РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку з чим прийнято рішення про формування рейдових груп з числа працівників служби державної охорони для патрулювання місць масового зростання ранньовесняної флори та запобігання їх збору.

Багато видів цих рослин є унікальними та рідкісними, і їх зривання може призвести до загрози існування. Збір рослин також може руйнувати екосистему та порушувати баланс у природному середовищі. Тому рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку “Синевир”.

Рейдові групи складаються з досвідчених працівників служби державної охорони, які мають відповідну підготовку та знання для ефективного патрулювання території парку. Вони працюють в тісному співробітництві з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

Основними завданнями рейдових груп є:

Профілактичні обходи території природного парку з метою виявлення будь-яких випадків збору рослин та інших порушень.

Систематичне спостереження за місцями зростання рідкісних та вразливих видів рослин для виявлення змін у їхньому стані та вжиття заходів захисту.

Інформаційна робота з громадськістю, а саме – проведення профілактичної роботи серед відвідувачів парку щодо значення збереження ранньовесняної флори.

Співпраця з правоохоронними органами для вжиття відповідних заходів.

Отже, створення рейдових груп у Національному природному парку “Синевир” є важливим кроком у напрямі збереження природного середовища та біорізноманіття для майбутніх поколінь.

Новини

ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ПЗФ, ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОГИ ТА РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ

Ці питання обговорювали під час фестивалю «ПаркФест: там, де говорить природа», що відбувся в державному «Межигір’ї» з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи. У заході взяли участь Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник, голова Комітету Верховної Ради України з питань […]

  • Без категорії

МІНІСТР ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ СВІТЛАНА ГРИНЧУК ПРИВІТАЛА ПРАЦІВНИКІВ ПЗФ ЗІ СВЯТОМ

Люди українського природно-заповідного фонду — це велика родина у майже 5000 працівників. І цю родину, як і кожну іншу в Україні, не оминула війна. 184 працівники сьогодні захищають державу в лавах Збройних Сил України, 13 наших колег віддали життя в цій боротьбі. У цій родині також багато тих, хто волонтерить, допомагає військовим у вільний від […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА ДОРОГІ ДРУЗІ!

Щиро вітаю вас з нашим професійним святом – Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є нагодою відзначити самовіддану працю та безмежну відданість кожного з вас спільній справі – збереженню унікальних природних скарбів нашої країни. Ми, працівники Національного природного парку “Синевир”, щодня стоїмо на варті природи, оберігаючи величні ліси, кришталево чисті води, багатство флори та фауни […]

  • Без категорії