У НПП «Синевир» проведено SMART – навчання

Тепер спостереження за природою та охороною природи працівники Національного природного парку «Синевир» мають можливість проводити за допомогою мобільної версії SMART. Впровадження нового інструментарію для просторового моніторингу та звітування сприятиме підвищенню інформативності спостережень та достовірності польових даних, підвищенню якості аналізу та збереження даних, підвищенню зручності та оперативності використання даних для формування звітів та для поточного управління територією нацпарку та збереження природних складових. У зв’язку з цим в НПП «Синевир» відбувся тренінг–навчання з науковими співробітниками, інженерно-технічними працівниками та представниками ПОНДВ нацпарку.

Навчання провели менеджер з моніторингу, досліджень та SMART Ростислав Журавчак та координатор з впровадження SMART Роман Лазарович.

Працівники парку вчилися як за допомогою мобільної версії SMART вносити дані спостережень, лісопорушень та інфраструктурних об’єктів установи, правильно їх оформляти й опрацьовувати.

Впровадження даної системи суттєво полегшить паперову роботу, спростить її ведення. Внесені дані в автоматичному режимі оброблятимуться та вноситися до відповідних форм звітності у вигляді карт, таблиць тощо. Це дасть можливість наглядно бачити  обсяги виконаних завдань, проаналізувати та зробити певні висновки та спланувати  роботу співробітників парку.

За сприяння Франкфуртського зоологічного Товариства 48 співробітників парку отримали смартфони та пройшли інструктивний тренінг з його використання. НПП«Синевир» висловлює щиру подяку за надану допомогу, спрямовану задля розвитку природоохоронної справи.

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії