У НАЦПАРКУ ДІЯТИМЕ МІСЯЧНИК ТИШІ

Кожна пора року в Національному природному парку «Синевир» приносить свою неперевершену красу та унікальні природні явища. Один з таких моментів – період реву оленів. Ця осіння подія надає парку особливого шарму та природної краси, але разом із тим вимагає особливої уваги до збереження спокою та гармонії в природному середовищі. Саме для цього, згідно з наказом директора парку Миколи Дербака, №138 від 04.09.2023 «Про забезпечення охорони фауни в період реву оленів», запроваджено з 15 вевресня “Місячник тиші” в цей період.

Місячник тиші – це ініціатива, яка ставить за мету зберегти неперервність природного середовища та забезпечити спокій під час реву оленів, запобігти стресу та збереженню чисельності оленів в парку. Під час цього періоду практикується ряд правил, спрямованих на зменшення впливу людей на дику природу. Насамперед – обмеження доступу до деяких урочищ парку з метою збереження місцевих екосистем.

Метою цього “Місячника тиші” є збереження біорізноманітності парку та забезпечення сприятливих умов для репродукції оленів та інших видів дикої природи. Цей захід також нагадує нам про важливість гармонії між людиною та природою, а також про нашу відповідальність за її збереження.

Під час “Місячника тиші” в парку створюється унікальна атмосфера спокою та відпочинку, де відвідувачі можуть насолоджуватися природною красою та неймовірною симфонією реву оленів, зберігаючи при цьому рівновагу між своєю присутністю та природними потребами цієї унікального екосистеми.

«Почути рев оленів – це нагадування про неймовірну красу і різноманіття природи, а також про нашу відповідальність за збереження цього дивовижного виду. Рев оленів – це голоси природи, які варто поважати та захищати, щоб наші нащадки могли продовжувати насолоджуватися цією унікальною частиною дикої природи. Тому період реву оленів – це один із таких моментів, коли важливо вжити заходів для збереження природного середовища та дикої природи» – говорить провідний інженер з охорони природи парку Василь Барна.

У зв’язку з цим, для збереження безпеки для відвідувачів лісу, заборонено з 15 вересня по 31 жовтня цього року рух транспорту по визначених урочищах й територіях ПНДВ нацпарку, випас домашньої худоби, перебування в урочищах без спеціальних перепусток будь-яких сторонніх осіб, туристів, а також проведення будь-яких  лісогосподарських та інших робіт.

Все це допоможе зменшити стрес та наляканість диких тварин, допомагаючи їм спокійно відтворюватися та зберігати їхні міграційні маршрути.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії