Шановні природолюби та відвідувачі парку!

У зв’язку зі зростанням загрози масових пожеж у природних лісах, Національний природний парк «Синевир» звертається до всіх гостей та мешканців населених пунктів з проханням дотримуватись розпорядження Закарпатської обласної військової  адміністрації № 668 від 21.07.2023 «Про введення в дію рішень ради оборони області», (рішення ради оборони області, №21 від 21 липня 2023 «Про заходи із недопущення масових пожеж в екосистемах області в умовах воєнного стану»), а також наказу НПП «Синевир» «Про виконання розпорядження Закарпатської обласної військової адміністрації щодо заборони відвідування лісів парку» № 120 від 25.07.2023 та прийняти відповідальний підхід до їх дотримання й виконання.

Для всіх є зрозумілим воєнний стан – період підвищеної небезпеки та надзвичайних обставин, коли збереження життя і добробуту громадян стає пріоритетом. Під час таких складних періодів особливо важливо звертати увагу на запобігання пожежам в лісах, оскільки вогонь може швидко поширитись і створити додаткові загрози для людей, тварин та природи в цілому.

Національний природний парк “Синевир” завжди ставить перед собою мету зберігати багатство своїх унікальних екосистем та забезпечувати безпеку відвідувачів. Зокрема, ми ретельно виконуємо рішення обласної військової адміністрації щодо недопущення масових пожеж у лісах парку та приймаємо ряд заходів для досягнення цієї мети.

У зв’язку зі значним прогнозованим підвищенням температури повітря та дії воєнного стану, на території парку посилюється протипожежний захист лісів та об’єктів ПЗФ,  а саме:

  • заборонено в’їзд до лісів транспортних засобів та іншої самохідної техніки (крім транзитних шляхів), а також відвідування лісів населенням;
  • вихід організованих груп людей в гори, лісові масиви дозволяється лише у супроводі представника лісової охорони;
  • категорично забороняється на об’єктах природно-заповідного фонду спалювання стерні, сміття та залишків сухої рослинності;

Йдеться про те, що будь-яка особа повинна проявляти відповідальний підхід до поведінки у природних умовах та здійснювати строгий контроль над вогнем. Особливо необхідно суворо контролювати використання вогню в зоні лісових насаджень та сухої рослинності. Забороняється розпалювання незаконних вогнищ, використання піротехнічних та інших вогненебезпечних засобів .

Також наголошуємо на тому, що паркова адміністрація забезпечує постійні рейди та патрулювання лісових ділянок природного парку з метою виявлення можливих порушень правил пожежної безпеки.

Співробітники парку регулярно перевіряють стан природних територій та вчасно реагують на будь-які підозрілі ситуації. Для цього створено спеціальну пожежну комісію, яка включає в себе представників парку, місцевих пожежних служб, представників Національної поліції, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін. Всі вони забезпечують координацію та планування заходів з попередження пожеж та реагування на них. Здійснюється посилене патрулювання з нагляду за лісовими масивами, а також інші заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та відповідального ставлення до природи.

Звертаємося до всіх гостей та мешканців з проханням пам’ятати, що збереження нашого природного багатства та безпеки всіх жителів є спільною відповідальністю. Бережімо наше середовище та пам’ятаймо, що одна необдумана дія може призвести до серйозних наслідків для екосистеми та навколишніх жителів.

Принагідно нагадуємо, що створено гарячу лінію для повідомлення про можливі загрози пожеж та швидкого реагування на них за тел. (03146) 2-76-18 .

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії