У НПП «Синевир» відбулася науково-технічна рада

 

 

8 грудня відбулася науково-технічна рада (НТР) Національного природного парку «Синевир», яка розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять захисників та захисниць, які загинули під час бойових дій за визволення України від окупаційних військ.

На засіданні розглядалися актуальні питання природоохоронної, наукової, еколого-освітньої, рекреаційної діяльності парку.

Засідання НТР відкрив головний природознавець Василь Шишига, який ознайомив присутніх з порядком денним, водночас розповів про основні заходи, які реалізовано в НПП «Синевир» впродовж 11-ти місяців звітного року. Основну увагу присутніх зосередив на питаннях охорони та розвитку територій ПЗФ, досягненнях природно-заповідної установи у всіх сферах діяльності, а також міжнародних проєктах до яких нацпарк активно долучається у процесі своєї діяльності. Озвучив перелік найбільших проєктів, реалізація яких планується наступного року – продовження реконструкції Музею лісосплаву, будівництво десяти глемпінгів, завершення будівництва додаткового вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, візит-центрів у Вільшанському ПНДВ та Реабілітаційному центрі бурих ведмедів тощо.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх ознайомив присутніх з виконанням наукових планів, які успішно були реалізовано в поточному році. У своєму виступі зауважив, що важливе місце у цій роботі посідає виконання програми Літопису природи, робота на стаціонарах, вивчення рідкісних видів та ін.

У НПП «Синевир» значна увага була спрямована на виконання Плану екологічної освітньо-виховної роботи, про що розповів начальник відділу еколого-освітньої роботи Микола Куруц. Він ознайомив присутніх з основними здобутками у цьому напрямку. Зважаючи на обставини, спричинені війною в країні, не все заплановане вдалося реалізувати. Серйозна увага була спрямована  роботі з переселенцями, яка включала проведення екскурсії, еколого-освітні  заняття та екологічні акції. Паралельно проводилась робота з різними цільовими аудиторіями регіону в напрямку еколого-освітніх занять, круглих столів,  семінарів, акції тощо.

Щодня здійснюється еколого-освітня робота через соціальні мережі та інтернет-видання, розробляється та видається часопис «Синій Вир».

Про рекреаційну діяльність НПП «Синевир» ознайомив присутніх начальник профільного відділу  Федір Матічин. Він розповів про заходи з удосконалення рекреаційної інфраструктури, зокрема, ремонтні роботи альтанок, бесідок, стежок. Встановлення  стендів, охарактеризував особливості туристичного сезону тощо.

Начальник відділу державної охорони ПЗФ НПП «Синевир» Василь Субота ознайомив присутніх з проектом лімітів на використання природних ресурсів у 2023 році, який включає використання ресурсів у науково-дослідних цілях, випасання ВРХ, овець, сінокосіння, збір дикоростучих грибів і ягід.

Головний природознавець НПП «Синевир» Василь Шишига довів до відома перелік заходів  з поліпшення  санітарного стану лісів НПП «Синевир».

На засіданні наради було обговорено та погоджено впровадження нового формату відпочинку – глемпінгу, який орієнтований для відвідувачів, які хочуть  побути поближче до природи, з підвищеним конфортом. Він є досить популярним  і добре зарекомендував себе в різних регіонах України, зокрема, в Одеській, Київській та Львівській областях. Заплановано розміщення таких глемпінгів на двох ділянках в Остріцькому ПНДВ.

До обговорення доповідей та звітів активно долучалися члени ради – заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доцент біологічних наук – Федір Гамор, декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль, директор ГО “Інститут еколого-релігійних студій” Олександр Бокотей та ін.

На завершення засідання науково-технічної ради прийнято відповідне рішення, де визнано роботу установи задовільною за всіма ключовими напрямами, підтримано проєкт лімітів та затверджено перспективні плани роботи на 2023 рік.

Новини

Виготовлення «окопних свічок» для потреб фронту

    З початком повномасштабних бойових дій на території України зі сторони вторгнення агресора РФ, небайдужі громадяни докладають багато зусиль щоб підтримати воїнів-захисників на передових позиціях. Національний природний парк «Синевир» вкотре не залишається осторонь та всіляко допомагає ЗСУ. Зокрема з настанням більш суворих погодних умов та зниженням температури на сході України, зараз є актуальним для […]

  • Новини установи

Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав нацпарки сходу України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом із головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали національні природні парки сходу України. У робочій поїздці взяли участь представники Міндовкілля – радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, а також керівники підпорядкованих відомств та установ. […]

  • Без категорії

У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби. Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига. Під час проведення навчання, Василь Вікторович […]

  • Новини установи