Теплі подарунки воїнам ЗСУ від учнів Колочавського ЗЗСО І –ІІІ ступенів

 

«Українські захисники та захисниці уже дев’ятий місяць боронять свободу та незалежність нашої держави. Кожен з них для нас є і буде справжнім героєм. Нам, у свою чергу, важливо виховувати патріотизм у дітей змалку і показувати, що ми безмежно вдячні та пам’ятаємо про подвиги, які воїни роблять, щоб захистити нас від окупантів» – прокоментували працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Марина Печкан та Любов Тільняк.

Співпрацюючи з дирекцією Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, співробітники нацпарку спільно з учителем фізики, пасічником Юрієм Хлантою, провели з учнями 9-10 класів майстер-клас з виготовлення окопних свічок.

Окопні свічки стають рятівним джерелом світла і тепла для наших захисників. Спочатку діти збирали використані бляшанки, паперові ящики, картон, віск і парафін. Їм у цьому активно допомагали співробітники парку та їхній наставник – Юрій Павлович. Загалом вдалося заготовити близько 15 кілограмів воску, чимало недопалених свічок та парафіну. Варто зазначити, що одна бляшанка, наповнена скрученим гофрокартоном і залита воском, горить від трьох до п’яти годин, а її полум’я сягає 20 – 30 см. Така свічка здатна освітити частинку бліндажа чи окопа та хоч якось зігріти своїм теплом наших захисників.

За неповну годину наполегливої праці, учні виготовили близько десяти одиниць такої продукції. Однак, на досягнутому не зупинилися. Учні дуже завзято і енергійно взялися до роботи у позаурочний час. Під наглядом учителя, спочатку вимірювали глибину бляшанок, а потім вирізали картон, скручували гніт і щільненько вкладали його в бляшанки. З огляду на техніку безпеки, розігрітий віск і парафін у бляшанки заливали дорослі.

«У результаті копіткої праці вироблено близько  60 – ти окопних свічок. Процес виготовлення таких свічок був для усіх новою справою, але всі разом з нею впоралися. Задіяні учні до цього заходу з радістю і захопленням робили окопні свічки, адже це – вияв поваги і глибокої вдячності до наших воїнів. Всі вони прагнули якомога більше прикласти зусиль та творчого підходу, аби кінцевий продукт їхньої праці теплом зігрів серця бійців і допоміг їм якнайшвидше здобути перемогу над ворогом. І сьогоднішнє виготовлення дитячими руками окопних свічок є цьому підтвердження. Адже виготовлені свічки ми передамо нашим захисникам» – каже Юрій Павлович.

Закликаємо усіх небайдужих, долучатися до будь-якої благородної справи, щоб хоч трішки зігріти теплом нашим українських воїнів.

Бо мета у нас одна! Здобути перемогу!

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії