Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. У команді робочої групи безпосередню участь взяв директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Під час поїздки Руслан Стрілець разом з командою побували у Національному природному парку «Святі гори», що на території Слов’янського та Лиманського районів Донеччини, територія якого внаслідок масштабного російського вторгнення з березня 2022 року найбільше постраждала від ведення бойових дій і через ризики для життя людей його діяльність була призупинена.

Сьогодні через дії російських окупантів 80% цього парку знищено. Замість лісів подекуди спалена чорна земля. Великих збитків зазнала інфраструктура парку – знищені або розкрадені транспортні засоби, комп’ютерна техніка, інше обладнання. Знищено до 60-70% соснових насаджень – близько 5 тис. га лісів. Орієнтовна вартість збитків майну парку вже становить близько 5,5 млн гривень.

Міністр передав парку гуманітарну допомогу: старлінк, комп’ютерне обладнання, продукти харчування та гігієни. Також він відзначив подяками працівників парку, які в надзвичайно складний час продовжували виконувати свої обов’язки, ліквідовували пожежі від російських обстрілів там, де це було можливо.

У ході візиту команда відвідала Нацпарки “Слобожанський”, що на Харківщині, “Пирятинський”, – на Полтавщині,  а також «Холодний Яр» на Черкащині, території яких не зачепила війна, хоча загроза існувала. Натомість, обидва парки стали осередками допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Під час зустрічей з колективами природоохоронних установ Руслан Стрілець розповів про нанесені збитки довкіллю та відновлення уражених війною заповідних територій, а також зосереджено увагу і на розвитку тих територій, до яких завдяки ЗСУ “не дотягнулася рука” окупанта”.

“Пріоритетом Міндовкілля було, є і буде документування кожного злочину окупантів проти природи. Це буде довгий і клопіткий шлях, але альтернатив йому немає. Ми маємо зібрати всі дані про руйнування довкілля унаслідок військових дій. росіяни мають відповісти за кожне спалене дерево на території України. Такою є позиція Міндовкілля, і нас у цьому підтримує міжнародна спільнота. Поки наші Збройні Сили нищать ворога на передовій, ми маємо робити все заради життя, гідного їх подвигу”, – підкреслив Руслан Стрілець.

Також під час зустрічі з колективами Нацпарків йшла мова і про подальший розвиток науково-дослідної, природоохоронної діяльності, рекреації та інших напрямів роботи. Тут Міністр зробив акцент на потребі змінювати підходи у менеджменті, як на рівні кожного окремого парку, так і на рівні держави. Наголосив на тому, що для цього у Міндовкілля є потрібний потенціал, а також підтримка міжнародних партнерів, які готові ділитися досвідом, своїми фахівцями, брати шефство над парками, допомагати реформувати галузь.

За словами Міністра, Україна має що показати світу, у нас багато унікальних природних перлин та неабиякий потенціал. Від того, наскільки ми зможемо реалізувати ці можливості сьогодні, залежатиме в якій державі ми будемо жити вже через кілька років і що залишимо у спадок своїм дітям.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вже працюємо над створенням Агенції заповідної  справи, яка допомагатиме нашим природоохоронним установам з менеджментом. Це потрібно і для збереження територій, і для їх розвитку. Бо маємо будувати нову Україну, ще кращу ніж до війни, у всіх її сферах, у тому числі і природоохоронній», – зазначив Руслан Стрілець.

Новини

КОЛЕГИ З НПП “СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ” ВІДВІДАЛИ НПП “СИНЕВИР”

Національний природний парк “Синевир” черговий раз став місцем зустрічі двох природоохоронних перлин України, прийнявши делегацію з Національного природного парку “Сколівські Бескиди”. Мета візиту — не лише ознайомлення з природними й туристичними об’єктами парку “Синевир”, але й обговорення важливих питань природоохоронної діяльності та обмін досвідом у сфері збереження екосистем. Програма зустрічі була насиченою та різноманітною. Співробітники […]

  • Без категорії

ОСІННЯ МАГІЯ НПП «СИНЕВИР» – МАНДРІВКИ СТЕЖКАМИ ПАРКУ

Осінь – це особлива пора року, коли природа готується до зимового сну, але перед цим дарує нам неймовірне розмаїття барв і відтінків. Одним із найкращих місць в Україні, де можна на повну насолодитися красою осінніх пейзажів, є національний природний парк «Синевир». Тут чудові краєвиди, насичені кольорами природи, які захоплюють подих та залишають незабутні враження. У […]

  • Без категорії