У НПП «Синевир» відбулося навчання працівників СДО

За дорученням Міндовкілля в НПП «Синевир» відбулося навчання з працівниками служби державної охорони, яке сприятиме підвищенню ефективності роботи під час несення служби.

Навчання включало ознайомлення із Законами України, Постановами КМУ щодо природно-заповідного фонду України, служби державної охорони ПЗФ України тощо. З ними їх ознайомив головний природознавець нацпарку Василь Шишига.

Під час проведення навчання, Василь Вікторович зосередив основну увагу працівників служби державної охорони на дотриманні вимог законодавства і відомчих нормативних документів під час складання протоколів адміністративного правопорушення та їх належне оформлення.

Детально з інструкціями з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення та спеціальними таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд ознайомив присутніх начальник відділу охорони ПЗФ Василь Субота.

Начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення Василь Росада ознайомив з Кодексом адміністративного судочинства України, розповів про види правопорушень, порядок складання протоколів, порядок обліку зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави та подальше володіння і розпорядження ним тощо.

З положенням Постанови КМУ про застосування вогнепальної зброї ознайомив працівників СДО провідний інженер відділу охорони ПЗФ Василь Барна. Він сконцентрував увагу на основних вимогах Постанови та вкотре нагадав присутнім про правила зберігання та використання довіреної їм зброї, а саме в яких випадках доцільно її застосовувати, які важливі аспекти слід враховувати, зважившись на такі чи інші рішення.

Про важливість посиленої охорони рослинного і тваринного світу нацпарку розповів заступник директора з НДР Юрій Тюх. Він звернув увагу на червонокнижні види рослин і тварин, які дії варто застосовувати при виявленні правопорушень, спричинених пошкодженнями, самовільними вирубками, браконьєрством тощо.

За результатом освоєння азів проведеного навчання, працівники СДО складатимуть заліковий іспит. В установі сподіваються, що отримані знання стануть в нагоді і покращать ефективність роботи працівників служби державної охорони.

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії