У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби.

Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига.

Під час проведення навчання, Василь Вікторович зосередив основну увагу працівників служби державної охорони на дотриманні вимог законодавства і відомчих нормативних документів під час складання протоколів адміністративного правопорушення та їх належне оформлення.

Детально з інструкціями з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення та спеціальними таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд ознайомив присутніх начальник відділу охорони ПЗФ Василь Субота.

Начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення Василь Росада ознайомив з Кодексом адміністративного судочинства України, розповів про види правопорушень, порядок складання протоколів, порядок обліку зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави та подальше володіння і розпорядження ним тощо.

З положенням Постанови КМУ про застосування вогнепальної зброї ознайомив працівників СДО провідний інженер відділу охорони ПЗФ Василь Барна. Він сконцентрував увагу на основних вимогах Постанови та вкотре нагадав присутнім про правила зберігання та використання довіреної їм зброї, а саме в яких випадках доцільно її застосовувати, які важливі аспекти слід враховувати, зважившись на такі чи інші рішення.

Про важливість посиленої охорони рослинного і тваринного світу нацпарку розповів заступник директора з НДР Юрій Тюх. Він звернув увагу на червонокнижні види рослин і тварин, які дії варто застосовувати при виявленні правопорушень, спричинених пошкодженнями, самовільними вирубками, браконьєрством тощо.

За результатом освоєння азів проведеного навчання, працівники СДО складатимуть заліковий іспит. В установі сподіваються, що отримані знання стануть в нагоді і покращать ефективність роботи працівників служби державної охорони.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії