Теплі подарунки воїнам ЗСУ від учнів Колочавського ЗЗСО І –ІІІ ступенів

 

«Українські захисники та захисниці уже дев’ятий місяць боронять свободу та незалежність нашої держави. Кожен з них для нас є і буде справжнім героєм. Нам, у свою чергу, важливо виховувати патріотизм у дітей змалку і показувати, що ми безмежно вдячні та пам’ятаємо про подвиги, які воїни роблять, щоб захистити нас від окупантів» – прокоментували працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Марина Печкан та Любов Тільняк.

Співпрацюючи з дирекцією Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, співробітники нацпарку спільно з учителем фізики, пасічником Юрієм Хлантою, провели з учнями 9-10 класів майстер-клас з виготовлення окопних свічок.

Окопні свічки стають рятівним джерелом світла і тепла для наших захисників. Спочатку діти збирали використані бляшанки, паперові ящики, картон, віск і парафін. Їм у цьому активно допомагали співробітники парку та їхній наставник – Юрій Павлович. Загалом вдалося заготовити близько 15 кілограмів воску, чимало недопалених свічок та парафіну. Варто зазначити, що одна бляшанка, наповнена скрученим гофрокартоном і залита воском, горить від трьох до п’яти годин, а її полум’я сягає 20 – 30 см. Така свічка здатна освітити частинку бліндажа чи окопа та хоч якось зігріти своїм теплом наших захисників.

За неповну годину наполегливої праці, учні виготовили близько десяти одиниць такої продукції. Однак, на досягнутому не зупинилися. Учні дуже завзято і енергійно взялися до роботи у позаурочний час. Під наглядом учителя, спочатку вимірювали глибину бляшанок, а потім вирізали картон, скручували гніт і щільненько вкладали його в бляшанки. З огляду на техніку безпеки, розігрітий віск і парафін у бляшанки заливали дорослі.

«У результаті копіткої праці вироблено близько  60 – ти окопних свічок. Процес виготовлення таких свічок був для усіх новою справою, але всі разом з нею впоралися. Задіяні учні до цього заходу з радістю і захопленням робили окопні свічки, адже це – вияв поваги і глибокої вдячності до наших воїнів. Всі вони прагнули якомога більше прикласти зусиль та творчого підходу, аби кінцевий продукт їхньої праці теплом зігрів серця бійців і допоміг їм якнайшвидше здобути перемогу над ворогом. І сьогоднішнє виготовлення дитячими руками окопних свічок є цьому підтвердження. Адже виготовлені свічки ми передамо нашим захисникам» – каже Юрій Павлович.

Закликаємо усіх небайдужих, долучатися до будь-якої благородної справи, щоб хоч трішки зігріти теплом нашим українських воїнів.

Бо мета у нас одна! Здобути перемогу!

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії