ШКОЛЯРІ ДОПОМОГАЮТЬ ПЕРНАТИМ…

 

 

Щоб допомогти мігруючим птахам поселитися у нові шпаківні, інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) НПП «Синевир» спільно із школярами навчальних закладів Тереблянської долини, щорічно виготовляють чимало шпаківень і годівничок, які розвішують на природоохоронній території національного парку.

 

Протягом другої декади цього року, керівництвом природоохоронної установи заплановано збільшити на території парку кількість штучних будиночків для птахів, які будуть щиро вдячні і порадують нас своїм співом та допоможуть у боротьбі зі шкідниками…

 

Загалом планом організації і розвитку восьми ПНДВ, передбачено виготовити та встановити на території ПЗФ понад 200 штучних гнізд.

 

Зараз у Національному природному парку «Синевир» проходить екологічна акція «Птахи – наші друзі». До акції з майстрування пташиних будиночків долучилися учні Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, які проявили бажання взяти активну участь у виготовленні та встановленні шпаківень.

 

Метою проведення такого заходу є поповнення знань учнів про птахів, які водяться в українських Карпатах, їх міграційні процеси та роль у житті людини та природи.

 

Свої знання про пташиний світ школярі продемонстрували під час відкритого уроку «Я досліджую світ», який підготовлено разом зі своїми класними керівниками – Галиною Сюгай та Іваном Секерешом.

 

Також із цікавістю слухали заступника директора НПП «Синевир», начальника наукового відділу Юрія Тюха, який розповів школярам, саме про тих пернатих, які живуть на природно-заповідній території й занесені до Червоної книги України. Діти отримали чимало інформації про різні види птахів, які влаштовуються на проживання не тільки в населених пунктах, але й у лісі. Дізнались про розмаїття пташиного світу: великих і малих пташок, вегетаріанців та м’ясоїдних, а також про тих, які населяють природні зони України, зокрема територію НПП «Синевир». Із великим захопленням слухали розповідь про те, що у лісі є своя музика – звичайно ж, пташина.

 

Заступник директора навчального закладу із виховної роботи Василь Глеба, зосередив увагу дітлахів на тому, що птахи приносять велику користь людям і відіграють важливе місце у природі, бо знищують комах, гризунів та інших ворогів рослин, чим сприяють підвищенню врожайності полів та лісових насаджень, а також наповнюють наше життя позитивними емоціями.

 

В рамках проведення акції, організатори заходу визначили і переможців – майстрів найоригінальніших шпаківень та кращих знавців життя пернатих. Грамотами та подяками були відзначені всі учасники акції. А найбільшу подяку заслужили школярики – другокласники, які продемонстрували свої художні здібності з малювання пернатих та прочитали цікаві вірші про пташиний світ.

 

Після одержання подяк і грамот, частину виготовлених будиночків школярі розвісили на деревах біля рідної школи, а потім гуртом всі учасники заходу відправились розвішувати шпаківні на території Квасовецького ПНДВ – Реабілітаційного центру хижих птахів «Сапсан», а також на подвір’ї Науково-навчальної бази НПУ ім. Н.П. Драгоманова «Синевир».

 

Насамкінець директор навчальної бази Анатолій Дербак зазначив, – «що така допомога пернатим є благородною справою і кожна проведена година співробітників нацпарку та вчителів навчального закладу = Галини Василівни й Івана Васильовича з учнями, присвячена вихованню у них шанобливого ставлення до природи, піклуванню про пернатих, збереженню біорізноманіття, а також любові до рідного краю.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії