У НПП «Синевир» проведено SMART – навчання

Тепер спостереження за природою та охороною природи працівники Національного природного парку «Синевир» мають можливість проводити за допомогою мобільної версії SMART. Впровадження нового інструментарію для просторового моніторингу та звітування сприятиме підвищенню інформативності спостережень та достовірності польових даних, підвищенню якості аналізу та збереження даних, підвищенню зручності та оперативності використання даних для формування звітів та для поточного управління територією нацпарку та збереження природних складових. У зв’язку з цим в НПП «Синевир» відбувся тренінг–навчання з науковими співробітниками, інженерно-технічними працівниками та представниками ПОНДВ нацпарку.

Навчання провели менеджер з моніторингу, досліджень та SMART Ростислав Журавчак та координатор з впровадження SMART Роман Лазарович.

Працівники парку вчилися як за допомогою мобільної версії SMART вносити дані спостережень, лісопорушень та інфраструктурних об’єктів установи, правильно їх оформляти й опрацьовувати.

Впровадження даної системи суттєво полегшить паперову роботу, спростить її ведення. Внесені дані в автоматичному режимі оброблятимуться та вноситися до відповідних форм звітності у вигляді карт, таблиць тощо. Це дасть можливість наглядно бачити  обсяги виконаних завдань, проаналізувати та зробити певні висновки та спланувати  роботу співробітників парку.

За сприяння Франкфуртського зоологічного Товариства 48 співробітників парку отримали смартфони та пройшли інструктивний тренінг з його використання. НПП«Синевир» висловлює щиру подяку за надану допомогу, спрямовану задля розвитку природоохоронної справи.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії