Семінар пасічників Міжгірщини

У понеділок, 14 серпня, в Колочавській громаді пасічники Міжгірщини зібралися на семінарі, щоб визначити комплексний підхід для збереження Міжгірської популяції чистопородних карпатських бджіл в умовах військового стану.

Географічні та кліматичні умови гірського краю і наявність величезного різноманіття медоносних рослин дозволили зберегти тут донині автохтонний медоносний вид бджоли – карпатський. Регіон Тереблянської долини з усіх боків оточений горами, що сприяє збереженню їх чистопородності. Тому «пасічники-кочівники» й привозять на територію регіону інші породи бджіл. Але це призводить до великого «засмічення» генофонду місцевих пасік та розповсюдження небезпечних бджолиних хвороб.

Під час семінару, начальник відділу з наукової роботи НПП «Синевир», к.б.н. Юрій Тюх розповів про значення чистопородних карпатських бджіл для збереження природного біорізноманіття флори та фауни нацпарку, старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца ознайомив із створенням суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми, а канд. с.г. наук Віктор Папп у своїй доповіді наголосив на загальних принципах селекційно-племінної роботи на приватних пасіках суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

«Під час зустрічі пасічники отримали чистопородні бджолині матки, які походять з високогірного контрольованого пункту парування «Кантина». Цей племінний матеріал кожен пасічник має змогу використати на своєму пасічному господарстві, замінивши ним нечистопородні бджолині сім’ї. Починаючи з 2018 року ми щороку роздаємо такий матеріал, що за ці роки дозволило покращити чистопородність Тереблянській долині в рази», – розповідає старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца.

Також кожен пасічник отримав брошури, буклети та методичні рекомендації, де зібрані матеріали щодо створення та забезпечення функціонування суцільного масиву карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

Семінар пройшов за підтримки проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії