СВЯТО ВЕСНИ

Всі народи світу мають величезну духовну та культурну спадщину, яка складається зі звичаїв, традицій та фольклору. Українці не є винятком. Заглиблення в народну обрядовість наших предків – це святий обов’язок кожного етносу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на створення нових традицій.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманними були свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні.

Свято весни – це величний, поетичний гімн людині та весняній природі. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Таким чином утверджували перший день весни. Молодь співала веснянки у яких зверталася до жайворонків щоб ті принесли на крилах весну.

1 березня, фахівці відділу еколого-освітньої роботи разом з вихованцями Синевирського ДНЗ зустрічали весну так, як це робили наші далекі предки. Вони поринули у минуле, бо тоді люди повністю залежали від природи – від сонця, від морозу, від дощу. Вони вірили в те, що можуть вплинути на сили природи. Чим саме? Словом, піснею, магічною дією. Вірили, що й весна швидше прийде, якщо її покликати.

Діти співали заклички, відгадували загадки. Потім провели цікавий експеримент. Фахівці парку подарували діткам фарфорові пташки-свистульки, які видають звук високої частоти (свист) при продуванні через них повітря. А наливши в нього трошки води – видає зовсім інший звук – наче спів соловейка. Також навчали діток як з підручних матеріалів виготовляти шпаківні для пташок.

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» – писав Василь Сухомлинський.

Пташки гарні ми зробили.

Наче всі вони ожили.

Кожна гарна, кожна мила

Буде радувати мило

Буде пташечка співати

Весну вітати.

Тож дітки разом із своїми вихователями навчались зустрічати весну за давнім українським звичаєм, відтворювати народний фольклор та не забувати наші давні звичаї. У цих обрядах і традиціях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу. Тож давайте їх вивчати і берегти разом!

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії