УЧНІ 10-Б КЛАСУ КОЛОЧАВСЬКОЇ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНЮ № 1 ТА ЇХНІЙ ВНЕСОК У ПРИРОДООХОРОННУ СФЕРУ

Вчора, 10-Б клас Колочавської ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 разом з їхнім класним керівником Юрієм Хлантою та працівником відділу рекреації парку Федором Матічином, взяли участь у заході з прибирання навколо природоохоронного об’єкту – Дикого озера.

Як відомо Дике озеро або Озірце – озеро завального походження в Хустському районі Закарпатської області. Лежить на північно-східному схилі г. Гропа у Привододільних Внутрішніх Горганах, на висоті близько 1000 м. над рівнем моря. Площа озера 1,2 га, максимальна глибина 9,5 м. Живлення переважно ґрунтове, стік у вигляді невеликого струмка. Вода слабомінералізована, а її температура влітку не перевищує 15 °С. Донні відклади утворені сапропелем (органічним мулом) та слаборозкладеними рештками мохового, трав’яного і деревного походження. Відбувається заболочування водойми (сфагнові та осоково-сфагнові болотні ценози). На поверхні води є угруповання рдесника. В озері водиться форель озірна.

В рамках акції учні ознайомилися також з такими цікавими об’єктами маршруту як: Музей лісу і сплаву, букові та ялицево-ялинові праліси, флорою і фауною Дикого озера, а також ялиновим тунелем на зворотному шляху.

Працівники парку провели екскурсію для молоді та ознайомили їх з роботою мобільної системи SMART, яка використовується для патрулювання території НПП «Синевир» у рамках проєкту «Підтримки природоохоронних територій в Україні» за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства та уряду Німеччини.

Пан Хланта наголосив на важливості таких заходів для формування екологічної свідомості серед молоді. “Наші учні не лише вчаться з книг, вони також вчаться з природи. Цей захід не лише допомагає зберегти навколишнє середовище, але й надає нашим учням можливість відчути себе частинкою природи та відповідальністю за неї”.

Федір Матічин висловив подяку учням за їхню ініціативу та активну участь у прибиранні території парку. “Це важливий крок у напрямі збереження нашої природи. Спільні зусилля з молоддю дозволяють нам досягати більших результатів у природоохоронній діяльності” – підкреслив він.

Після прибирання учасники влаштували невеликий перекус, де обговорили свої враження від заходу та поділилися ідеями щодо літніх відвідин території ПЗФ.

Учні показали себе справжніми екологами та активними учасниками у збереженні природи. Їхній приклад має надію на майбутнє, підтримуючи інші шкільні групи та місцеві громади до приєднання до справи збереження навколишнього середовища.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії