СВЯТО ВЕСНИ

Всі народи світу мають величезну духовну та культурну спадщину, яка складається зі звичаїв, традицій та фольклору. Українці не є винятком. Заглиблення в народну обрядовість наших предків – це святий обов’язок кожного етносу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на створення нових традицій.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманними були свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні.

Свято весни – це величний, поетичний гімн людині та весняній природі. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Таким чином утверджували перший день весни. Молодь співала веснянки у яких зверталася до жайворонків щоб ті принесли на крилах весну.

1 березня, фахівці відділу еколого-освітньої роботи разом з вихованцями Синевирського ДНЗ зустрічали весну так, як це робили наші далекі предки. Вони поринули у минуле, бо тоді люди повністю залежали від природи – від сонця, від морозу, від дощу. Вони вірили в те, що можуть вплинути на сили природи. Чим саме? Словом, піснею, магічною дією. Вірили, що й весна швидше прийде, якщо її покликати.

Діти співали заклички, відгадували загадки. Потім провели цікавий експеримент. Фахівці парку подарували діткам фарфорові пташки-свистульки, які видають звук високої частоти (свист) при продуванні через них повітря. А наливши в нього трошки води – видає зовсім інший звук – наче спів соловейка. Також навчали діток як з підручних матеріалів виготовляти шпаківні для пташок.

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» – писав Василь Сухомлинський.

Пташки гарні ми зробили.

Наче всі вони ожили.

Кожна гарна, кожна мила

Буде радувати мило

Буде пташечка співати

Весну вітати.

Тож дітки разом із своїми вихователями навчались зустрічати весну за давнім українським звичаєм, відтворювати народний фольклор та не забувати наші давні звичаї. У цих обрядах і традиціях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу. Тож давайте їх вивчати і берегти разом!

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії