Семінар пасічників Міжгірщини

У понеділок, 14 серпня, в Колочавській громаді пасічники Міжгірщини зібралися на семінарі, щоб визначити комплексний підхід для збереження Міжгірської популяції чистопородних карпатських бджіл в умовах військового стану.

Географічні та кліматичні умови гірського краю і наявність величезного різноманіття медоносних рослин дозволили зберегти тут донині автохтонний медоносний вид бджоли – карпатський. Регіон Тереблянської долини з усіх боків оточений горами, що сприяє збереженню їх чистопородності. Тому «пасічники-кочівники» й привозять на територію регіону інші породи бджіл. Але це призводить до великого «засмічення» генофонду місцевих пасік та розповсюдження небезпечних бджолиних хвороб.

Під час семінару, начальник відділу з наукової роботи НПП «Синевир», к.б.н. Юрій Тюх розповів про значення чистопородних карпатських бджіл для збереження природного біорізноманіття флори та фауни нацпарку, старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца ознайомив із створенням суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми, а канд. с.г. наук Віктор Папп у своїй доповіді наголосив на загальних принципах селекційно-племінної роботи на приватних пасіках суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

«Під час зустрічі пасічники отримали чистопородні бджолині матки, які походять з високогірного контрольованого пункту парування «Кантина». Цей племінний матеріал кожен пасічник має змогу використати на своєму пасічному господарстві, замінивши ним нечистопородні бджолині сім’ї. Починаючи з 2018 року ми щороку роздаємо такий матеріал, що за ці роки дозволило покращити чистопородність Тереблянській долині в рази», – розповідає старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца.

Також кожен пасічник отримав брошури, буклети та методичні рекомендації, де зібрані матеріали щодо створення та забезпечення функціонування суцільного масиву карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

Семінар пройшов за підтримки проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПОСИЛЮЄ ЗАХОДИ ОХОРОНИ

З наближенням новорічних свят адміністрація Національного природного парку “Синевир” запроваджує додаткові заходи для збереження хвойних лісів. Одним із головних рішень стало видання наказу про організацію цілодобової служби державної охорони на всій території парку. Ці заходи спрямовані на попередження незаконної вирубки молодих хвойних дерев, які часто використовують як новорічні ялинки. У рамках наказу організовано постійне патрулювання […]

  • Без категорії

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії