На території НПП «Синевир» вперше зареєстровано метелика Сатурнія велика (Saturnia pyri) ([Denis & Schiffermuller], 1775). Це найбільший метелик Європи. Він дуже вибагливий до світла, температури та їжі. Через великі крила та тіло, що заважають йому швидко пересуватися, комаха веде нічний спосіб життя. Харчується лише нектаром нічних квітів, соком плодових дерев.
На його широких крилах можна розгледіти характерний малюнок у вигляді темної плями посередині кожного крила. Завдяки чутливим вусикам, самці цього виду володіють надзвичайним нюхом. Вони здатні почути запах самки на відстані 10 км. Їх нюхові рецептори реагують навіть на одиничні молекули. Цих метеликів можна буде побачити ще до кінця червня. Його гусениця живе на плодових деревах, терені, грецькому горіхові. Сатурнію велику дуже рідко можна побачити у природі, вона занесена до Червоної книги України, як «вразливий вид» чисельність якого незначна.
На Заході України поява такого метелика – рідкість, адже він полюбляє субтропіки. Тільки деякі регіони півдня за сприятливої погоди є звичними для цих метеликів. Мабуть, аномальна спека ввела в оману метелика, який спутав Захід з Півднем. Тому, кому пощастить зустріти нічного велетенського метелика – не знищуйте його, бо, по-перше, він дуже гарний, по-друге, він живе зовсім не довго і по-третє, за пошкодження особин цього виду на території України накладається штраф.