Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого світ відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь, щоб звернути увагу на важливість цих унікальних екосистем. У рамках цього свята, ми вирішили розглянути роль водно-болотних угідь у нашому Національному природному парку «Синевир».

Нагадаємо, що в Україні нараховується 50 водно-болотних угідь Міжнародного значення загальною площею 930 тис. га. в тому числі на території Національного природного парку «Синевир» – найбільше озеро Синевир, що становить 29 га загальної площі і відноситься до водно-болотного угіддя Міжнародного значення за Рамсарською конвенцією, Дике Озеро або «Озірце» – 0.9 га, оліготрофні сфагнові болота – «Глуханя» і «Замшатка» – 20.8 га та ін. Такі угіддя є основним середовищем існування водної та навколоводної флори і фауни.

Водно-болотні угіддя є життєво важливими резервуарами біорізноманіття, в них процвітає життя для багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також рятівною соломинкою для прісноводних видів. Цей вид екосистем займає важливе місце у господарстві, культурі й навіть в нашій історії.

Понад 40% світових видів рослин і тварин розмножуються і живуть на цих територіях. Багате біорізноманіття водно-болотних угідь є основою якості життя людей у всьому світі.

НПП “Синевир” славиться своєю неперевершеною природною красою, а його водно-болотні угіддя становлять ключовий елемент цієї карти. Ці зони є домівками для різноманітних видів рослин та тварин, серед яких можна зустріти рідкісні та ендемічні види. Очевидно, що збереження цих угідь є важливим завданням для збереження біорізноманіття.

Водно-болотні угіддя відіграють роль природних фільтрів для води. Рослини, що ростуть в цих зонах, абсорбують забруднення та допомагають підтримувати чистоту водойм. Крім того, ці угіддя регулюють гідрологічний режим, знижуючи ризик затоплень та забезпечуючи стійке джерело води для природних екосистем.

Для місцевого способу життя, водно-болотні угіддя дають можливість використовувати збір трав’яних лікарських рослин тощо.

Незважаючи на всю важливість,такі угіддя в парку стикаються з різними загрозами. Насамперед це зміни в кліматі, а також інші фактори, що можуть призвести до руйнування цих важливих екосистем. Саме для цього проводяться охоронні заходи, спрямовані на збереження цих надзвичайно цінних територій.

Важливо розуміти, що збереження водно-болотних угідь – це завдання не лише для парку та місцевої влади але і для всієї спільноти. То ж звертаємося до громадськості, якомога активніше долучатися до ініціатив з охорони цих унікальних екосистем.

Збереження цих угідь – це інвестиція у майбутнє, що допомагатиме підтримувати екологічну рівновагу між людиною та природою.

 

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії