Теплі подарунки воїнам ЗСУ від учнів Колочавського ЗЗСО І –ІІІ ступенів

 

«Українські захисники та захисниці уже дев’ятий місяць боронять свободу та незалежність нашої держави. Кожен з них для нас є і буде справжнім героєм. Нам, у свою чергу, важливо виховувати патріотизм у дітей змалку і показувати, що ми безмежно вдячні та пам’ятаємо про подвиги, які воїни роблять, щоб захистити нас від окупантів» – прокоментували працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Марина Печкан та Любов Тільняк.

Співпрацюючи з дирекцією Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, співробітники нацпарку спільно з учителем фізики, пасічником Юрієм Хлантою, провели з учнями 9-10 класів майстер-клас з виготовлення окопних свічок.

Окопні свічки стають рятівним джерелом світла і тепла для наших захисників. Спочатку діти збирали використані бляшанки, паперові ящики, картон, віск і парафін. Їм у цьому активно допомагали співробітники парку та їхній наставник – Юрій Павлович. Загалом вдалося заготовити близько 15 кілограмів воску, чимало недопалених свічок та парафіну. Варто зазначити, що одна бляшанка, наповнена скрученим гофрокартоном і залита воском, горить від трьох до п’яти годин, а її полум’я сягає 20 – 30 см. Така свічка здатна освітити частинку бліндажа чи окопа та хоч якось зігріти своїм теплом наших захисників.

За неповну годину наполегливої праці, учні виготовили близько десяти одиниць такої продукції. Однак, на досягнутому не зупинилися. Учні дуже завзято і енергійно взялися до роботи у позаурочний час. Під наглядом учителя, спочатку вимірювали глибину бляшанок, а потім вирізали картон, скручували гніт і щільненько вкладали його в бляшанки. З огляду на техніку безпеки, розігрітий віск і парафін у бляшанки заливали дорослі.

«У результаті копіткої праці вироблено близько  60 – ти окопних свічок. Процес виготовлення таких свічок був для усіх новою справою, але всі разом з нею впоралися. Задіяні учні до цього заходу з радістю і захопленням робили окопні свічки, адже це – вияв поваги і глибокої вдячності до наших воїнів. Всі вони прагнули якомога більше прикласти зусиль та творчого підходу, аби кінцевий продукт їхньої праці теплом зігрів серця бійців і допоміг їм якнайшвидше здобути перемогу над ворогом. І сьогоднішнє виготовлення дитячими руками окопних свічок є цьому підтвердження. Адже виготовлені свічки ми передамо нашим захисникам» – каже Юрій Павлович.

Закликаємо усіх небайдужих, долучатися до будь-якої благородної справи, щоб хоч трішки зігріти теплом нашим українських воїнів.

Бо мета у нас одна! Здобути перемогу!

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії