У НАЦПАРКУ ДІЯТИМЕ МІСЯЧНИК ТИШІ

Кожна пора року в Національному природному парку «Синевир» приносить свою неперевершену красу та унікальні природні явища. Один з таких моментів – період реву оленів. Ця осіння подія надає парку особливого шарму та природної краси, але разом із тим вимагає особливої уваги до збереження спокою та гармонії в природному середовищі. Саме для цього, згідно з наказом директора парку Миколи Дербака, №138 від 04.09.2023 «Про забезпечення охорони фауни в період реву оленів», запроваджено з 15 вевресня “Місячник тиші” в цей період.

Місячник тиші – це ініціатива, яка ставить за мету зберегти неперервність природного середовища та забезпечити спокій під час реву оленів, запобігти стресу та збереженню чисельності оленів в парку. Під час цього періоду практикується ряд правил, спрямованих на зменшення впливу людей на дику природу. Насамперед – обмеження доступу до деяких урочищ парку з метою збереження місцевих екосистем.

Метою цього “Місячника тиші” є збереження біорізноманітності парку та забезпечення сприятливих умов для репродукції оленів та інших видів дикої природи. Цей захід також нагадує нам про важливість гармонії між людиною та природою, а також про нашу відповідальність за її збереження.

Під час “Місячника тиші” в парку створюється унікальна атмосфера спокою та відпочинку, де відвідувачі можуть насолоджуватися природною красою та неймовірною симфонією реву оленів, зберігаючи при цьому рівновагу між своєю присутністю та природними потребами цієї унікального екосистеми.

«Почути рев оленів – це нагадування про неймовірну красу і різноманіття природи, а також про нашу відповідальність за збереження цього дивовижного виду. Рев оленів – це голоси природи, які варто поважати та захищати, щоб наші нащадки могли продовжувати насолоджуватися цією унікальною частиною дикої природи. Тому період реву оленів – це один із таких моментів, коли важливо вжити заходів для збереження природного середовища та дикої природи» – говорить провідний інженер з охорони природи парку Василь Барна.

У зв’язку з цим, для збереження безпеки для відвідувачів лісу, заборонено з 15 вересня по 31 жовтня цього року рух транспорту по визначених урочищах й територіях ПНДВ нацпарку, випас домашньої худоби, перебування в урочищах без спеціальних перепусток будь-яких сторонніх осіб, туристів, а також проведення будь-яких  лісогосподарських та інших робіт.

Все це допоможе зменшити стрес та наляканість диких тварин, допомагаючи їм спокійно відтворюватися та зберігати їхні міграційні маршрути.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії