У НПП «СИНЕВИР» ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ НТР

Сьогодні, в приміщенні Національного природного парку «Синевир», відбувся плановий захід – науково-технічна рада (НТР), яка розпочалася хвилиною мовчання в пам’ять захисників та захисниць, які віддали своє життя під час бойових дій за визволення України від окупаційних військ.

Початок засідання був присвячений вшануванню героїв, які своїм мужнім виступом зробили величезний внесок у відстоювання незалежності та територіальної цілісності України. Усі присутні звернули свої думки до тих, хто віддав своє життя заради майбутнього країни.

Після цього відбулася офіційна частина засідання НТР, яке відкрив головний природознавець Василь Шишига. Василь Вікторович ознайомив присутніх з порядком денним та доповів про основні заходи, які реалізовано в НПП «Синевир» впродовж звітного року. Основну увагу присутніх зосередив на питаннях охорони та розвитку територій ПЗФ, досягненнях природно-заповідної установи в усіх сферах діяльності.

Зазвичай, засідання Ради включають у себе доповіді, присвячені різноманітним аспектам роботи парку, від екологічних досліджень до технічних інновацій. На нинішній зустрічі, розглянуто одинадцять питань порядку денного, де йшлося про реалізацію та ефективність проведених заходів з охорони природи та управління природними ресурсами у звітному році.

Засідання включало в себе аналіз даних про стан природного середовища в парку, звітну інформацію начальників структурних відділів, а також результати впроваджених програм з розвитку та збереження природи.

У ході зустрічі начальники відділів парку представили свої звіти, в яких розкрили ключові результати та виклики з якими вони зіткнулись у звітному році. Важливим елементом звітів були певні досягнення у роботі, а також виконання запланованих річних завдань та програм, які стосувалися кожного відділу.

Науково-технічна рада відзначила кілька значущих досягнень у роботі парку. Були взяті окремі проєкти, що підлягали реалізації в поточному році. Зокрема, жваве обговорення отримало питання начальника відділу науково-дослідної роботи Юрія Тюха щодо процесу розроблення проекту організації охорони відтворення і використання природних об’єктів і їх комплексів НПП «Синевир». У своєму виступі наголосив на запроваджені інноваційних методів моніторингу стану екосистем та охорони різноманіття видів. Юрій Юрійович ділився своїми дослідженнями та розробками, спрямованими на покращення умов існування різноманітних видів рослин і тварин, які населяють територію природного парку.

Окрім цього, обговорювалися питання стосовно ефективного використання території парку для розвитку екотуризму та забезпечення сталого розвитку регіону.

До обговорень активно долучалися висококваліфіковані фахівці – заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доктор біологічних наук – Федір Гамор, декан географічного факультету УжНУ Іван Калинич; доцент кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ Олег Колесник; доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Андрій Мигаль та інші члени НТР.

Вони запропонували чимало слушних порад та пропозицій щодо подальшої діяльності парку.

Федір Дмитрович, зробив важливий акцент на діяльності парку, зокрема, на популяризації унікальності та важливості букових пралісів, які є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Він підкреслив, що популяризація цього унікального об’єкта – це не лише спроба привернути увагу громадськості до природничих багатств парку, а й важливий крок у збереженні природної спадщини для майбутніх поколінь. Букові праліси є живим свідченням великої природної спадщини та багатства України.

«Це діамант не лише вашого парку, але й нашого Карпатського біосферного заповідника. Це карпатська перлина, яка має неоціненну цінність для всього світу. Відомості про цей унікальний природний об’єкт мають стати доступними для кожного громадянина, щоб усвідомлювати важливість його збереження та відповідальність кожного за майбутнє нашого довкілля» – мовив Федір Дмитрович.

На засіданні члени Ради обговорили стратегії популяризації букових пралісів. Вони підкреслили важливість ведення освітньої діяльності серед місцевого населення та туристів, спрямованої на розкриття унікальності цього екосистемного комплексу.

З іншого боку, засідання Ради висвітлило існуючі виклики. Зокрема, обговорювалися питання щодо збереження рідкісних видів та врегулювання туристичного потоку, щоб забезпечити баланс між відвідуванням парку та його екологічною стабільністю.

Обговорили ряд питань, спрямованих на покращення діяльності парку з охорони природи та його розвитку в наступному році. Йшлося про реалізацію нових проектів, спрямованих на збереження біорізноманіття та підвищення екологічної свідомості серед населення.

Засідання ради завершилося висновками та прийняттям рішень, спрямованих на підтримку сталого розвитку та збереження природи в Національному природному парку «Синевир».

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії