СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ТА ЛИСТЯ – ПОЗА ЗАКОНОМ

Національний природний парк “Синевир” офіційно оголосив початок пожежонебезпечного періоду, видавши відповідний наказ. У зв’язку з цим дирекція НПП наголошує на суворій забороні спалювання сухої рослинності, адже такі дії несуть загрозу екосистемі, здоров’ю людей та можуть спричинити серйозні правові наслідки.
Усім відомо, що вогонь руйнує місця проживання комах, птахів, дрібних тварин, а також пошкоджує ґрунт. При горінні сухої рослинності виділяються шкідливі речовини, зокрема діоксини та бензопірен, що негативно впливають на здоров’я людей. Також неконтрольоване горіння може призвести до масштабних лісових пожеж, що загрожують житловим будинкам та природним територіям.
В Україні діє заборона на випалювання сухої трави та листя. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі дії передбачено штрафи.
За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн.
Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн. (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн.).
У випадку, якщо випалювання спричинило значні збитки, винуватці можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею 245 Кримінального кодексу України, що передбачає штрафи, обмеження волі або навіть позбавлення волі до 5 років.
Адміністрація національного парку звертається до жителів регіону та туристів із закликом дотримуватися екологічних норм, не спалювати рослинні залишки та повідомляти про факти підпалів відповідним службам. Лише спільними зусиллями можна зберегти природу Карпат та запобігти екологічним катастрофам.
Якщо ви бачите палія — дійте!
Фіксуйте на фото та відео.
Викликайте ДСНС та поліцію (101 і 102).
Зупиняйте таких людей, пояснюйте їм наслідки.

Новини

ПРОВЕДЕНО ВЕСНЯНУ ТОЛОКУ

З настанням весни працівники Національного природного парку “Синевир” традиційно долучилися до прибирання територій, щоб навести лад після зими. Цього року акція з прибирання стала ще масштабнішою, оскільки кожне природоохоронне науково-дослідне відділення, а також співробітники реабілітаційних центрів та центрального апарату парку провели роботи на своїх закріплених територіях. Головною метою толоки стало очищення територій від сміття, сухого […]

  • Без категорії

РОБОЧИЙ ВІЗИТ МІНІСТРА ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ СВІТЛАНИ ГРИНЧУК ДО НПП «СИНЕВИР»

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук здійснила робочий візит до Національного природного парку “Синевир”, де провела нараду з керівниками національних парків і заповідників Карпатського регіону. У нараді також взяли участь – Народний депутат Верховної Ради України Михайло Лаба, заступник міністра із питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко, директор департаменту […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСУ

Щороку 21 березня світ відзначає Міжнародний день лісів — свято, що нагадує про надзвичайну важливість лісових екосистем для життя на Землі. Ліси — це легені планети, вони очищують повітря, регулюють клімат, забезпечують біорізноманіття та є домівкою для багатьох видів тварин і рослин. Національний природний парк “Синевир” — один із найцінніших природних скарбів України. Його лісові […]

  • Без категорії