Синевирський перевал – гора Кам’янка – Синевирське озеро

Пішохідний маршрут
  • Складність

    складний
  • Протяжність

    16 км
  • Тривалість

    7 годин
  • Синевирський перевал

    img

    Маршрут починається з наймальовничішого перевалу Українських Карпат, висота якого 960 метрів над рівнем моря. З перевалу видно на десятки кілометрів у різні сторони, як пасма гір накладаються одне на одне та накриваються блакиттю неба. Подорож продовжується під захистом смерекового лісу до наступної зупинки.

    Синевирський перевал також відомий на всю Україну фестивалем “Проводи отар на полонини”. Цей фестиваль – найбільше свято, приурочене вівчарській справі. Організовує його Національний природний парк. У рамках фестивалю щороку наприкінці травня або на початку червня (залежно від погоди) відбувалося запалення ватри, доїння овець, різноманітні конкурси, виставка-продаж, масові гуляння. Родзинкою свята була дегустація бринзи. Втім, у 2020 році фестиваль не відбувся через карантин. У 2021 році, попередньо, святкування також відкладуть задля безпеки.

    Координати:

    Google maps

  • Гірське джерело

    img

    Перед сходженням на гору відновлюємо сили і втамовуємо спрагу прохолодною водою з  гірського джерела. Відпочивши, продовжуємо подорож.

    Координати:

    Google maps

  • Гора Кам’янка

    img

    Висока гора Кам’янка з 1578-метровою вершиною манить кожного в свої обійми. Вона альпійського походження, більша частина покрита камінням. На самій вершині Кам’янки стоїть бетонний стовп, де неодноразово встановлювався жовто-блакитний прапор України. В долині розкидані села, де хати з висоти здаються зовсім крихітними.

    Координати:

    Google maps

  • Гора Озірна

    img

    Ця вершина розташована над легендарним Синевирським озером. Наче у дзеркало, дивиться вона у плесо гірської водойми та відкриває панораму навколишніх гір.

    Координати:

    Google maps

  • Синевирське озеро

    img

    Озеро зустрічає гостей первозданною тишею. Сама водойма захована в обіймах “смерекових вій”, але це не применшує краси довкілля, навпаки, загострює відчуття. Саме тут всі отримані під час подорожі відчуття та переживання назавжди закарбуються в пам’яті кожного.

    Координати:

    Google maps

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів