ВАЖЛИВІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

В Національному природному парку  «Синевир» проведено  важлива зустріч фахівців парку та представників Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ) на якій активно обговорено важливі питання із формування та розроблення проєкту організації території природно-заповідного фонду парку, який впродовж наступних 10-ти років, стане для працівників одним із основних документів, що плануватиме управлінську, природоохоронну, наукову та рекреаційну діяльність, яка спрямована на подальше збереження цього унікального природного комплексу.

На спільній (уже четвертій) зустрічі обговорювали вже напрацьований проєкт організації території національного природного парку “Синевир”, зміст якого спрямований на конкретні стратегічні цілі та заходи, що допоможуть покращити управління і націлені на оптимальне використання природних ресурсів, збереження екосистем та створення комфортних умов для відвідувачів.

Перш за все, обговорювалася потреба у збалансованому підході до розвитку території парку. Врахування потреб природи, збереження біорізноманіття та мінімізація негативного впливу людської діяльності стали основними принципами, на яких має базуватися будь-який розвиток парку.

Другим ключовим аспектом обговорення було створення інфраструктури парку, яка відповідала би потребам туристів та водночас не завдає шкоди навколишньому середовищу. Розроблення екомаршрутів, облаштування відпочинкових зон, створення інформаційних пунктів – усе це має відбуватися з урахуванням екологічних норм та з використанням екологічно чистих матеріалів.

Вагомим питанням, яке було обговорено на зустрічі, стало питання взаємодії з місцевим населенням. Парк має бути не лише місцем відпочинку, а й місцем розвитку суспільства. Тому важливо забезпечити активну участь зацікавлених сторін місцевих громад у процесах управління парком, а також залучити їх до різноманітних програм та проєктів з розвитку території.

Не можна не зазначити важливість фінансування та підтримки проєктів, спрямованих на розвиток парку. Йшлося про планування засобів та ресурсів, наявність яких сприятиме досягнути мети і цілей парку. ФЗТ виступає ключовим гравцем у цьому питанні, тому співпраця з ним є надзвичайно важливою для забезпечення сталого розвитку парку.

Зустріч фахівців парку та представників ФЗТ стала важливим кроком у напрямку сталого розвитку та збереження природних багатств Національного природного парку “Синевир». Це відмінний приклад того, як спільні зусилля можуть призвести до створення природно-збережених та екологічно стабільних місць, які будуть насолодою для майбутніх поколінь.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії