Теплі подарунки воїнам ЗСУ від учнів Колочавського ЗЗСО І –ІІІ ступенів

 

«Українські захисники та захисниці уже дев’ятий місяць боронять свободу та незалежність нашої держави. Кожен з них для нас є і буде справжнім героєм. Нам, у свою чергу, важливо виховувати патріотизм у дітей змалку і показувати, що ми безмежно вдячні та пам’ятаємо про подвиги, які воїни роблять, щоб захистити нас від окупантів» – прокоментували працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Марина Печкан та Любов Тільняк.

Співпрацюючи з дирекцією Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, співробітники нацпарку спільно з учителем фізики, пасічником Юрієм Хлантою, провели з учнями 9-10 класів майстер-клас з виготовлення окопних свічок.

Окопні свічки стають рятівним джерелом світла і тепла для наших захисників. Спочатку діти збирали використані бляшанки, паперові ящики, картон, віск і парафін. Їм у цьому активно допомагали співробітники парку та їхній наставник – Юрій Павлович. Загалом вдалося заготовити близько 15 кілограмів воску, чимало недопалених свічок та парафіну. Варто зазначити, що одна бляшанка, наповнена скрученим гофрокартоном і залита воском, горить від трьох до п’яти годин, а її полум’я сягає 20 – 30 см. Така свічка здатна освітити частинку бліндажа чи окопа та хоч якось зігріти своїм теплом наших захисників.

За неповну годину наполегливої праці, учні виготовили близько десяти одиниць такої продукції. Однак, на досягнутому не зупинилися. Учні дуже завзято і енергійно взялися до роботи у позаурочний час. Під наглядом учителя, спочатку вимірювали глибину бляшанок, а потім вирізали картон, скручували гніт і щільненько вкладали його в бляшанки. З огляду на техніку безпеки, розігрітий віск і парафін у бляшанки заливали дорослі.

«У результаті копіткої праці вироблено близько  60 – ти окопних свічок. Процес виготовлення таких свічок був для усіх новою справою, але всі разом з нею впоралися. Задіяні учні до цього заходу з радістю і захопленням робили окопні свічки, адже це – вияв поваги і глибокої вдячності до наших воїнів. Всі вони прагнули якомога більше прикласти зусиль та творчого підходу, аби кінцевий продукт їхньої праці теплом зігрів серця бійців і допоміг їм якнайшвидше здобути перемогу над ворогом. І сьогоднішнє виготовлення дитячими руками окопних свічок є цьому підтвердження. Адже виготовлені свічки ми передамо нашим захисникам» – каже Юрій Павлович.

Закликаємо усіх небайдужих, долучатися до будь-якої благородної справи, щоб хоч трішки зігріти теплом нашим українських воїнів.

Бо мета у нас одна! Здобути перемогу!

Новини

Виготовлення «окопних свічок» для потреб фронту

    З початком повномасштабних бойових дій на території України зі сторони вторгнення агресора РФ, небайдужі громадяни докладають багато зусиль щоб підтримати воїнів-захисників на передових позиціях. Національний природний парк «Синевир» вкотре не залишається осторонь та всіляко допомагає ЗСУ. Зокрема з настанням більш суворих погодних умов та зниженням температури на сході України, зараз є актуальним для […]

  • Новини установи

Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. […]

  • Без категорії

У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби. Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига. Під час проведення навчання, Василь Вікторович […]

  • Новини установи