СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ТА ЛИСТЯ – ПОЗА ЗАКОНОМ

Національний природний парк “Синевир” офіційно оголосив початок пожежонебезпечного періоду, видавши відповідний наказ. У зв’язку з цим дирекція НПП наголошує на суворій забороні спалювання сухої рослинності, адже такі дії несуть загрозу екосистемі, здоров’ю людей та можуть спричинити серйозні правові наслідки.
Усім відомо, що вогонь руйнує місця проживання комах, птахів, дрібних тварин, а також пошкоджує ґрунт. При горінні сухої рослинності виділяються шкідливі речовини, зокрема діоксини та бензопірен, що негативно впливають на здоров’я людей. Також неконтрольоване горіння може призвести до масштабних лісових пожеж, що загрожують житловим будинкам та природним територіям.
В Україні діє заборона на випалювання сухої трави та листя. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі дії передбачено штрафи.
За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн.
Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн. (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн.).
У випадку, якщо випалювання спричинило значні збитки, винуватці можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею 245 Кримінального кодексу України, що передбачає штрафи, обмеження волі або навіть позбавлення волі до 5 років.
Адміністрація національного парку звертається до жителів регіону та туристів із закликом дотримуватися екологічних норм, не спалювати рослинні залишки та повідомляти про факти підпалів відповідним службам. Лише спільними зусиллями можна зберегти природу Карпат та запобігти екологічним катастрофам.
Якщо ви бачите палія — дійте!
Фіксуйте на фото та відео.
Викликайте ДСНС та поліцію (101 і 102).
Зупиняйте таких людей, пояснюйте їм наслідки.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії