Природа і комфорт: на “Синевирі” буде глемпінг

Національний природній парк «Синевир» – один із чотирьох парків України, який бере участь у проекті «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

Його реалізовують Асоціація Єврорегіон “Карпати-Україна” спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Що ж таке глемпінг? Дослівно з англійської глемпінг перекладається як гламурний кемпінг (злиття слів glamour та camping), який на практиці означає поєднання традиційного відпочинку в наметі з комфортними умовами готельного типу.
Від намету глемп відрізняється тим, що він обладнаний м’якими повноцінними ліжками, ванними кімнатами та туалетами, кондиціонером та кухнею, включаючи набір зручних меблів для відпочинку.
Головною особливістю глемпінгу є мінімізація шкоди для природи. Глемпи легко монтуються та не потребують при їх зведенні капітального втручання в навколишнє середовище.

Сучасний формат відпочинку у глемпінгах набув популярності у середині 2000-х у Великій Британії, коли під час літніх фестивалів почали використовувати комфортні кемпінги для вибагливих відвідувачів.
Для України це досить новий формат відпочинку. Втім у парку переконані – поєднуючись з іншими рекреаційними ресурсами «Синевиру», глемпінг привертатиме увагу туристів та матиме позитивну динаміку розвитку.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії