У НПП «СИНЕВИР» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ

 

Щороку на території Національного природного парку «Синевир» проводиться зимовий облік фауни з метою визначення видового складу та встановлення місць перебування, міграції, територіального розміщення у різних угіддях ПНДВ.

Такий облік є обов’язковим і проводиться у період, коли на території парку лежить сніг.

Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад місцевих звірів та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах копитних тварин та птахів відповідно за наступними методами:  маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.

Оскільки більшість диких звірів ведуть потаємний спосіб життя і мають сутінкову або нічну активність, то в цьому році часто-густо за такими видами копитних як – олені, козулі, кабани можна спостерігати і протягом світлого дня.

Під час обліку, особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.

За результатами обліку, цього року на території парку спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, де кількісний показник копитних видів, порівняно з періодом минулого року, знаходиться в прирості особин. Працівники парку припускають, що однією з причин є міграційні процеси, спричинені широкомасштабним вторгненням рф на територію України.

Зрозуміло, що точність обліку, це занадто складна система, в якій неможливі точні цифри й розрахунки, особливо під час активних воєнних дій, але це необхідно знати.

За матеріалами таксації підраховано, що наразі у різних угіддях 8-ми природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» мешкає загалом:

олень карпатський – 276 (+8 особин приріст); козуля – 541 (+3 особини приріст); кабан – 105 (+15 особин приріст);  вовк – 22 (+7 особин приріст); ведмідь – 7; білка – 296; заєць – 233; лисиця – 221; видра – 37; куниця – 230; рись – 14; кіт лісовий – 10; глухар – 112; рябчик – 229; яструб 110; сова – 54; качки – 26.

Отже, проведений такий облік диких тварин і птахів, дозволяє працівникам СДО парку відстежувати міграційні процеси, здійснювати безпосередню охорону диких тварин, а також збереження місць їхнього існування.

Варто зазначити, що в процесі обходу угідь, проводився і огляд наявних на територіях ПНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Зібрана інформація свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами – сіном, гіллячковим кормом – «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.

Новини

Сьогодні, 22 квітня, ми вкотре відзначаємо Всесвітній день Землі. У цей непростий час для України, коли наша земля потерпає від війни, особливо гостро відчувається цінність кожного клаптика рідної природи. Згадайте про безмежні степи, величні Карпати, блакитні озера – всю ту неймовірну красу, яку ми маємо оберігати в Україні Якою ми бачимо нашу Землю через 10, […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Четвертий рік поспіль, ми зустрічаємо Великдень у непростий час — під звуки тривог, у боротьбі за свободу, гідність і мир. Та попри всі випробування, це свято залишається символом надії, оновлення та незламності духу. Світле Христове Воскресіння нагадує нам про силу віри, про важливість підтримки одне одного, про те, що життя й добро завжди перемагають темряву. […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії