УЧНІ 10-Б КЛАСУ КОЛОЧАВСЬКОЇ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНЮ № 1 ТА ЇХНІЙ ВНЕСОК У ПРИРОДООХОРОННУ СФЕРУ

Вчора, 10-Б клас Колочавської ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 разом з їхнім класним керівником Юрієм Хлантою та працівником відділу рекреації парку Федором Матічином, взяли участь у заході з прибирання навколо природоохоронного об’єкту – Дикого озера.

Як відомо Дике озеро або Озірце – озеро завального походження в Хустському районі Закарпатської області. Лежить на північно-східному схилі г. Гропа у Привододільних Внутрішніх Горганах, на висоті близько 1000 м. над рівнем моря. Площа озера 1,2 га, максимальна глибина 9,5 м. Живлення переважно ґрунтове, стік у вигляді невеликого струмка. Вода слабомінералізована, а її температура влітку не перевищує 15 °С. Донні відклади утворені сапропелем (органічним мулом) та слаборозкладеними рештками мохового, трав’яного і деревного походження. Відбувається заболочування водойми (сфагнові та осоково-сфагнові болотні ценози). На поверхні води є угруповання рдесника. В озері водиться форель озірна.

В рамках акції учні ознайомилися також з такими цікавими об’єктами маршруту як: Музей лісу і сплаву, букові та ялицево-ялинові праліси, флорою і фауною Дикого озера, а також ялиновим тунелем на зворотному шляху.

Працівники парку провели екскурсію для молоді та ознайомили їх з роботою мобільної системи SMART, яка використовується для патрулювання території НПП «Синевир» у рамках проєкту «Підтримки природоохоронних територій в Україні» за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства та уряду Німеччини.

Пан Хланта наголосив на важливості таких заходів для формування екологічної свідомості серед молоді. “Наші учні не лише вчаться з книг, вони також вчаться з природи. Цей захід не лише допомагає зберегти навколишнє середовище, але й надає нашим учням можливість відчути себе частинкою природи та відповідальністю за неї”.

Федір Матічин висловив подяку учням за їхню ініціативу та активну участь у прибиранні території парку. “Це важливий крок у напрямі збереження нашої природи. Спільні зусилля з молоддю дозволяють нам досягати більших результатів у природоохоронній діяльності” – підкреслив він.

Після прибирання учасники влаштували невеликий перекус, де обговорили свої враження від заходу та поділилися ідеями щодо літніх відвідин території ПЗФ.

Учні показали себе справжніми екологами та активними учасниками у збереженні природи. Їхній приклад має надію на майбутнє, підтримуючи інші шкільні групи та місцеві громади до приєднання до справи збереження навколишнього середовища.

Новини

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ НПП «СИНЕВИР» ЯК ЕЛЕМЕНТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

Національний природній парк «Синевир» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями місцевих жителів. Зараз історико-культурні туристичні об’єкти НПП «Синевир» є одними з основних елементів рекреаційної привабливості регіону. 400 років тому на території сучасного НПП «Синевир» були тільки дрімучі незаймані ліси. Першими поселенцями були втікачі від кріпацького гніту. З XV ст. тут виникають […]

  • Без категорії

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії