У НПП «Синевир» відбулася науково-технічна рада

 

 

8 грудня відбулася науково-технічна рада (НТР) Національного природного парку «Синевир», яка розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять захисників та захисниць, які загинули під час бойових дій за визволення України від окупаційних військ.

На засіданні розглядалися актуальні питання природоохоронної, наукової, еколого-освітньої, рекреаційної діяльності парку.

Засідання НТР відкрив головний природознавець Василь Шишига, який ознайомив присутніх з порядком денним, водночас розповів про основні заходи, які реалізовано в НПП «Синевир» впродовж 11-ти місяців звітного року. Основну увагу присутніх зосередив на питаннях охорони та розвитку територій ПЗФ, досягненнях природно-заповідної установи у всіх сферах діяльності, а також міжнародних проєктах до яких нацпарк активно долучається у процесі своєї діяльності. Озвучив перелік найбільших проєктів, реалізація яких планується наступного року – продовження реконструкції Музею лісосплаву, будівництво десяти глемпінгів, завершення будівництва додаткового вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, візит-центрів у Вільшанському ПНДВ та Реабілітаційному центрі бурих ведмедів тощо.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх ознайомив присутніх з виконанням наукових планів, які успішно були реалізовано в поточному році. У своєму виступі зауважив, що важливе місце у цій роботі посідає виконання програми Літопису природи, робота на стаціонарах, вивчення рідкісних видів та ін.

У НПП «Синевир» значна увага була спрямована на виконання Плану екологічної освітньо-виховної роботи, про що розповів начальник відділу еколого-освітньої роботи Микола Куруц. Він ознайомив присутніх з основними здобутками у цьому напрямку. Зважаючи на обставини, спричинені війною в країні, не все заплановане вдалося реалізувати. Серйозна увага була спрямована  роботі з переселенцями, яка включала проведення екскурсії, еколого-освітні  заняття та екологічні акції. Паралельно проводилась робота з різними цільовими аудиторіями регіону в напрямку еколого-освітніх занять, круглих столів,  семінарів, акції тощо.

Щодня здійснюється еколого-освітня робота через соціальні мережі та інтернет-видання, розробляється та видається часопис «Синій Вир».

Про рекреаційну діяльність НПП «Синевир» ознайомив присутніх начальник профільного відділу  Федір Матічин. Він розповів про заходи з удосконалення рекреаційної інфраструктури, зокрема, ремонтні роботи альтанок, бесідок, стежок. Встановлення  стендів, охарактеризував особливості туристичного сезону тощо.

Начальник відділу державної охорони ПЗФ НПП «Синевир» Василь Субота ознайомив присутніх з проектом лімітів на використання природних ресурсів у 2023 році, який включає використання ресурсів у науково-дослідних цілях, випасання ВРХ, овець, сінокосіння, збір дикоростучих грибів і ягід.

Головний природознавець НПП «Синевир» Василь Шишига довів до відома перелік заходів  з поліпшення  санітарного стану лісів НПП «Синевир».

На засіданні наради було обговорено та погоджено впровадження нового формату відпочинку – глемпінгу, який орієнтований для відвідувачів, які хочуть  побути поближче до природи, з підвищеним конфортом. Він є досить популярним  і добре зарекомендував себе в різних регіонах України, зокрема, в Одеській, Київській та Львівській областях. Заплановано розміщення таких глемпінгів на двох ділянках в Остріцькому ПНДВ.

До обговорення доповідей та звітів активно долучалися члени ради – заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доцент біологічних наук – Федір Гамор, декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль, директор ГО “Інститут еколого-релігійних студій” Олександр Бокотей та ін.

На завершення засідання науково-технічної ради прийнято відповідне рішення, де визнано роботу установи задовільною за всіма ключовими напрямами, підтримано проєкт лімітів та затверджено перспективні плани роботи на 2023 рік.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії