміку розвитку.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії