Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. У команді робочої групи безпосередню участь взяв директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Під час поїздки Руслан Стрілець разом з командою побували у Національному природному парку «Святі гори», що на території Слов’янського та Лиманського районів Донеччини, територія якого внаслідок масштабного російського вторгнення з березня 2022 року найбільше постраждала від ведення бойових дій і через ризики для життя людей його діяльність була призупинена.

Сьогодні через дії російських окупантів 80% цього парку знищено. Замість лісів подекуди спалена чорна земля. Великих збитків зазнала інфраструктура парку – знищені або розкрадені транспортні засоби, комп’ютерна техніка, інше обладнання. Знищено до 60-70% соснових насаджень – близько 5 тис. га лісів. Орієнтовна вартість збитків майну парку вже становить близько 5,5 млн гривень.

Міністр передав парку гуманітарну допомогу: старлінк, комп’ютерне обладнання, продукти харчування та гігієни. Також він відзначив подяками працівників парку, які в надзвичайно складний час продовжували виконувати свої обов’язки, ліквідовували пожежі від російських обстрілів там, де це було можливо.

У ході візиту команда відвідала Нацпарки “Слобожанський”, що на Харківщині, “Пирятинський”, – на Полтавщині,  а також «Холодний Яр» на Черкащині, території яких не зачепила війна, хоча загроза існувала. Натомість, обидва парки стали осередками допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Під час зустрічей з колективами природоохоронних установ Руслан Стрілець розповів про нанесені збитки довкіллю та відновлення уражених війною заповідних територій, а також зосереджено увагу і на розвитку тих територій, до яких завдяки ЗСУ “не дотягнулася рука” окупанта”.

“Пріоритетом Міндовкілля було, є і буде документування кожного злочину окупантів проти природи. Це буде довгий і клопіткий шлях, але альтернатив йому немає. Ми маємо зібрати всі дані про руйнування довкілля унаслідок військових дій. росіяни мають відповісти за кожне спалене дерево на території України. Такою є позиція Міндовкілля, і нас у цьому підтримує міжнародна спільнота. Поки наші Збройні Сили нищать ворога на передовій, ми маємо робити все заради життя, гідного їх подвигу”, – підкреслив Руслан Стрілець.

Також під час зустрічі з колективами Нацпарків йшла мова і про подальший розвиток науково-дослідної, природоохоронної діяльності, рекреації та інших напрямів роботи. Тут Міністр зробив акцент на потребі змінювати підходи у менеджменті, як на рівні кожного окремого парку, так і на рівні держави. Наголосив на тому, що для цього у Міндовкілля є потрібний потенціал, а також підтримка міжнародних партнерів, які готові ділитися досвідом, своїми фахівцями, брати шефство над парками, допомагати реформувати галузь.

За словами Міністра, Україна має що показати світу, у нас багато унікальних природних перлин та неабиякий потенціал. Від того, наскільки ми зможемо реалізувати ці можливості сьогодні, залежатиме в якій державі ми будемо жити вже через кілька років і що залишимо у спадок своїм дітям.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вже працюємо над створенням Агенції заповідної  справи, яка допомагатиме нашим природоохоронним установам з менеджментом. Це потрібно і для збереження територій, і для їх розвитку. Бо маємо будувати нову Україну, ще кращу ніж до війни, у всіх її сферах, у тому числі і природоохоронній», – зазначив Руслан Стрілець.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії