Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого світ відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь, щоб звернути увагу на важливість цих унікальних екосистем. У рамках цього свята, ми вирішили розглянути роль водно-болотних угідь у нашому Національному природному парку «Синевир».

Нагадаємо, що в Україні нараховується 50 водно-болотних угідь Міжнародного значення загальною площею 930 тис. га. в тому числі на території Національного природного парку «Синевир» – найбільше озеро Синевир, що становить 29 га загальної площі і відноситься до водно-болотного угіддя Міжнародного значення за Рамсарською конвенцією, Дике Озеро або «Озірце» – 0.9 га, оліготрофні сфагнові болота – «Глуханя» і «Замшатка» – 20.8 га та ін. Такі угіддя є основним середовищем існування водної та навколоводної флори і фауни.

Водно-болотні угіддя є життєво важливими резервуарами біорізноманіття, в них процвітає життя для багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також рятівною соломинкою для прісноводних видів. Цей вид екосистем займає важливе місце у господарстві, культурі й навіть в нашій історії.

Понад 40% світових видів рослин і тварин розмножуються і живуть на цих територіях. Багате біорізноманіття водно-болотних угідь є основою якості життя людей у всьому світі.

НПП “Синевир” славиться своєю неперевершеною природною красою, а його водно-болотні угіддя становлять ключовий елемент цієї карти. Ці зони є домівками для різноманітних видів рослин та тварин, серед яких можна зустріти рідкісні та ендемічні види. Очевидно, що збереження цих угідь є важливим завданням для збереження біорізноманіття.

Водно-болотні угіддя відіграють роль природних фільтрів для води. Рослини, що ростуть в цих зонах, абсорбують забруднення та допомагають підтримувати чистоту водойм. Крім того, ці угіддя регулюють гідрологічний режим, знижуючи ризик затоплень та забезпечуючи стійке джерело води для природних екосистем.

Для місцевого способу життя, водно-болотні угіддя дають можливість використовувати збір трав’яних лікарських рослин тощо.

Незважаючи на всю важливість,такі угіддя в парку стикаються з різними загрозами. Насамперед це зміни в кліматі, а також інші фактори, що можуть призвести до руйнування цих важливих екосистем. Саме для цього проводяться охоронні заходи, спрямовані на збереження цих надзвичайно цінних територій.

Важливо розуміти, що збереження водно-болотних угідь – це завдання не лише для парку та місцевої влади але і для всієї спільноти. То ж звертаємося до громадськості, якомога активніше долучатися до ініціатив з охорони цих унікальних екосистем.

Збереження цих угідь – це інвестиція у майбутнє, що допомагатиме підтримувати екологічну рівновагу між людиною та природою.

 

Новини

ПІДБИТО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ НПП «СИНЕВИР» ЗА 2024 РІК

Науково-технічна рада Національного природного парку “Синевир” стала важливою подією для обговорення досягнень та перспектив розвитку природоохоронної діяльності гірського краю. Відкриття засідання ознаменувалося доповіддю директора парку — Миколи Дербака, яка привернула значну увагу присутніх. Микола Дербак розпочав свій виступ із привітання колег та запрошених з нагоди Дня заснування Національного природного парку «Синевир» – 36 років невтомної […]

  • Без категорії

«Джипінг» у природно-заповідному фонді відтепер заборонено

Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «За». Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії