Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого світ відзначає Всесвітній День водно-болотних угідь, щоб звернути увагу на важливість цих унікальних екосистем. У рамках цього свята, ми вирішили розглянути роль водно-болотних угідь у нашому Національному природному парку «Синевир».

Нагадаємо, що в Україні нараховується 50 водно-болотних угідь Міжнародного значення загальною площею 930 тис. га. в тому числі на території Національного природного парку «Синевир» – найбільше озеро Синевир, що становить 29 га загальної площі і відноситься до водно-болотного угіддя Міжнародного значення за Рамсарською конвенцією, Дике Озеро або «Озірце» – 0.9 га, оліготрофні сфагнові болота – «Глуханя» і «Замшатка» – 20.8 га та ін. Такі угіддя є основним середовищем існування водної та навколоводної флори і фауни.

Водно-болотні угіддя є життєво важливими резервуарами біорізноманіття, в них процвітає життя для багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також рятівною соломинкою для прісноводних видів. Цей вид екосистем займає важливе місце у господарстві, культурі й навіть в нашій історії.

Понад 40% світових видів рослин і тварин розмножуються і живуть на цих територіях. Багате біорізноманіття водно-болотних угідь є основою якості життя людей у всьому світі.

НПП “Синевир” славиться своєю неперевершеною природною красою, а його водно-болотні угіддя становлять ключовий елемент цієї карти. Ці зони є домівками для різноманітних видів рослин та тварин, серед яких можна зустріти рідкісні та ендемічні види. Очевидно, що збереження цих угідь є важливим завданням для збереження біорізноманіття.

Водно-болотні угіддя відіграють роль природних фільтрів для води. Рослини, що ростуть в цих зонах, абсорбують забруднення та допомагають підтримувати чистоту водойм. Крім того, ці угіддя регулюють гідрологічний режим, знижуючи ризик затоплень та забезпечуючи стійке джерело води для природних екосистем.

Для місцевого способу життя, водно-болотні угіддя дають можливість використовувати збір трав’яних лікарських рослин тощо.

Незважаючи на всю важливість,такі угіддя в парку стикаються з різними загрозами. Насамперед це зміни в кліматі, а також інші фактори, що можуть призвести до руйнування цих важливих екосистем. Саме для цього проводяться охоронні заходи, спрямовані на збереження цих надзвичайно цінних територій.

Важливо розуміти, що збереження водно-болотних угідь – це завдання не лише для парку та місцевої влади але і для всієї спільноти. То ж звертаємося до громадськості, якомога активніше долучатися до ініціатив з охорони цих унікальних екосистем.

Збереження цих угідь – це інвестиція у майбутнє, що допомагатиме підтримувати екологічну рівновагу між людиною та природою.

 

Новини

ВСТАНОВЛЕНО НОВІ ВХІДНІ ЗНАКИ ДО НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно на в’їздах до Вільшанського, Квасовецького, Синевирського та Остріцького ПНДВ Національного природного парку “Синевир” було реалізовано важливу ініціативу, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості про територію природоохоронної установи, а саме встановлено вхідні знаки (стенди) з найменуванням парку до установ ПЗФ. Реалізація задуму пройшла за сприянням Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ), яке забезпечило установи необхідними комплектуючими та розхідним […]

  • Без категорії

ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ…

Щороку 22 квітня мільйони людей у всьому світі вшановують Всесвітній день Землі. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми забруднення довкілля, зниження біорізноманіття та інших проблем, пов’язаних із змінами клімату. До вшанування дня Землі та поширення інформації про екологічні проблеми, фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» цього дня провели із школяриками 1-4 класів Синевирського ліцею […]

  • Без категорії

НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний […]

  • Без категорії