У НПП «Синевир» відбулись практичні навчання

Інноваційні підходи до організації процесу роботи сьогодні, у час війни, стають особливо важливими для України. Саме завдяки новим рішенням, що передбачають діджиталізацію та її прояви у формах змішаного та гібридного навчання, освіта стає доступною для слухачів із найрізноманітнішими потребами, зокрема лісівниками. Водночас нові методики навчання є корисними і для працівників ПЗФ, адже дозволяють ділитися своїм досвідом та даними у більш зручний спосіб. Саме на побудову таких рішень націлена Співпраця із ФЗТ (Франкфуртське зоологічне товариство), а зокрема робота із програмним забезпеченням SMART.

Сьогодні, 28 червня, проведено організаційну зустріч-навчання, яка передбачала обговорення плану дій із проведення моніторингу ссавців у літній період SMART, націленого на  впровадження кращих практик європейського досвіду в організації роботи фотопасток, орієнтованого на потреби установи. Учасник зустрічі, Польовий технік із моніторингу навколишнього середовища – Української Карпатської Програми ФЗТ –  Роман Лазарович, зазначає: “Наша країна, як ніколи раніше, потребує інноваційних рішень, а за роки пандемії та війни ми неодноразово довели, що вміємо і можемо їх впроваджувати. Тож ми прагнемо зробити зараз все, аби якісні знання можна було здобувати з використанням найсучасніших зручних практик та сервісів, зокрема  SMART-навчання”.

Дана модель програми SMART дозволить працівникам парку, використовуючи цифрові технології та виходячи з індивідуальних можливостей, розвивати свої навички у роботі з ними. Також вона допоможе самостійно оцінювати власні досягнення, збільшить мотивацію до самоконтролю та полегшить процес роботи. Додатково модель створить можливості полегшення шляху отримання якісних фото із віддалених точок парку.

Важливим елементом активності у проєкті є посилення взаємодії всіх зацікавлених сторін (роботодавців, звичайного працівника) для створення гнучкого механізму адаптації результатів навчання до змін у сучасних технологіях.

Констатуємо, що НПП «Синевир» став частинкою масштабного й затребуваного проєкту, націленого на  підвищення ефективності роботи у ХХІ столітті, яке повне нових викликів та несподіванок.

 

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії