54 студенти Бердянського державного педагогічного університету, що тимчасово розмістилися в готелі Науково-навчальної бази НПУ ім. М.П. Драгоманова «Синевир», сьогодні мали унікальну можливість відвідати кілька привабливих місць НПП «Синевир», що залишили незабутні враження та значно розширили їхній кругозір.
Подорож розпочалася з відвідування Візит-центру, де студенти та викладачі отримали чимало цікавого про територію та природно-заповідний фонд парку. Продемонстровані кінострічки та розповіді про біорізноманіття ПЗФ стали для них справжнім джерелом знань про місцеву природу, екологію та верховинське життя горян. Тут студенти дізналися про різноманітність флори і фауни, охорону природних ресурсів на території парку і важливість збереження екосистеми.
Наступним пунктом екскурсії стали експозиції Музею лісосплаву, який також був включений до програми подорожі і відкрив перед студентами історію лісової промисловості та транспортування деревини по річках. Це був цікавий та пізнавальний досвід, що допоміг зрозуміти суть бокорашського ремесла в Карпатах, важливість лісів у їх збереженні та розвитку регіону.
Також цікавим об’єктом для гостей була туристична стежка Лінія Арпада – історичний оборонний рубіж, що зберігся з часів Другої світової війни. Студенти мали змогу дізнатися про військову історію та побачити укріплення, які використовувалися для оборони. Ця частина подорожі викликала у них захоплення і повагу до минулого.
Бажаним і захоплюючим туристичним об’єктом нацпарку стали відвідини Реабілітаційного центру бурого ведмедя. Це місце стало справжнім відкриттям для студентів, адже вони змогли побачити клишоногих на близькій і безпечній відстані, простори по яких ведмеді вільно пересуваються і як професіонали доглядають за тваринами, що потребують допомоги. Адже ведмеді, врятовані від жорстокого поводження та небезпеки, отримують тут необхідну реабілітацію та увагу.
Ця подорож стала для студентів Бердянського державного педагогічного університету не тільки захоплюючою пригодою, але й цінним освітнім досвідом. Вони повернулися до свого місця дислокації з багажем нових знань, яскравими враженнями та бажанням ще більше дізнаватися про навколишній світ нацпарку.