СПІВПРАЦЯ З УжНУ ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ

Майбутні вчителі географії з Ужгородського національного університету (УжНУ) отримали унікальну можливість відкрити для себе красу та природні багатства Національного природного парку “Синевир”. Завдяки тісній співпраці нацпарку з відомим університетом, яка триває понад десятиріччя, адміністрація установи завжди сприяє студентам та їх наставникам у організації перебування та проведення екскурсій по цікавих туристичних об’єктах парку. Щораз такі подорожі стають важливим кроком у їхній освітній та професійній підготовці, дозволяючи їм вивчати найцікавіші аспекти географії на практиці.

Подорожуючи Тереблянською долиною, студенти мали нагоду відвідати найпривабливіші місця НПП “Синевир”, роздивитися його унікальні екосистеми та вивчати різноманіття природних ландшафтів. Завдяки цій екскурсії вони мали змогу розширити свої знання про географію регіону, особливості клімату та річкової системи цього унікального природного об’єкту.

Одним із ключових моментів подорожі стали відвідини Музею лісу і сплаву, який розташований неподалік адмінбудівлі парку. Тут студенти дізналися про важливість лісів у збереженні біорізноманіття та виконанні регулюючої функції в екосистемах. Вони розглянули різноманіття видів дерев та тварин, що населяють цей унікальний регіон, а також багато чого дізналися про історію сплаву деревини та її переробки, що має важливе значення для географічної освіти.

Музей лісу і сплаву в НПП “Синевир” – це справжня скарбниця знань про місцевий екосистемний комплекс та історію лісового господарства та деревопереробної промисловості. Він пропонує відвідувачам унікальну можливість вивчити багатство лісових ресурсів, їхню роль у збереженні біорізноманіття та вплив людської діяльності на природні екосистеми.

Для студентів це була неперевершена нагода вочевидь ознайомитися з географією регіону, його природними особливостями та історією формування лісових масивів. Вони поповнили свої знання про різноманітні види дерев, тварин і рослин, що населяють цей унікальний екосистемний комплекс.

Прогулянка по музею також дозволила студентам краще зрозуміти технологічні аспекти лісозаготівельної промисловості, сплаву деревини та її подальшої переробки. Вони дізналися про важливість збереження лісових ресурсів для сталого розвитку та захисту довкілля.

“Ця екскурсія була неймовірною можливістю для усіх нас”, – зауважив заступник декана географічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Роман Славік. «Найважливішим аспектом подорожі по парку стали відвідини історико-краєзнавчого музею, де студенти на власні очі побачили експонати й знаряддя бокорашів, пройнялися важкою працею лісорубів, розгледіли побутові речі горян, дізналися про природні багатства та історію краю, а також почули багато нового та корисного про життя гірських мешканців. Це дало їм більше упевненості у майбутній професійній діяльності як вчителів географії”.

Відтак співпраця НПП «Синевир» з Ужгородським національним університетом й надалі сприятиме майбутнім вчителям географії досліджувати та вивчати цінність природно-заповідного фонду парку, відкривати нові перспективи в географічній освіті, які б залишили у них незабутні враження про парк та його значну роль у збереженні природи для суспільства.

Новини

ХАРАКТЕРИСТИКА ФЛОРИСТИЧНОГО РОЗМАЇТТЯ ОЗЕРА СИНЕВИР

Озеро Синевир є унікальним природним комплексом, що розташоване на висоті 989 м.н.р.м. з найбільшою площею в Українських Карпатах біля 7,5 га. Озеро прісне постійно заповнене водою з тимчасовим сезонним розливом, в залежності від наповненості має середню глибину 8-10 м, а найбільшу глибину 19-23.5 м, об’єм води 350-460 тис.м³. Вода озера належить до гідрокарбонатно-сульфатного типу з […]

  • Без категорії

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РЕЙНДЖЕРА – шанування захисників природи

Щорічно, 31 липня, світ відзначає Всесвітній день рейнджера (World Ranger Day). Цей день присвячений тим мужнім і відданим людям, які охороняють та зберігають наші природні багатства. Національний природний парк “Синевир” з гордістю приєднується до цього свята, вшановуючи своїх рейнджерів, які щодня працюють для збереження унікальних екосистем нашого краю. Інспектори служби державної охорони НПП “Синевир” виконують […]

  • Без категорії

МОТЕЛІ НПП «СИНЕВИР» – КОМФОРТ ТА ЗРУЧНІСТЬ ДЛЯ ТУРИСТІВ

Національний природний парк “Синевир” є не лише перлиною Карпат, відомою своїми неймовірними краєвидами, а й місцем, де туристи можуть зупинитися в комфортних умовах, насолоджуючись усіма зручностями. На території парку діють чимало готелів та мотелів, які розташовані на різних туристичних об’єктах і забезпечують гостям затишне проживання. На разі такі пункти вже діють на чотирьох туристичних локаціях […]

  • Без категорії