У НАЦПАРКУ ДІЯТИМЕ МІСЯЧНИК ТИШІ

Кожна пора року в Національному природному парку «Синевир» приносить свою неперевершену красу та унікальні природні явища. Один з таких моментів – період реву оленів. Ця осіння подія надає парку особливого шарму та природної краси, але разом із тим вимагає особливої уваги до збереження спокою та гармонії в природному середовищі. Саме для цього, згідно з наказом директора парку Миколи Дербака, №138 від 04.09.2023 «Про забезпечення охорони фауни в період реву оленів», запроваджено з 15 вевресня “Місячник тиші” в цей період.

Місячник тиші – це ініціатива, яка ставить за мету зберегти неперервність природного середовища та забезпечити спокій під час реву оленів, запобігти стресу та збереженню чисельності оленів в парку. Під час цього періоду практикується ряд правил, спрямованих на зменшення впливу людей на дику природу. Насамперед – обмеження доступу до деяких урочищ парку з метою збереження місцевих екосистем.

Метою цього “Місячника тиші” є збереження біорізноманітності парку та забезпечення сприятливих умов для репродукції оленів та інших видів дикої природи. Цей захід також нагадує нам про важливість гармонії між людиною та природою, а також про нашу відповідальність за її збереження.

Під час “Місячника тиші” в парку створюється унікальна атмосфера спокою та відпочинку, де відвідувачі можуть насолоджуватися природною красою та неймовірною симфонією реву оленів, зберігаючи при цьому рівновагу між своєю присутністю та природними потребами цієї унікального екосистеми.

«Почути рев оленів – це нагадування про неймовірну красу і різноманіття природи, а також про нашу відповідальність за збереження цього дивовижного виду. Рев оленів – це голоси природи, які варто поважати та захищати, щоб наші нащадки могли продовжувати насолоджуватися цією унікальною частиною дикої природи. Тому період реву оленів – це один із таких моментів, коли важливо вжити заходів для збереження природного середовища та дикої природи» – говорить провідний інженер з охорони природи парку Василь Барна.

У зв’язку з цим, для збереження безпеки для відвідувачів лісу, заборонено з 15 вересня по 31 жовтня цього року рух транспорту по визначених урочищах й територіях ПНДВ нацпарку, випас домашньої худоби, перебування в урочищах без спеціальних перепусток будь-яких сторонніх осіб, туристів, а також проведення будь-яких  лісогосподарських та інших робіт.

Все це допоможе зменшити стрес та наляканість диких тварин, допомагаючи їм спокійно відтворюватися та зберігати їхні міграційні маршрути.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії