СВЯТО ВЕСНИ

Всі народи світу мають величезну духовну та культурну спадщину, яка складається зі звичаїв, традицій та фольклору. Українці не є винятком. Заглиблення в народну обрядовість наших предків – це святий обов’язок кожного етносу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на створення нових традицій.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманними були свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні.

Свято весни – це величний, поетичний гімн людині та весняній природі. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Таким чином утверджували перший день весни. Молодь співала веснянки у яких зверталася до жайворонків щоб ті принесли на крилах весну.

1 березня, фахівці відділу еколого-освітньої роботи разом з вихованцями Синевирського ДНЗ зустрічали весну так, як це робили наші далекі предки. Вони поринули у минуле, бо тоді люди повністю залежали від природи – від сонця, від морозу, від дощу. Вони вірили в те, що можуть вплинути на сили природи. Чим саме? Словом, піснею, магічною дією. Вірили, що й весна швидше прийде, якщо її покликати.

Діти співали заклички, відгадували загадки. Потім провели цікавий експеримент. Фахівці парку подарували діткам фарфорові пташки-свистульки, які видають звук високої частоти (свист) при продуванні через них повітря. А наливши в нього трошки води – видає зовсім інший звук – наче спів соловейка. Також навчали діток як з підручних матеріалів виготовляти шпаківні для пташок.

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» – писав Василь Сухомлинський.

Пташки гарні ми зробили.

Наче всі вони ожили.

Кожна гарна, кожна мила

Буде радувати мило

Буде пташечка співати

Весну вітати.

Тож дітки разом із своїми вихователями навчались зустрічати весну за давнім українським звичаєм, відтворювати народний фольклор та не забувати наші давні звичаї. У цих обрядах і традиціях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу. Тож давайте їх вивчати і берегти разом!

Новини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії

“КОЖЕН ПОДИХ – ДАР ПРИРОДИ»

У рамках екоосвітньої діяльності фахівці Національного природного парку “Синевир” провели пізнавальний та захоплюючий екоурок для учнів 1–5 класів Вільшанської гімназії. Захід відбувся під символічною весняною назвою – “Кожен подих – дар природи”. Мета уроку – поглибити знання дітей про рослинний і тваринний світ нацпарку, значення природи в житті людини, розвинути у них бережливе ставлення до […]

  • Без категорії

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДИРЕКТОРА НПП «СИНЕВИР» ДО ПОЛІСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Нещодавно Поліський природний заповідник з робочим візитом відвідав директор Національного природного парку «Синевир» — Микола Дербак. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю заповідника, обмін досвідом та налагодження тіснішої співпраці між природоохоронними установами. У рамках візиту для Миколи Юрійовича було організовано екскурсію орнітологічною стежкою, під час якої він мав змогу ознайомитися з біорізноманіттям регіону та методами […]

  • Без категорії