Впродовж багатьох років важливим партнером Інституту еколого-релігійних студій є національний природний парк «Синевир». Наглядним прикладом цього є спільна реалізація освітніх проєктів. А недавно у межах парку відбулася міжнародна конференція «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках».
«У еколого-освітньому напрямку національний парк «Синевир» працює з різними цільовими аудиторіями, починаючи від молоді, закінчуючи місцевими жителями і туристами. Ми завжди раді взаємодії з усіма і особливо з Інститутом еколого-релігійних студій, з яким реалізовуємо цікаві заходи, які допоможуть посилити відповідальність людей за природу», – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.
Недавно у рамках проєкту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках» на території НПП «Синевир» створено 2 екокласи просто неба, які стануть важливою еколого-освітньою інфраструктурою для проведення заходів з молоддю. Один з них розмістився в урочищі Остріки, а інший у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя.
«Зараз триває робота над доповненям екокласів інформаційно-освітніми та інтерактивними стендами. Над ідеями та ескізами ми працювали спільно зі співробітниками національного парку «Синевир». Ми переконалися, що там трудяться справді креативні люди. А от виготовлення стендів ми замовили в організації, де працюють люди з обмеженими фізичними можливостями. Вважаємо, що їх просто необхідно підтримувати, тим паче, що це справжні професіонали і ми з ними співпрацюємо не перший рік», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.
Невдовзі екокласи в НПП «Синевир» будуть укомплектовані, тож попереду чимало цікавих заходів просто неба.