ШКОЛЯРІ ДОПОМОГАЮТЬ ПЕРНАТИМ…

 

 

Щоб допомогти мігруючим птахам поселитися у нові шпаківні, інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) НПП «Синевир» спільно із школярами навчальних закладів Тереблянської долини, щорічно виготовляють чимало шпаківень і годівничок, які розвішують на природоохоронній території національного парку.

 

Протягом другої декади цього року, керівництвом природоохоронної установи заплановано збільшити на території парку кількість штучних будиночків для птахів, які будуть щиро вдячні і порадують нас своїм співом та допоможуть у боротьбі зі шкідниками…

 

Загалом планом організації і розвитку восьми ПНДВ, передбачено виготовити та встановити на території ПЗФ понад 200 штучних гнізд.

 

Зараз у Національному природному парку «Синевир» проходить екологічна акція «Птахи – наші друзі». До акції з майстрування пташиних будиночків долучилися учні Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, які проявили бажання взяти активну участь у виготовленні та встановленні шпаківень.

 

Метою проведення такого заходу є поповнення знань учнів про птахів, які водяться в українських Карпатах, їх міграційні процеси та роль у житті людини та природи.

 

Свої знання про пташиний світ школярі продемонстрували під час відкритого уроку «Я досліджую світ», який підготовлено разом зі своїми класними керівниками – Галиною Сюгай та Іваном Секерешом.

 

Також із цікавістю слухали заступника директора НПП «Синевир», начальника наукового відділу Юрія Тюха, який розповів школярам, саме про тих пернатих, які живуть на природно-заповідній території й занесені до Червоної книги України. Діти отримали чимало інформації про різні види птахів, які влаштовуються на проживання не тільки в населених пунктах, але й у лісі. Дізнались про розмаїття пташиного світу: великих і малих пташок, вегетаріанців та м’ясоїдних, а також про тих, які населяють природні зони України, зокрема територію НПП «Синевир». Із великим захопленням слухали розповідь про те, що у лісі є своя музика – звичайно ж, пташина.

 

Заступник директора навчального закладу із виховної роботи Василь Глеба, зосередив увагу дітлахів на тому, що птахи приносять велику користь людям і відіграють важливе місце у природі, бо знищують комах, гризунів та інших ворогів рослин, чим сприяють підвищенню врожайності полів та лісових насаджень, а також наповнюють наше життя позитивними емоціями.

 

В рамках проведення акції, організатори заходу визначили і переможців – майстрів найоригінальніших шпаківень та кращих знавців життя пернатих. Грамотами та подяками були відзначені всі учасники акції. А найбільшу подяку заслужили школярики – другокласники, які продемонстрували свої художні здібності з малювання пернатих та прочитали цікаві вірші про пташиний світ.

 

Після одержання подяк і грамот, частину виготовлених будиночків школярі розвісили на деревах біля рідної школи, а потім гуртом всі учасники заходу відправились розвішувати шпаківні на території Квасовецького ПНДВ – Реабілітаційного центру хижих птахів «Сапсан», а також на подвір’ї Науково-навчальної бази НПУ ім. Н.П. Драгоманова «Синевир».

 

Насамкінець директор навчальної бази Анатолій Дербак зазначив, – «що така допомога пернатим є благородною справою і кожна проведена година співробітників нацпарку та вчителів навчального закладу = Галини Василівни й Івана Васильовича з учнями, присвячена вихованню у них шанобливого ставлення до природи, піклуванню про пернатих, збереженню біорізноманіття, а також любові до рідного краю.

Новини

ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ДОСЛІДНІ РОБОТИ

31 травня 2024 року на озері Синевир виконувались науково-дослідні роботи, де взяли участь декан географічного факультету УжНУ, к.т.н. доцент кафедри геодезії землеустрою та геоінформатики Іван Калинич, заступник декана викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Вадим Луцьо, та студент по спеціальності «Геодезія та землеустрій» Емільян Бабинець. Від НПП «Синевир» у виконанні робіт взяв участь начальник наукового […]

  • Без категорії

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Завершується розроблення третього «Проекту організації території Національного природного парку «Синевир», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів» в рамках виконання Українсько-Карпатської програми за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Україна-Німеччина), який розпочато у 2023 році. У розроблення даного проекту включаються  виконання комплексу робіт, щодо охорони і збереження природних екосистем та їх загального видового […]

  • Без категорії

НПП “СИНЕВИР” ПРОВОДИТЬ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ПАРКУ

Національний природний парк “Синевир» активно здійснює будівельні роботи для покращення інфраструктури парку. Ці заходи спрямовані на підвищення комфорту та безпеки відвідувачів, а також на збереження унікальних природних ресурсів. Однією з головних задач є ремонт проїзних мостів через річки та потічки. Ці мости є критично важливими для забезпечення доступу до різних частин парку, як для відвідувачів […]

  • Без категорії