Роботи по зведенню перепадів ідуть до завершення

 

 

Зараз, коли спостерігається низький рівень води в річках саме настав час робити перепади так вважають в НПП «Синевир». Тому в усіх ПОНДВ ідуть активні роботи по спорудженню нових та реконструкції старих.

Встановлення та відновлення раніше зруйнованих таких конструкцій на річках має ряд важливих функцій. У результаті проведення таких будівельних робіт покращується екологічний стан водойм, відновлюється біорізноманіття та фонові гідрохімічні показники, поліпшується гідрологічний режим річок та водойм.

А ще, за таких умов, вода наповнюється киснем, і створюються належні умови для життєдіяльності форелі струмкової. Ця риба, наприклад, живе у воді, де вміст кисню не менше як 2мг/л, а якщо вміст кисню у воді зменшиться на 1,6 мг/л то форель гине.

Також важливу роль відіграють перепади в період сильних опадів, коли рівень води підвищується та загрожує паводками, що в результаті призводить до руйнації прибережних зон та зміни напрямку русел. Такі природні фактори спричиняють різні за масштабами, у тому числі й значні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерної інфраструктури та комунікацій з руйнівними наслідками. Тому перед їх встановленням, фахівці служби державної охорони нацпарку ретельно вивчають дану місцевість та визначають місця встановлення перепадів та максимальну їх користь.

«Спорудження перепадів на річках та їх притоках заплановано на водних артеріях кожного ПОНДВ. Такі роботи вже завершено в Квасовецькому та Синевирсько-Полянському ПОНДВ, а саме в урочищах «Квасовець» та «Красний» відповідно. Ми ставимо собі за мету дбати про довкілля,  мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії паводкових та повеневих вод і сприяти гармонійному розвитку нашого краю, що є спільним інтересом для природоохоронців та місцевого населення» – говорить директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Новини

Фотовиставка тваринного світу дикої природи

День захисту тварин – це черговий привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість громадськості щодо необхідності захисту тварин незалежно від їх місця проживання. Сьогодні у цивілізованому світі людина все далі віддаляється від довкілля. Спілкування з природою поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом тощо. Часто забуваємо, що у лісах живе чимало цікавих тварин […]

  • Без категорії

Тяжку бокорашську працю ще пам’ятають…

Руїни унікального музею Уже минуло понад два десятка років, як гребля, побудована без жодних цвяхів на Чорній Ріці дивувала відвідувачів своєю унікальністю та привабливістю. З середини ХІХ століття ця загата намертво перекривала гірські води, змушуючи служити горцям-бокорашам, сміливим й відчайдушним сплавщикам лісу. Коли у 60- х водний сплав замінили машини, на греблі організували єдиний у […]

  • Без категорії

Директор НПП «Синевир» взяв участь у виїзній нараді

Директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак взяв участь у робочій виїзній нараді, яка відбулася 24 вересня 2022 року на базі Шацького національного природного парку під головуванням радника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України – Тетяни Тимочко та директора Департаменту цього ж міністерства – Едуарда Арустамяна. У заході взяло участь 57 очільників установ природно-заповідного […]

  • Без категорії