Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого світ відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь, щоб звернути увагу на важливість цих унікальних екосистем. У рамках цього свята, ми вирішили розглянути роль водно-болотних угідь у нашому Національному природному парку «Синевир».

Нагадаємо, що в Україні нараховується 50 водно-болотних угідь Міжнародного значення загальною площею 930 тис. га. в тому числі на території Національного природного парку «Синевир» – найбільше озеро Синевир, що становить 29 га загальної площі і відноситься до водно-болотного угіддя Міжнародного значення за Рамсарською конвенцією, Дике Озеро або «Озірце» – 0.9 га, оліготрофні сфагнові болота – «Глуханя» і «Замшатка» – 20.8 га та ін. Такі угіддя є основним середовищем існування водної та навколоводної флори і фауни.

Водно-болотні угіддя є життєво важливими резервуарами біорізноманіття, в них процвітає життя для багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також рятівною соломинкою для прісноводних видів. Цей вид екосистем займає важливе місце у господарстві, культурі й навіть в нашій історії.

Понад 40% світових видів рослин і тварин розмножуються і живуть на цих територіях. Багате біорізноманіття водно-болотних угідь є основою якості життя людей у всьому світі.

НПП “Синевир” славиться своєю неперевершеною природною красою, а його водно-болотні угіддя становлять ключовий елемент цієї карти. Ці зони є домівками для різноманітних видів рослин та тварин, серед яких можна зустріти рідкісні та ендемічні види. Очевидно, що збереження цих угідь є важливим завданням для збереження біорізноманіття.

Водно-болотні угіддя відіграють роль природних фільтрів для води. Рослини, що ростуть в цих зонах, абсорбують забруднення та допомагають підтримувати чистоту водойм. Крім того, ці угіддя регулюють гідрологічний режим, знижуючи ризик затоплень та забезпечуючи стійке джерело води для природних екосистем.

Для місцевого способу життя, водно-болотні угіддя дають можливість використовувати збір трав’яних лікарських рослин тощо.

Незважаючи на всю важливість,такі угіддя в парку стикаються з різними загрозами. Насамперед це зміни в кліматі, а також інші фактори, що можуть призвести до руйнування цих важливих екосистем. Саме для цього проводяться охоронні заходи, спрямовані на збереження цих надзвичайно цінних територій.

Важливо розуміти, що збереження водно-болотних угідь – це завдання не лише для парку та місцевої влади але і для всієї спільноти. То ж звертаємося до громадськості, якомога активніше долучатися до ініціатив з охорони цих унікальних екосистем.

Збереження цих угідь – це інвестиція у майбутнє, що допомагатиме підтримувати екологічну рівновагу між людиною та природою.

 

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії