Роботи по зведенню перепадів ідуть до завершення

 

 

Зараз, коли спостерігається низький рівень води в річках саме настав час робити перепади так вважають в НПП «Синевир». Тому в усіх ПОНДВ ідуть активні роботи по спорудженню нових та реконструкції старих.

Встановлення та відновлення раніше зруйнованих таких конструкцій на річках має ряд важливих функцій. У результаті проведення таких будівельних робіт покращується екологічний стан водойм, відновлюється біорізноманіття та фонові гідрохімічні показники, поліпшується гідрологічний режим річок та водойм.

А ще, за таких умов, вода наповнюється киснем, і створюються належні умови для життєдіяльності форелі струмкової. Ця риба, наприклад, живе у воді, де вміст кисню не менше як 2мг/л, а якщо вміст кисню у воді зменшиться на 1,6 мг/л то форель гине.

Також важливу роль відіграють перепади в період сильних опадів, коли рівень води підвищується та загрожує паводками, що в результаті призводить до руйнації прибережних зон та зміни напрямку русел. Такі природні фактори спричиняють різні за масштабами, у тому числі й значні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерної інфраструктури та комунікацій з руйнівними наслідками. Тому перед їх встановленням, фахівці служби державної охорони нацпарку ретельно вивчають дану місцевість та визначають місця встановлення перепадів та максимальну їх користь.

«Спорудження перепадів на річках та їх притоках заплановано на водних артеріях кожного ПОНДВ. Такі роботи вже завершено в Квасовецькому та Синевирсько-Полянському ПОНДВ, а саме в урочищах «Квасовець» та «Красний» відповідно. Ми ставимо собі за мету дбати про довкілля,  мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії паводкових та повеневих вод і сприяти гармонійному розвитку нашого краю, що є спільним інтересом для природоохоронців та місцевого населення» – говорить директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Новини

2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь (World Wetlands Day)

У НПП «Синевир» відбувся «круглий стіл» на тему «Роль водно-болотних угідь для мігруючих водоплавних видів птахів». Захід присвячено до  Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який підкреслює певні властивості та значення водно-болотних угідь для людства і екосистем у цілому. В засіданні «круглому столі» взяв участь директор парку Микола Дербак, його заступники, керівники та працівники підпорядкованих підрозділів. Метою […]

  • Без категорії

Працівники СДО НПП «Синевир» склали залікові іспити

    З метою підвищення рівня професіоналізму, отримання нових знань природоохоронного законодавства з працівниками служби державної охорони (СДО) НПП «Синевир» на базі кожного ПНДВ було проведено навчання за такими напрямами: ознайомлення з законодавством про природно-заповідний фонд України та нормативно-правовими документами щодо діяльності СДО ПЗФ України; права і обов’язки працівників СДО; порядок притягнення порушників природоохоронного законодавства […]

  • Новини установи

Виготовлення «окопних свічок» для потреб фронту

    З початком повномасштабних бойових дій на території України зі сторони вторгнення агресора РФ, небайдужі громадяни докладають багато зусиль щоб підтримати воїнів-захисників на передових позиціях. Національний природний парк «Синевир» вкотре не залишається осторонь та всіляко допомагає ЗСУ. Зокрема з настанням більш суворих погодних умов та зниженням температури на сході України, зараз є актуальним для […]

  • Новини установи