Природа і комфорт: на “Синевирі” буде глемпінг

Національний природній парк «Синевир» – один із чотирьох парків України, який бере участь у проекті «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

Його реалізовують Асоціація Єврорегіон “Карпати-Україна” спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Що ж таке глемпінг? Дослівно з англійської глемпінг перекладається як гламурний кемпінг (злиття слів glamour та camping), який на практиці означає поєднання традиційного відпочинку в наметі з комфортними умовами готельного типу.
Від намету глемп відрізняється тим, що він обладнаний м’якими повноцінними ліжками, ванними кімнатами та туалетами, кондиціонером та кухнею, включаючи набір зручних меблів для відпочинку.
Головною особливістю глемпінгу є мінімізація шкоди для природи. Глемпи легко монтуються та не потребують при їх зведенні капітального втручання в навколишнє середовище.

Сучасний формат відпочинку у глемпінгах набув популярності у середині 2000-х у Великій Британії, коли під час літніх фестивалів почали використовувати комфортні кемпінги для вибагливих відвідувачів.
Для України це досить новий формат відпочинку. Втім у парку переконані – поєднуючись з іншими рекреаційними ресурсами «Синевиру», глемпінг привертатиме увагу туристів та матиме позитивну динаміку розвитку.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії