Семінар пасічників Міжгірщини

У понеділок, 14 серпня, в Колочавській громаді пасічники Міжгірщини зібралися на семінарі, щоб визначити комплексний підхід для збереження Міжгірської популяції чистопородних карпатських бджіл в умовах військового стану.

Географічні та кліматичні умови гірського краю і наявність величезного різноманіття медоносних рослин дозволили зберегти тут донині автохтонний медоносний вид бджоли – карпатський. Регіон Тереблянської долини з усіх боків оточений горами, що сприяє збереженню їх чистопородності. Тому «пасічники-кочівники» й привозять на територію регіону інші породи бджіл. Але це призводить до великого «засмічення» генофонду місцевих пасік та розповсюдження небезпечних бджолиних хвороб.

Під час семінару, начальник відділу з наукової роботи НПП «Синевир», к.б.н. Юрій Тюх розповів про значення чистопородних карпатських бджіл для збереження природного біорізноманіття флори та фауни нацпарку, старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца ознайомив із створенням суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми, а канд. с.г. наук Віктор Папп у своїй доповіді наголосив на загальних принципах селекційно-племінної роботи на приватних пасіках суцільного ареалу чистопородних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

«Під час зустрічі пасічники отримали чистопородні бджолині матки, які походять з високогірного контрольованого пункту парування «Кантина». Цей племінний матеріал кожен пасічник має змогу використати на своєму пасічному господарстві, замінивши ним нечистопородні бджолині сім’ї. Починаючи з 2018 року ми щороку роздаємо такий матеріал, що за ці роки дозволило покращити чистопородність Тереблянській долині в рази», – розповідає старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца.

Також кожен пасічник отримав брошури, буклети та методичні рекомендації, де зібрані матеріали щодо створення та забезпечення функціонування суцільного масиву карпатських бджіл Міжгірської екосистеми.

Семінар пройшов за підтримки проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW.

Новини

КОЛЕГИ З НПП “СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ” ВІДВІДАЛИ НПП “СИНЕВИР”

Національний природний парк “Синевир” черговий раз став місцем зустрічі двох природоохоронних перлин України, прийнявши делегацію з Національного природного парку “Сколівські Бескиди”. Мета візиту — не лише ознайомлення з природними й туристичними об’єктами парку “Синевир”, але й обговорення важливих питань природоохоронної діяльності та обмін досвідом у сфері збереження екосистем. Програма зустрічі була насиченою та різноманітною. Співробітники […]

  • Без категорії

ОСІННЯ МАГІЯ НПП «СИНЕВИР» – МАНДРІВКИ СТЕЖКАМИ ПАРКУ

Осінь – це особлива пора року, коли природа готується до зимового сну, але перед цим дарує нам неймовірне розмаїття барв і відтінків. Одним із найкращих місць в Україні, де можна на повну насолодитися красою осінніх пейзажів, є національний природний парк «Синевир». Тут чудові краєвиди, насичені кольорами природи, які захоплюють подих та залишають незабутні враження. У […]

  • Без категорії