У НПП «Синевир» відбулася науково-технічна рада

Науково-технічна рада національного природного парку «Синевир» відбулася 24 грудня під головуванням директора установи Миколи Дербака. Він ознайомив присутніх з основними напрацюваннями і досягненнями парку за звітний період, а також про плани на 2022 рік. За словами керівника парку, одними з найбільших проєктів, реалізація яких планується втілювати наступного року, є продовження реконструкції Музею лісу і сплаву, будівництво десяти глемпінгів, завершення будівництва додаткового вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, візит-центрів у Вільшанському, Квасовецькому ПОНДВ та у центрі реабілітації клишоногих.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх ознайомив присутніх з виконанням наукових планів, які успішно були реалізовані. Важливе місце у цій роботі посідає виконання програми Літопису природи, робота на стаціонарах, вивчення рідкісних видів тощо.

Про особливості еколого-освітньої діяльності НПП «Синевир» розповів начальник профільного відділу Юрій Бабічин. Він зосередив увагу на різнопланових заходах, які здійснювалися з різними цільовими аудиторіями. Він також розповів про методичні рекомендації щодо співпраці церков і національних парків, які спільно розроблені працівниками НПП «Синевир» та Інституту еколого-релігійних студій.

Начальник відділу рекреації Федір Матічин розповів про туристичну діяльність установи, зокрема зазначивши, що у 2021 р. парк відвідало понад 200 тис. туристів. Він також ознайомив з переліком платних послуг, зазначивши, що ціни на них залишаються без змін.

Заступник директора НПП «Синевир» Василь Росоха розповів про ряд інфраструктурних заходів, які виконувалися, а які потребують додаткового фінансування у наступному році. Серед них, вже згадані вище, Музей лісу і сплаву, додатковий вольєр для бурих ведмедів, глемпінги тощо.

Головний природознавець Василь Шишига і начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Субота ознайомили з проєктом лімітів на використання природних ресурсів та переліком заходів з поліпшення санітарного стану лісів  на 2021 р.

До обговорення доповідей долучилися: головний спеціаліст відділу раціонального природокористування Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Дмитро Томенчук; провідний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Соболівський; декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль. Вони відзначили успішність виконання покладених на парк завдань і висловили сподівання на подальше впровадження задуманих проєктів, особливо всі вболівають за виділення фінансування у наступному році на завершення реконструкції Музею лісу і сплаву.

За результатами роботи науково-технічної ради визнано роботу  установи задовільною за всіма ключовими напрямками, підтримано проєкт лімітів та перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2022 р.

Новини

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ НПП «СИНЕВИР» ЯК ЕЛЕМЕНТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

Національний природній парк «Синевир» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями місцевих жителів. Зараз історико-культурні туристичні об’єкти НПП «Синевир» є одними з основних елементів рекреаційної привабливості регіону. 400 років тому на території сучасного НПП «Синевир» були тільки дрімучі незаймані ліси. Першими поселенцями були втікачі від кріпацького гніту. З XV ст. тут виникають […]

  • Без категорії

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії