Складність
Протяжність
Тривалість
Візит-центр
Будівля візит-центру є інформаційним та освітнім центром Національного природного парку “Синевир”. У візит-центрі працюють Музей лісосплаву, Історико-краєзнавчий музей, а виставковий зал ознайомить з рідкісною місцевою “червонокнижною” флорою та фауною.
Координати:
Гірський потічок
Пройшовши три кілометри від першої зупинки, підходимо до невеличкого потічка, де є стіл і лавиці. Тут можна залишитися на деякий час, поїсти і помилуватися навколишньою красою.
Координати:
Перехрестя маршрутів
Це місце на роздоріжжі туристичних маршрутів “Остріки – г. Гребінь” та “Остріки – Озірце”. Зупинка цікава тим, що саме тут перед нами відкриваються цікаві краєвиди. Озирнувшись, побачимо мальовничу велич гір, покритих густими ялинами, та стрімку кам’янисту гору, яка так і називається Кам’янка. На роздоріжжі нам потрібно повернути праворуч, де через 500 м буде Дике озеро “Озірце”.
Озірце
Невелике за розмірами, але надзвичайно красиве, воно розкинулося на узвишші біля гори Гребінь, в обіймах лісу. Вода в озері прозора, глибина його сягає 8 м, а площа його трохи більша, ніж гектар. Є в озері унікальний острівок, він ніколи не занурюється в голубій чаші, бо тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса за дощових опадів. Ростуть на ньому маленькі смерічки, а сам острів утворений буро-червоними сфагновими мохами, між якими росте журавлина дрібнолиста.
Координати:
Гора Гребінь
Краєвиди, що постають перед очима, вражають величністю Карпатських гір. Зачаровує панорама с. Синевир, Негровець та Колочава. Трав’яний покрив на горі дуже різноманітний, з багатьма рідкісними рослинами, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, додає сил для подальшої подорожі.
Координати:
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.
Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю
Онлайн формаЗанотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.
Контакти підрозділів