СВЯТО ВЕСНИ

Всі народи світу мають величезну духовну та культурну спадщину, яка складається зі звичаїв, традицій та фольклору. Українці не є винятком. Заглиблення в народну обрядовість наших предків – це святий обов’язок кожного етносу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на створення нових традицій.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманними були свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні.

Свято весни – це величний, поетичний гімн людині та весняній природі. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Таким чином утверджували перший день весни. Молодь співала веснянки у яких зверталася до жайворонків щоб ті принесли на крилах весну.

1 березня, фахівці відділу еколого-освітньої роботи разом з вихованцями Синевирського ДНЗ зустрічали весну так, як це робили наші далекі предки. Вони поринули у минуле, бо тоді люди повністю залежали від природи – від сонця, від морозу, від дощу. Вони вірили в те, що можуть вплинути на сили природи. Чим саме? Словом, піснею, магічною дією. Вірили, що й весна швидше прийде, якщо її покликати.

Діти співали заклички, відгадували загадки. Потім провели цікавий експеримент. Фахівці парку подарували діткам фарфорові пташки-свистульки, які видають звук високої частоти (свист) при продуванні через них повітря. А наливши в нього трошки води – видає зовсім інший звук – наче спів соловейка. Також навчали діток як з підручних матеріалів виготовляти шпаківні для пташок.

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» – писав Василь Сухомлинський.

Пташки гарні ми зробили.

Наче всі вони ожили.

Кожна гарна, кожна мила

Буде радувати мило

Буде пташечка співати

Весну вітати.

Тож дітки разом із своїми вихователями навчались зустрічати весну за давнім українським звичаєм, відтворювати народний фольклор та не забувати наші давні звичаї. У цих обрядах і традиціях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу. Тож давайте їх вивчати і берегти разом!

Новини

ВСТАНОВЛЕНО НОВІ ВХІДНІ ЗНАКИ ДО НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно на в’їздах до Вільшанського, Квасовецького, Синевирського та Остріцького ПНДВ Національного природного парку “Синевир” було реалізовано важливу ініціативу, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості про територію природоохоронної установи, а саме встановлено вхідні знаки (стенди) з найменуванням парку до установ ПЗФ. Реалізація задуму пройшла за сприянням Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ), яке забезпечило установи необхідними комплектуючими та розхідним […]

  • Без категорії

ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ…

Щороку 22 квітня мільйони людей у всьому світі вшановують Всесвітній день Землі. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми забруднення довкілля, зниження біорізноманіття та інших проблем, пов’язаних із змінами клімату. До вшанування дня Землі та поширення інформації про екологічні проблеми, фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» цього дня провели із школяриками 1-4 класів Синевирського ліцею […]

  • Без категорії

НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний […]

  • Без категорії