Щорічні метеопоказники на території ПЗФ Чорноріцького ПНДВ

Вже впродовж десяти років поспіль на території ПЗФ Чорноріцького природоохоронного науково-дослідного відділення, яке очолює понад 10 років досвідчений керівник Петро Шпілька, ведеться щоденне спостереження за сезонними змінами у природі. Для цього на території установи є постійно діючий метеопост з необхідним обладнанням, яке дає можливість фіксувати температуру повітря, визначати напрямок вітру і хмарність, здійснювати заміри снігу та рівень води у річці «Чорна Ріка» та ін.

Всі щоденні спостереження за основними показниками погоди знімають в один і той же час доби та ретельно записують показники у таблицю. За хмарністю та опадами спостереження ведуться протягом дня. Відмітки про них заповнюються фактичними цифрами у відповідному журналі. Зібрані дані про зміни у природі, начальник відділення Петро Васильович, щомісяця подає фахівцям наукового відділу НПП «Синевир» для подальшого аналізу та дослідження.

Метою ведення таких щоденних і точних записів погодних умов співробітниками відділення – «Простеження за зміною погодних умов протягом певного часу, вміння вести власні географічні спостереження на заповідній території та оцінювати значення проведених власних спостережень у природі, а також формувати вміння оформляти дані спостережень за змінами у природі, користуватися метеорологічними приладами та розвивати спостережливість, увагу до довкілля та його пізнання» – говорить Петро Васильович.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії