Роботи по зведенню перепадів ідуть до завершення

 

 

Зараз, коли спостерігається низький рівень води в річках саме настав час робити перепади так вважають в НПП «Синевир». Тому в усіх ПОНДВ ідуть активні роботи по спорудженню нових та реконструкції старих.

Встановлення та відновлення раніше зруйнованих таких конструкцій на річках має ряд важливих функцій. У результаті проведення таких будівельних робіт покращується екологічний стан водойм, відновлюється біорізноманіття та фонові гідрохімічні показники, поліпшується гідрологічний режим річок та водойм.

А ще, за таких умов, вода наповнюється киснем, і створюються належні умови для життєдіяльності форелі струмкової. Ця риба, наприклад, живе у воді, де вміст кисню не менше як 2мг/л, а якщо вміст кисню у воді зменшиться на 1,6 мг/л то форель гине.

Також важливу роль відіграють перепади в період сильних опадів, коли рівень води підвищується та загрожує паводками, що в результаті призводить до руйнації прибережних зон та зміни напрямку русел. Такі природні фактори спричиняють різні за масштабами, у тому числі й значні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерної інфраструктури та комунікацій з руйнівними наслідками. Тому перед їх встановленням, фахівці служби державної охорони нацпарку ретельно вивчають дану місцевість та визначають місця встановлення перепадів та максимальну їх користь.

«Спорудження перепадів на річках та їх притоках заплановано на водних артеріях кожного ПОНДВ. Такі роботи вже завершено в Квасовецькому та Синевирсько-Полянському ПОНДВ, а саме в урочищах «Квасовець» та «Красний» відповідно. Ми ставимо собі за мету дбати про довкілля,  мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії паводкових та повеневих вод і сприяти гармонійному розвитку нашого краю, що є спільним інтересом для природоохоронців та місцевого населення» – говорить директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії