Остріки – гора Гребінь

Пішохідний маршрут
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  10 км
 • Тривалість

  5 годин
 • Візит-центр

  img

  Будівля візит-центру є інформаційним та освітнім центром Національного природного парку “Синевир”. У візит-центрі працюють Музей лісосплаву, Історико-краєзнавчий музей, а виставковий зал ознайомить з рідкісною місцевою “червонокнижною” флорою та фауною.

  Координати:

  Google maps

 • Гірський потічок

  img

  Пройшовши три кілометри від першої зупинки, підходимо до невеличкого потічка, де є стіл і лавиці. Тут можна залишитися на деякий час, поїсти і помилуватися навколишньою красою.

  Координати:

  Google maps

 • Перехрестя маршрутів

  img

  Це місце на роздоріжжі туристичних маршрутів “Остріки – г. Гребінь” та “Остріки – Озірце”. Зупинка цікава тим, що саме тут перед нами відкриваються цікаві краєвиди. Озирнувшись, побачимо мальовничу велич гір, покритих густими ялинами, та стрімку кам’янисту гору, яка так і називається Кам’янка. На роздоріжжі нам потрібно повернути праворуч, де через 500 м буде Дике озеро “Озірце”.

 • Озірце

  img

  Невелике за розмірами, але надзвичайно красиве, воно розкинулося на узвишші біля гори Гребінь, в обіймах лісу. Вода в озері прозора, глибина його сягає 8 м, а площа його трохи більша, ніж гектар. Є в озері унікальний острівок, він ніколи не занурюється в голубій чаші, бо тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса за дощових опадів. Ростуть на ньому маленькі смерічки, а сам острів утворений буро-червоними сфагновими мохами, між якими росте журавлина дрібнолиста.

  Координати:

  Google maps

 • Гора Гребінь

  img

  Краєвиди, що постають перед очима, вражають величністю Карпатських гір. Зачаровує панорама с. Синевир, Негровець та Колочава. Трав’яний покрив на горі дуже різноманітний, з багатьма рідкісними рослинами, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, додає сил для подальшої подорожі.

  Координати:

  Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів