Роботи по зведенню перепадів ідуть до завершення

 

 

Зараз, коли спостерігається низький рівень води в річках саме настав час робити перепади так вважають в НПП «Синевир». Тому в усіх ПОНДВ ідуть активні роботи по спорудженню нових та реконструкції старих.

Встановлення та відновлення раніше зруйнованих таких конструкцій на річках має ряд важливих функцій. У результаті проведення таких будівельних робіт покращується екологічний стан водойм, відновлюється біорізноманіття та фонові гідрохімічні показники, поліпшується гідрологічний режим річок та водойм.

А ще, за таких умов, вода наповнюється киснем, і створюються належні умови для життєдіяльності форелі струмкової. Ця риба, наприклад, живе у воді, де вміст кисню не менше як 2мг/л, а якщо вміст кисню у воді зменшиться на 1,6 мг/л то форель гине.

Також важливу роль відіграють перепади в період сильних опадів, коли рівень води підвищується та загрожує паводками, що в результаті призводить до руйнації прибережних зон та зміни напрямку русел. Такі природні фактори спричиняють різні за масштабами, у тому числі й значні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерної інфраструктури та комунікацій з руйнівними наслідками. Тому перед їх встановленням, фахівці служби державної охорони нацпарку ретельно вивчають дану місцевість та визначають місця встановлення перепадів та максимальну їх користь.

«Спорудження перепадів на річках та їх притоках заплановано на водних артеріях кожного ПОНДВ. Такі роботи вже завершено в Квасовецькому та Синевирсько-Полянському ПОНДВ, а саме в урочищах «Квасовець» та «Красний» відповідно. Ми ставимо собі за мету дбати про довкілля,  мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії паводкових та повеневих вод і сприяти гармонійному розвитку нашого краю, що є спільним інтересом для природоохоронців та місцевого населення» – говорить директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Новини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії

“КОЖЕН ПОДИХ – ДАР ПРИРОДИ»

У рамках екоосвітньої діяльності фахівці Національного природного парку “Синевир” провели пізнавальний та захоплюючий екоурок для учнів 1–5 класів Вільшанської гімназії. Захід відбувся під символічною весняною назвою – “Кожен подих – дар природи”. Мета уроку – поглибити знання дітей про рослинний і тваринний світ нацпарку, значення природи в житті людини, розвинути у них бережливе ставлення до […]

  • Без категорії

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДИРЕКТОРА НПП «СИНЕВИР» ДО ПОЛІСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Нещодавно Поліський природний заповідник з робочим візитом відвідав директор Національного природного парку «Синевир» — Микола Дербак. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю заповідника, обмін досвідом та налагодження тіснішої співпраці між природоохоронними установами. У рамках візиту для Миколи Юрійовича було організовано екскурсію орнітологічною стежкою, під час якої він мав змогу ознайомитися з біорізноманіттям регіону та методами […]

  • Без категорії