Роботи по зведенню перепадів ідуть до завершення

 

 

Зараз, коли спостерігається низький рівень води в річках саме настав час робити перепади так вважають в НПП «Синевир». Тому в усіх ПОНДВ ідуть активні роботи по спорудженню нових та реконструкції старих.

Встановлення та відновлення раніше зруйнованих таких конструкцій на річках має ряд важливих функцій. У результаті проведення таких будівельних робіт покращується екологічний стан водойм, відновлюється біорізноманіття та фонові гідрохімічні показники, поліпшується гідрологічний режим річок та водойм.

А ще, за таких умов, вода наповнюється киснем, і створюються належні умови для життєдіяльності форелі струмкової. Ця риба, наприклад, живе у воді, де вміст кисню не менше як 2мг/л, а якщо вміст кисню у воді зменшиться на 1,6 мг/л то форель гине.

Також важливу роль відіграють перепади в період сильних опадів, коли рівень води підвищується та загрожує паводками, що в результаті призводить до руйнації прибережних зон та зміни напрямку русел. Такі природні фактори спричиняють різні за масштабами, у тому числі й значні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерної інфраструктури та комунікацій з руйнівними наслідками. Тому перед їх встановленням, фахівці служби державної охорони нацпарку ретельно вивчають дану місцевість та визначають місця встановлення перепадів та максимальну їх користь.

«Спорудження перепадів на річках та їх притоках заплановано на водних артеріях кожного ПОНДВ. Такі роботи вже завершено в Квасовецькому та Синевирсько-Полянському ПОНДВ, а саме в урочищах «Квасовець» та «Красний» відповідно. Ми ставимо собі за мету дбати про довкілля,  мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії паводкових та повеневих вод і сприяти гармонійному розвитку нашого краю, що є спільним інтересом для природоохоронців та місцевого населення» – говорить директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії