Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого світ відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь, щоб звернути увагу на важливість цих унікальних екосистем. У рамках цього свята, ми вирішили розглянути роль водно-болотних угідь у нашому Національному природному парку «Синевир».

Нагадаємо, що в Україні нараховується 50 водно-болотних угідь Міжнародного значення загальною площею 930 тис. га. в тому числі на території Національного природного парку «Синевир» – найбільше озеро Синевир, що становить 29 га загальної площі і відноситься до водно-болотного угіддя Міжнародного значення за Рамсарською конвенцією, Дике Озеро або «Озірце» – 0.9 га, оліготрофні сфагнові болота – «Глуханя» і «Замшатка» – 20.8 га та ін. Такі угіддя є основним середовищем існування водної та навколоводної флори і фауни.

Водно-болотні угіддя є життєво важливими резервуарами біорізноманіття, в них процвітає життя для багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також рятівною соломинкою для прісноводних видів. Цей вид екосистем займає важливе місце у господарстві, культурі й навіть в нашій історії.

Понад 40% світових видів рослин і тварин розмножуються і живуть на цих територіях. Багате біорізноманіття водно-болотних угідь є основою якості життя людей у всьому світі.

НПП “Синевир” славиться своєю неперевершеною природною красою, а його водно-болотні угіддя становлять ключовий елемент цієї карти. Ці зони є домівками для різноманітних видів рослин та тварин, серед яких можна зустріти рідкісні та ендемічні види. Очевидно, що збереження цих угідь є важливим завданням для збереження біорізноманіття.

Водно-болотні угіддя відіграють роль природних фільтрів для води. Рослини, що ростуть в цих зонах, абсорбують забруднення та допомагають підтримувати чистоту водойм. Крім того, ці угіддя регулюють гідрологічний режим, знижуючи ризик затоплень та забезпечуючи стійке джерело води для природних екосистем.

Для місцевого способу життя, водно-болотні угіддя дають можливість використовувати збір трав’яних лікарських рослин тощо.

Незважаючи на всю важливість,такі угіддя в парку стикаються з різними загрозами. Насамперед це зміни в кліматі, а також інші фактори, що можуть призвести до руйнування цих важливих екосистем. Саме для цього проводяться охоронні заходи, спрямовані на збереження цих надзвичайно цінних територій.

Важливо розуміти, що збереження водно-болотних угідь – це завдання не лише для парку та місцевої влади але і для всієї спільноти. То ж звертаємося до громадськості, якомога активніше долучатися до ініціатив з охорони цих унікальних екосистем.

Збереження цих угідь – це інвестиція у майбутнє, що допомагатиме підтримувати екологічну рівновагу між людиною та природою.

 

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії