У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби.

Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига.

Під час проведення навчання, Василь Вікторович зосередив основну увагу працівників служби державної охорони на дотриманні вимог законодавства і відомчих нормативних документів під час складання протоколів адміністративного правопорушення та їх належне оформлення.

Детально з інструкціями з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення та спеціальними таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд ознайомив присутніх начальник відділу охорони ПЗФ Василь Субота.

Начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення Василь Росада ознайомив з Кодексом адміністративного судочинства України, розповів про види правопорушень, порядок складання протоколів, порядок обліку зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави та подальше володіння і розпорядження ним тощо.

З положенням Постанови КМУ про застосування вогнепальної зброї ознайомив працівників СДО провідний інженер відділу охорони ПЗФ Василь Барна. Він сконцентрував увагу на основних вимогах Постанови та вкотре нагадав присутнім про правила зберігання та використання довіреної їм зброї, а саме в яких випадках доцільно її застосовувати, які важливі аспекти слід враховувати, зважившись на такі чи інші рішення.

Про важливість посиленої охорони рослинного і тваринного світу нацпарку розповів заступник директора з НДР Юрій Тюх. Він звернув увагу на червонокнижні види рослин і тварин, які дії варто застосовувати при виявленні правопорушень, спричинених пошкодженнями, самовільними вирубками, браконьєрством тощо.

За результатом освоєння азів проведеного навчання, працівники СДО складатимуть заліковий іспит. В установі сподіваються, що отримані знання стануть в нагоді і покращать ефективність роботи працівників служби державної охорони.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії