У НПП «СИНЕВИР» ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ НТР

Сьогодні, в приміщенні Національного природного парку «Синевир», відбувся плановий захід – науково-технічна рада (НТР), яка розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять захисників та захисниць, які віддали своє життя під час бойових дій за визволення України від окупаційних військ.

Початок засідання був присвячений вшануванню героїв, які своїм мужнім виступом зробили величезний внесок у відстоювання незалежності та територіальної цілісності України. Усі присутні звернули свої думки до тих, хто віддав своє життя заради майбутнього країни.

Після цього відбулася офіційна частина засідання НТР, яке відкрив головний природознавець Василь Шишига. Василь Вікторович ознайомив присутніх з порядком денним та доповів про основні заходи, які реалізовано в НПП «Синевир» впродовж звітного року. Основну увагу присутніх зосередив на питаннях охорони та розвитку територій ПЗФ, досягненнях природно-заповідної установи в усіх сферах діяльності.

Зазвичай, засідання Ради включають у себе доповіді, присвячені різноманітним аспектам роботи парку, від екологічних досліджень до технічних інновацій. На нинішній зустрічі, розглянуто одинадцять питань порядку денного, де йшлося про реалізацію та ефективність проведених заходів з охорони природи та управління природними ресурсами у звітному році.

Засідання включало в себе аналіз даних про стан природного середовища в парку, звітну інформацію начальників структурних відділів, а також результати впроваджених програм з розвитку та збереження природи.

У ході зустрічі начальники відділів парку представили свої звіти, в яких розкрили ключові результати та виклики з якими вони зіткнулись у звітному році. Важливим елементом звітів були певні досягнення у роботі, а також виконання запланованих річних завдань та програм, які стосувалися кожного відділу.

Науково-технічна рада відзначила кілька значущих досягнень у роботі парку. Були взяті окремі проєкти, що підлягали реалізації в поточному році. Зокрема, жваве обговорення отримало питання начальника відділу науково-дослідної роботи Юрія Тюха щодо процесу розроблення проекту організації охорони відтворення і використання природних об’єктів і їх комплексів НПП «Синевир». У своєму виступі наголосив на запроваджені інноваційних методів моніторингу стану екосистем та охорони різноманіття видів. Юрій Юрійович ділився своїми дослідженнями та розробками, спрямованими на покращення умов існування різноманітних видів рослин і тварин, які населяють територію природного парку.

Окрім цього, обговорювалися питання стосовно ефективного використання території парку для розвитку екотуризму та забезпечення сталого розвитку регіону.

До обговорень активно долучалися висококваліфіковані фахівці – заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доктор біологічних наук – Федір Гамор, декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль та інші члени НТР.

Вони запропонували чимало слушних порад та пропозицій щодо подальшої діяльності парку.

Федір Дмитрович, зробив важливий акцент на діяльності парку, зокрема, на популяризації унікальності та важливості букових пралісів, які є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Він підкреслив, що популяризація цього унікального об’єкта – це не лише спроба привернути увагу громадськості до природничих багатств парку, а й важливий крок у збереженні природної спадщини для майбутніх поколінь. Букові праліси є живим свідченням великої природної спадщини та багатства України.

«Це діамант не лише вашого парку, але й нашого Карпатського біосферного заповідника. Це карпатська перлина, яка має неоціненну цінність для всього світу. Відомості про цей унікальний природний об’єкт мають стати доступними для кожного громадянина, щоб усвідомлювати важливість його збереження та відповідальність кожного за майбутнє нашого довкілля» – мовив Федір Дмитрович.

На засіданні члени Ради обговорили стратегії популяризації букових пралісів. Вони підкреслили важливість ведення освітньої діяльності серед місцевого населення та туристів, спрямованої на розкриття унікальності цього екосистемного комплексу.

З іншого боку, засідання Ради висвітлило існуючі виклики. Зокрема, обговорювалися питання щодо збереження рідкісних видів та врегулювання туристичного потоку, щоб забезпечити баланс між відвідуванням парку та його екологічною стабільністю.

Обговорили ряд питань, спрямованих на покращення діяльності парку з охорони природи та його розвитку в наступному році. Йшлося про реалізацію нових проектів, спрямованих на збереження біорізноманіття та підвищення екологічної свідомості серед населення.

Засідання ради завершилося висновками та прийняттям рішень, спрямованих на підтримку сталого розвитку та збереження природи в Національному природному парку «Синевир».

Новини

ПІДБИТО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ НПП «СИНЕВИР» ЗА 2024 РІК

Науково-технічна рада Національного природного парку “Синевир” стала важливою подією для обговорення досягнень та перспектив розвитку природоохоронної діяльності гірського краю. Відкриття засідання ознаменувалося доповіддю директора парку — Миколи Дербака, яка привернула значну увагу присутніх. Микола Дербак розпочав свій виступ із привітання колег та запрошених з нагоди Дня заснування Національного природного парку «Синевир» – 36 років невтомної […]

  • Без категорії

«Джипінг» у природно-заповідному фонді відтепер заборонено

Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «За». Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії