У НПП «СИНЕВИР» ПРОХОДИТЬ ВИСТАВКА «ВІЙНА У МЕТАЛІ. ВІЙНА ЯК ВОНА Є»

Цими вихідними до НПП «Синевир» завітали військові волонтери Богдан Колодницький, Валерій та Тетяна Поповичі з мобільною виставкою «Війна у металі. Війна як вона є».

Виставка проходить у суботу та неділю 29-30 липня у селі Синевирська Поляна на в’їзді до озера Синевир.

Волонтери привезли з собою різноманітну військову амуніцію, подаровані військовими трофеї, уламки ракет і снарядів та інші експонати, аби нагадати громадськості, що війна триває, й наші воїни, котрі щодня проливають кров і віддають своє життя за нашу свободу, потребують допомоги й підтримки.

Окремими експонатами виставки є світлини з бійцями з передової, а також стіна пам’яті загиблих героїв, серед яких військовослужбовці окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» та 72 ОМБр імені Чорних Запорожців.

Метою виставки є збір коштів для потреб Збройних Сил України.

За словами родини Поповичів, ця мобільна виставка мандрує Україною ще з 2016 року. Ініціатором її створення і натхненником був закарпатець Віталій Бенчак (псевдо “Тур”), доброволець, боєць батальйону «Карпатська Січ», котрий героїчно загинув 01.10.2022 на Донеччині.

«Зігріти серця тих, хто героїчно стоїть на захисті нашої Батьківщини, а також зібрати кошти для наших військових – завдання, що стоїть перед нами сьогодні, – розповідає про виставку Богдан Колодницький. Ми хочемо показати свою повагу та підтримку тим, хто віддає все заради миру та свободи нашої країни».

«Зібрані кошти допоможуть придбати необхідне для бійців ЗСУ, поліпшити умови перебування на передовій, а також надати медичну допомогу тим, хто її потребує», – зазначає Тетяна Попович.

За декілька годин від моменту відкриття виставку вже встигло відвідати чимало небайдужих туристів, які охоче роздивляються виставлені експонати, та долучаються до благодійної акції.

«Перебуваючи тут за сотні кілометрів від фронту ми не повинні забувати, що наші воїни у цей момент захищають нашу країну не передовій, – прокоментував директор НПП «Синевир» Микола Дербак. Завдяки їхній відвазі і героїзму ми маємо можливість насолодитися тутешньою природою. Ця виставка – гарна нагода допомогти військовим, відвідуючи туристичні локації НПП «Синевир».

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії